Telegram ne kadar güvenli

22 Şub 2021
219
1
System32
Forumda gördüğüm kadarıyla neredeyse tüm gruplar telegramdan haberleşiyor bunun özel bir sebebi mi var yoksa daha mı güvenli

Mesela şöyle bir örnek veriyim biz oraya diyelimki mesaj attık bizim numaramız orada çıkıyor mu kişilerimde kayıtlı değilseniz.

NoT:Hiç bir ayarla uğraşmadım ına göre cevap verin yani şuan telegram ayarları ilk açıldığı gibi ve şuan web deyim

Kısaca telefon numarası telegramda gözükür mü veya hangi bilgiler gözükür

Çözüm
Telegram'da sohbetleri PIN Kodu ve şifre korunabiliyor. WhatsApp ise bu açıdan bir adım geride. WhatsApp normal kullanımda daha güvenli olsa da Telegram'ın özel sohbetleri, gizli mod klavyesi ve isteğe bağlı güvenlik katmanı bir adım öne çıkıyor

yani güvenli

RW

Haftanın Moderatörü
26 Kas 2020
2,408
1,895
Telegram'da sohbetleri PIN Kodu ve şifre korunabiliyor. WhatsApp ise bu açıdan bir adım geride. WhatsApp normal kullanımda daha güvenli olsa da Telegram'ın özel sohbetleri, gizli mod klavyesi ve isteğe bağlı güvenlik katmanı bir adım öne çıkıyor

yani güvenli

Çözüm

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.