Termux'da "Permission denied" Hatası Nasıl Çözülür?

nurettin.

Yeni üye
16 Kas 2021
8
1
Merhaba
Ben termux ta "cd /sdcard" konutunu yazdığım zaman bana
"bash: cd: /sdcard: Permission denied"
bu hatayı veriyor çözümünü söyler misiniz ?
Şimdiden teşekkür ederim.

Moderatör tarafında düzenlendi:

crackms

Katılımcı Üye
11 Nis 2021
295
6
161
cehennem
öncelikle merhabalar
sorunuzun cevabına gelecek olursak

Dosyalarına Erişmen İçin cd sdcard/ komuyunu drğil cd /sdcard komutunu kullanmanız gerekmekte tekrara aynı hatayı alırsanız telefonunuzun uygulamalar kısnında termuxu bulup izinler bölümünden depolamaya izin verin işlem tamamdır

işinize yaradıysa çözüm olarak işaretleyebilirsiniz

İyi Forumlar

nurettin.

Yeni üye
16 Kas 2021
8
1
öncelikle merhabalar
sorunuzun cevabına gelecek olursak

Dosyalarına Erişmen İçin cd sdcard/ komuyunu drğil cd /sdcard komutunu kullanmanız gerekmekte tekrara aynı hatayı alırsanız telefonunuzun uygulamalar kısnında termuxu bulup izinler bölümünden depolamaya izin verin işlem tamamdır

işinize yaradıysa çözüm olarak işaretleyebilirsiniz

İyi Forumlar
Denedim ama olmadı

Kodomarso

Uzman üye
3 Tem 2020
1,041
22
797
Macintosh
Fakeroot diyorsunuz ama bilmediğim için soruyorum bu kod telefona root atmaz değilm
Hayır telefonunuz rootlanmaz. Almış olduğunuz hatada izin reddedildiği için root yetkisi almak maksadıyla o komutu çalıştırmanızı istedim. Yapmadıysanız önce termux-setup-storage sonra size belirttiğim kodu çalıştırırsanız sorununuz büyük ihtimalle çözülecektir.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.