Telegram'dan Santaja Uğruyorum

Syonal

Yeni üye
13 Tem 2023
1
1
Arkadaşlar bir panelci bütün bilgilerimi bir şekilde ele geçirip sohbet kısmını shoplayarak benim pedofili fotoğraflar gönderdiğimi söylüyor ve şikayet edeceğini söylüyor. Ben ani panik ile 100 tl gönderdim. Eğer beni şikayet ederse başıma bir durum gelirmi. Yoksa telegram kullanıcı bilgilerini verirmi. Şahsen hayatımın bitmesini istemiyorum. Lütfen yardımcı olun.

gostking

Katılımcı Üye
29 Nis 2020
362
13
688
Vatan
Arkadaşlar bir panelci bütün bilgilerimi bir şekilde ele geçirip sohbet kısmını shoplayarak benim pedofili fotoğraflar gönderdiğimi söylüyor ve şikayet edeceğini söylüyor. Ben ani panik ile 100 tl gönderdim. Eğer beni şikayet ederse başıma bir durum gelirmi. Yoksa telegram kullanıcı bilgilerini verirmi. Şahsen hayatımın bitmesini istemiyorum. Lütfen yardımcı olun.
Yani sana iftira atıyor. Şunu bilmeni isterimki;

İftira suçu, hakkında savcılık soruşturması açılması veya idari yaptırım uygulanmasını sağlamak için bir kimseye hukuka aykırı bir fiil isnat edilmesidir (TCK m.267).
Yani, fail masum olduğunu bildiği bir kişiye suç atmaktadır. Mağdurun “hukuka aykırı bir fiil işlemediğini bildiği halde” iftira atma, iftira suçu şartları açısından en önemli olgudur. İftira suçu ile mağdura somut ve belirli bir fiil isnat edilmektedir. Belirsiz bir fiil isnat edilmesi halinde iftira suçu oluşmaz.

Başkasına ait kimlik veya kimlik bilgilerini kullanarak hakkında soruşturma ve kovuşturma yapılmasını engellemeye çalışan kişiler de iftira suçu hükümlerine göre cezalandırılır (TCK 268).
Yani dert etmene gerek yok @Phobos' hocamında dediği gibi biraz gözaltinda kalırsin sonra tazminat davası vs. Keyfine bakarsın.

tamam ağa

Uzman üye
7 Haz 2023
1,534
13
877
hiçbir sorun olmaz.
polis o resimlerin shop olduğunu anlarsa asıl onların başı belaya girer.

keşke yüz tl göndermeseydin.

Son düzenleme:
17 Ocak 2023
195
67
Hiçbir şey yapamaz 100 TL boşa attın engelle geç

Ertugrul'

Basın&Medya Ekibi Deneyimli
22 Mar 2023
1,164
6
906
Photoshop 🔥
Sana hiçbirşey olmaz dostum şikayette bulun bildiğim kadarıyla tazminat davasıda açarsın ondan sonra parayıda bir güzel yersin. Zaten shop olduğunu söylüyorsun gerçek mesajları görünce herkes seni ahklı bulucak bir suçun şikayet et.

Sametselami

Yeni üye
4 Haz 2019
9
1
GÖNDERDİĞİN 100 Tl Yİ NEYLE ATTIN PAPARAMI YOKSA İBAN MI

100 tl gitmis bosuna , o cocugun yasi max 16 . Yani bunlar bir sey yapamaz , sakin olun .
Öyle çocuklar varki şahsen benim bir kardeşim beni cebinden çıkartmışlığı var😂

Selam Syonal İnternet üzerinde Whatsapp ve Bazı Telekom numaraları yayılmıştır.Bu telefon numararlı ve telegramdan yazan kısım reşit olmamış internet kullanıcılarıdır.Yaptıkları faliyetlerde Telegram veri vermediğini sanıyorlar lakin Telegram veri verip birçok mahkemeler açılmıştır.Telefon numaran bende eyer bunu yapmassan bunları yaparım diye tehdit ediyorlar bırak yapsın.Yüce Türk Mahkemesi karşılarında boyunları kıldan incedir.Size zarar olmaz,size bir şeyde olmaz.O sebebden dolayı içiniz rahat olsun kolay gelsin.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.