Text olaran veriyi doğru şekilde phpmyadmine eklemek

deffydark

Yeni üye
2 Tem 2019
15
0
İsteğim xxxxxxx:zzzzzzz olan veriyi
php de bulunan tablolarda yerlerine yerleştirmek. Bunu nasıl yapabilirim?
p1Bz9S.jpg

Örnek olarak txt olarak girdiğim veriyi mail ve password olarak 2 ye ayırıp otomatik id tanımlayacak, ücretli ücretsiz yardımcı olabilecek varsa çok sevinirim.

M3TR0

Kıdemli Üye
26 Ara 2015
2,034
4
NOT FOUND
Anladığım kadarı ile kadi:şifre şeklinde alıyorsun. explode kullanman gerekecek.
Kod:
<?php
$kadiSifre = "kadi:sifre"; // Kullanıcı adını ve şifreyi değişkene atadım
$parcala = explode(":", $kadiSifre); // kadi ve şifrenin bulunduğu değişkeni ' : ' kısmından parçaladım.
echo $parcala[0]; // kadi kısmını verecektir
echo $parcala[1]; // şifre kısmını verecektir
?>
anlamadın ise explode araştır. (veritabanı'na ekleme kısmını anlatmadım)!

Son düzenleme:

deffydark

Yeni üye
2 Tem 2019
15
0
Anladığım kadarı ile kadi:şifre şeklinde alıyorsun. explode kullanman gerekecek.
Kod:
<?php
$kadiSifre = "kadi:sifre"; // Kullanıcı adını ve şifreyi değişkene atadım
$parcala = explode(":", $kadiSifre); // kadi ve şifrenin bulunduğu değişkeni ' : ' kısmından parçaladım.
echo $parcala[0]; // kadi kısmını verecektir
echo $parcala[1]; // şifre kısmını verecektir
?>
anlamadın ise explode araştır. (veritabanı'na ekleme kısmını anlatmadım)!
elinize sağlık hocam, veri tabanına nasıl ekleyeceğim peki?

M3TR0

Kıdemli Üye
26 Ara 2015
2,034
4
NOT FOUND
elinize sağlık hocam, veri tabanına nasıl ekleyeceğim peki?

Hiç Anlayamazsan öm at yardımcı olayım.
Kod:
$bilgiler = "m3tr0:tht"; [COLOR="red"]// gelen verileri aldım[/COLOR]
$parcala = exploed(":",$bilgiler); [COLOR="red"]// bilgileri '  : ' ikinokta'dan itibaren parçaladım.[/COLOR]
$kullaniciAdi = $parcala[0]; [COLOR="red"]// kullanıcı adını değişkene atadım.[/COLOR]
$sifre = $parcala[1]; [COLOR="red"]// şifreyi değişkene atadım.[/COLOR]
[COLOR="Red"](PDO) kullandığını varsayarak devam ediyorum.[/COLOR]
try {
     $db = new PDO("mysql:host=localhost;dbname=bilgiler", "root", "123456"); [COLOR="red"]// pdo veritabanı bağlantısı yaptım.[/COLOR]
} catch ( PDOException $e ){
     print $e->getMessage();
}
$veriEkle = $db->prepare("INSERT INTO bilgiler SET kadi = ?, sifre= ?"); [COLOR="red"]// tabloya veri ekleyeceğimizi belirttik[/COLOR]
$ekle = $veriEkle->execute(array($kullaniciAdi,$sifre)); /[COLOR="red"]/ yukarıda tanımladığım değişkenleri insert(dahil) ettim.[/COLOR]

Son düzenleme:

deffydark

Yeni üye
2 Tem 2019
15
0
Kod:
$parcala = exploed(":",$bilgiler); [COLOR="red"]// bilgileri '  : ' ikinokta'dan itibaren parçaladım.[/COLOR]
$kullaniciAdi = $parcala[0]; [COLOR="red"]// kullanıcı adını değişkene atadım.[/COLOR]
try {
     $db = new PDO("mysql:host=localhost;dbname=bilgiler", "root", "123456"); [COLOR="red"]// pdo veritabanı bağlantısı yaptım.[/COLOR]
     print $e->getMessage();
}
$veriEkle = $db->prepare("INSERT INTO bilgiler SET kadi = ?, sifre= ?"); [COLOR="red"]// tabloya veri ekleyeceğimizi belirttik[/COLOR]
$ekle = $veriEkle->execute(array($kullaniciAdi,$sifre)); /[COLOR="red"]/ yukarıda tanımladığım değişkenleri insert(dahil) ettim.[/COLOR]

deneyeceğim şimdi hocam teşekkür ederim

Kod:
try {
     print $e->getMessage();
}

pm attım hocam

Moderatör tarafında düzenlendi:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.