THM Lian_yu WRİTEUP

CrOx1n

Katılımcı Üye
13 May 2021
503
761
localhost/crox
MERHABA ARKADAŞLAR BEN UNDERGROUND TEAMDAN CROX1N BU KONUMDA SİZLERE Lian_yu ADLI ZAAFİYETLİ MAKİNANIN ÇÖZÜMÜNÜ GÖSTERECEĞİM.

İLK OLARAK PORT TARAMASI YAPARAK BAŞLIYORUM. TARAMA YAPTIKTAN SONRA 4 TANE AÇIK PORT OLDUĞUNU GÖRÜYORUM
23chwuq.png

What is the Web Directory you found?

DEVAM EDİYORUZ ARDINDAN GOBUSTER KULLANARAK DİZİN TARAMASI YAPIYORUM.

tqgv2rf.png

EVET İSLAND ADINDA BİR DİZİN BULDUK BU DİZİNE GİTTĞİMDE AŞAĞIDAKİ GÖRÜNTÜYÜ ALIYORUM
scluutg.png

VE BUNUN İŞİME YARAMAYACAĞINI ÖĞRENDİM ARDINDAN /İSLAND DİZİNİN İÇİNDE BAŞKA BİRŞEY DAHA VARMI BAKALIM
f7nfla5.png

EVET BULDUK CEVABIMIZ 2100 İSLAND 2100 DİZİNİNE GİTTİĞİM ZAMAN BANA you can avail your .ticket here bu now adlı yazıyı gösteriyor bunun bir uzantı olduğunu düşünüyorum

CEVAP:2100

what is the file name you found?
YUKARIDAKİ YAZIYI OKUDUĞUNUZU VARSAYARAK BU SORUNUN CEVABINI BULMAK İÇİNDE BİR DİZİN TARAMASI DAHA YAPMAK İSTİYORUM

cg92sn8.png

VE BULDUK CEVABIMIZ green_arrow.ticket bu dizine gittğim zaman bana bir yazı veriyor this is just a token to get into quenns gambit(ship)

RTy8yhBQdscX görünüşe göre bu bir hash olmalı

CEVAP: green_arrow.ticket

what is the FTP Password?
ve yine yukarıdaki yazıyı okuduğunu varsayarak bu şifreyi kırmaya çalışalım
bunun için cyberchef sitesini kullanabilirsiniz.

ve kırdığımda !#th3h00d bu cevabı alıyorum

Cevap:!#th3h00d

what is the file name with SSH password?

bu sorunun cevabını bulmak içinde ftp bağlantısı gerçekleşireceğim

n6cu34t.png

ve giriş yaptık ls komutunu kullandığım zaman bana 3 dosya gösteriyor ben aa.jpg nin içinde bişey olduğunu düşünüyorum

ve aşağıdaki kodları yazıyorum bunun için steghide toolunu kullanacağım
Kod:
steghide extract -sf aa.jpg
enter passphrase:
wrote extracted data to "ss.zip".
evet zipi çıkardık shado olarak buldum
Kod:
cat shado
M3tahuman

CEVAP: SHADO

user.txt

bunu sunucuda iki tane kullanıcı var biri vigilante diğeri slade ben slade ile devam edeceğim
id4rdis.png

EVET GİRİŞ YAPTIK ARDINDAN AŞAĞIDAKİ KOMUTLARI YAZIYORUZ
Kod:
sudo -l
~cat/user.txt
cx1nogs.png

CEVABIMIZI BULDUK

CEVAP:THM{P30P7E_K33P_53CRET5__C0MPUT3R5_D0N'T}

ROOT.TXT

ardından root.txtyi bulmamız için root olmamız gerekecek bunun içinde şu komutları yazıyorum

Kod:
sudo /usr/bin/pkexec /bin/bash
cat ~/root.txt
5tnczxl.png

Cevabımızı bulduk

CEVAP:THM{MY_W0RD_I5_MY_B0ND_IF_I_ACC3PT_YOUR_CONTRACT_THEN_IT_WILL_BE_COMPL3TED_OR_I'LL_B

P4$A

Anka Emektar
13 Tem 2021
1,486
2,804
23
";-alert(1)-//
MERHABA ARKADAŞLAR BEN UNDERGROUND TEAMDAN CROX1N BU KONUMDA SİZLERE Lian_yu ADLI ZAAFİYETLİ MAKİNANIN ÇÖZÜMÜNÜ GÖSTERECEĞİM.

