TERÖRÜ NASIL BİTİRİRİZ (Okunması gereken bir yazı) Cevaplarınızı Merakla Bekliyorum..

33umut3

Yeni üye
28 Eyl 2013
14
0
İçinde bulunduğumuz bu durumu anlamaya çalışıyorum, neden insanlar dağlara çıkar, sebebi nedir? Neden kendi vatanında vatandaşlarından uzaktır, kabuklarını kırıp açılamıyorlar, neden neden neden? Bu soruların cevabını arıyorum. Kim neden askerine silah çeker, beynim öylesine dolu ki, gözlerimden yaşlar öylesine süzülüyor ki. Artık dur diyoruz canlarımızın canları yanıyor. İçimiz yanıyor. Bazen tarif edemezsin söz yetmez duygularını anlatmaya. Evlatlarımız şehit oluyor, gazi oluyor. Bu duruma gelmemizin sebepleri de geçmişte ülkeyi yönetenlerin yanlış politikaları, doğuyu, güneydoğuyu hep sürgün bölgesi ilan etmeleridir... Oradan çıkan milletvekilleri bile Ankara'ya gidince kendi memleketlerini unuttular, bölgelerini seçimden seçime ziyaret ettiler. Onları kendi kaderleriyle başbaşa bıraktılar. Kar yağdığında Bahçesaray 6 ay dünyayla ilgisini kopartırdı diğer doğu illeride aynı makus kaderi paylaşıyordu.
Kadınların söz hakkı olmadığı ve doğum kontrolünden bihaber oldukları için her sene bir çocuk doğuruyordu. Sefalet içinde kadınların esamesi bile okunmadı. Kızlar başlık parasına satıldı. Okulda zaten 1 den 5. sınıfa kadar aynı derslikte aynı öğretmenlerde eğitim gördüler... Gazetelerde okuyorduk öğrenciler okula ısınmak için tezek ***ürüyordu. Okul yok, yol yok , iş yok, aş yok, yok yok yok. Bunlar sayfalarca yazılsa yine eksik kalır. Bu durum dünde aynıydı bugünde aynı. Halbuki ülkemin her santimetrekaresi Türkiye'nindir. En doğusundan en batısına kadar TÜRKİYE'nindir.
İstanbul'a Ankara'ya İzmir'e gösterilen ilgi bölge ayırt etmeden her yere gösterilseydi, insanlar okutulsaydı eğitilseydi -ki bu devletin asli görevidir- bugün bu ülkenin vatandaşları kendi ülkelerine düşman olmazdı. Fabrikaların adları sadece temeli atılırken vardı, sonra boş alan olarak kaldı kimisi yarım kimisi hiç başlanmadı, çürümeye terkedildi. Milli servet çöpe gitti...
Bir aile çocuklarına sahip çıkmaz onları kendi başına bırakır ilgisini sevgisini göstermezse ne olur? Sen sahip çıkmazsan sahip çıkan çok olur. Çakallar karşı dağlarda bekliyor... Eğer geçmiş hükümetler doğuyu-güneydoğuyu sürgün bölgeleri görmeseydi bugün gençler dağa çıkmazdı. Hiç kimse rahatını bozup da sefillik ister mi? Bu durum artık değişecek ve değişmelidir de.
Son seçimlerde referandumlarda en çok oy doğu illerimizden geldi iktidar partisine. Ne yaptılarda böyle oldu. Geçmişte devleti yönetenlerin yapmadığını, onların yanında olduğunu onlara hissettirdi, onların başlarını okşadı, siz Türkiye Cumhuriyeti vatandaşısınız dedi, yatırım yapmaya başladı, onların sofralarına oturdu yani önemsedi. E peki bu çok mu zordu da bunu yapmadı önceki hükümetler? Vatandaşlarını, çakallara emanet ettiler şimdi de teröristi dağdan indirmek için uğraş dur. Kandilde ki, Irak'ta ki bütün çapulcuları elbette yok ederiz buna gücümüz ziyadesiyle yeter. Ama bundan sonra onların dağa çıkmasını, çıkarılmalarını önlemeliyiz. Yapılması gereken aslında çok basit. İnsanların önemli olduğunu bilmesini sağlayacaksın. İş vereceksin, aş vereceksin, güvende olduğunu hissettireceksin.
Türkiye Cumhuriyeti sınırlarında yaşayan hiçbir vatandaş 'ötekiler' olmamalı. Yurdumun hiç bir bölgesi sürgün yeri değildir, 0lmamalıdır.Madem ki her santimetresi için şehit verdik ve vermeye devam ediyoruz, o halde tedbirler hemen alınmalı. Eğer ben İstanbul'da değil de doğunun her hangi bir köşesinde doğsaydım aynı şartlarda yaşasaydım, belki bende dağa çıkar onlar gibi olurdum. Aksini kimse iddia edemez.
Bir kaç senedir 'Haydi kızlar okula' kampanyaları başladı. Gençlere okul yolları açıldı. Eğitime öğretime ağırlık verilirse, kadınlara meslek kursları (ismek gibi) açılırsa ,oralara daha çok ziyaret yapılıp daha çok değer verilirse çakalları yanına bile yaklaştırmazlar.
insan olduğu hissedilirse Bayraklarına sarılıp yollara düşen Hakkari buna çok güzel örnek. O zaman birlik beraberlik sağlanır Türkiye güçlü bir devlet olur .Dünyada sözü dinlenirFakat
Amerika bu durumdan hoşlanmaz ama şu da biline ki bizde Amerika'dan hoşlanmıyoruz. Kendisini dünyanın hakimi sanıyor. 200 yıllık geçmişi olan bir devlet hakim sıfatında! Halbuki güçlü olmaya fidan ve çınar güzel bir örnektir. Fidan küçük bir rüzgarda eğilirken, çınar fırtınalara depremlere göğüs gerer ve dimdik ayakta kalır.

6 Tem 2013
194
0
WorldWideWeb
Tüm TSK ve Emniyet Teşkilatı ile birlikte Büyük bir operasyonla PKK'ya büyük bir operasyon.Kürt eylemlerine orantısız müdahale.Diyarbakır(en cok pkk taraftarı orda)'a büyük bir operasyon daha.BDP'nın kapatılması.aponun asılması.

Hakan3435

Uzman üye
24 Nis 2013
1,049
0
Tüm TSK ve Emniyet Teşkilatı ile birlikte Büyük bir operasyonla PKK'ya büyük bir operasyon.Kürt eylemlerine orantısız müdahale.Diyarbakır(en cok pkk taraftarı orda)'a büyük bir operasyon daha.BDP'nın kapatılması.aponun asılması.

Sen gerçekten inanıyomusun buna ? :D

McTaRaNTuLa37

Uzman üye
6 Ağu 2012
1,173
0
root/
Pkk sadece doğuda değil ki Dünyanın heryerinde pkk örgütü var hatta afrikada bile kampları var milyonlarca pkklı var kolay kolay bitmez ilk apoyu öldürücen sonrası kendiliğnden üstümüze gelir zaten

R ` qN

Uzman üye
3 Eyl 2010
1,937
0
Bursa
Terör bu saatten sonra artık kim ne derse desin bitmez doğunun %90 'ı pkk'ya destek veriyor .

Not : Yazıyı okumadım başlığa göre yorum yazdım .

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.