İLK OLARAK PORT TARAMASI YAPARAK BAŞLIYORUM. TARAMA YAPTIKTAN SONRA 4 TANE AÇIK PORT OLDUĞUNU GÖRÜYORUM
23chwuq.png

What is the Web Directory you found?

DEVAM EDİYORUZ ARDINDAN GOBUSTER KULLANARAK DİZİN TARAMASI YAPIYORUM.

tqgv2rf.png

EVET İSLAND ADINDA BİR DİZİN BULDUK BU DİZİNE GİTTĞİMDE AŞAĞIDAKİ GÖRÜNTÜYÜ ALIYORUM
scluutg.png

VE BUNUN İŞİME YARAMAYACAĞINI ÖĞRENDİM ARDINDAN /İSLAND DİZİNİN İÇİNDE BAŞKA BİRŞEY DAHA VARMI BAKALIM
f7nfla5.png

EVET BULDUK CEVABIMIZ 2100 İSLAND 2100 DİZİNİNE GİTTİĞİM ZAMAN BANA you can avail your .ticket here bu now adlı yazıyı gösteriyor bunun bir uzantı olduğunu düşünüyorum

CEVAP:2100

what is the file name you found?
YUKARIDAKİ YAZIYI OKUDUĞUNUZU VARSAYARAK BU SORUNUN CEVABINI BULMAK İÇİNDE BİR DİZİN TARAMASI DAHA YAPMAK İSTİYORUM

cg92sn8.png

VE BULDUK CEVABIMIZ green_arrow.ticket bu dizine gittğim zaman bana bir yazı veriyor this is just a token to get into quenns gambit(ship)

RTy8yhBQdscX görünüşe göre bu bir hash olmalı

CEVAP: green_arrow.ticket

what is the FTP Password?
ve yine yukarıdaki yazıyı okuduğunu varsayarak bu şifreyi kırmaya çalışalım
bunun için cyberchef sitesini kullanabilirsiniz.

ve kırdığımda !#th3h00d bu cevabı alıyorum

Cevap:!#th3h00d

what is the file name with SSH password?

bu sorunun cevabını bulmak içinde ftp bağlantısı gerçekleşireceğim

n6cu34t.png

ve giriş yaptık ls komutunu kullandığım zaman bana 3 dosya gösteriyor ben aa.jpg nin içinde bişey olduğunu düşünüyorum

ve aşağıdaki kodları yazıyorum bunun için steghide toolunu kullanacağım
Kod:
steghide extract -sf aa.jpg
enter passphrase:
wrote extracted data to "ss.zip".
evet zipi çıkardık shado olarak buldum
Kod:
cat shado
M3tahuman

CEVAP: SHADO

user.txt

bunu sunucuda iki tane kullanıcı var biri vigilante diğeri slade ben slade ile devam edeceğim
id4rdis.png

EVET GİRİŞ YAPTIK ARDINDAN AŞAĞIDAKİ KOMUTLARI YAZIYORUZ
Kod:
sudo -l
~cat/user.txt
cx1nogs.png

CEVABIMIZI BULDUK

CEVAP:THM{P30P7E_K33P_53CRET5__C0MPUT3R5_D0N'T}

ROOT.TXT

ardından root.txtyi bulmamız için root olmamız gerekecek bunun içinde şu komutları yazıyorum

Kod:
sudo /usr/bin/pkexec /bin/bash
cat ~/root.txt
5tnczxl.png

Cevabımızı bulduk

CEVAP:THM{MY_W0RD_I5_MY_B0ND_IF_I_ACC3PT_YOUR_CONTRACT_THEN_IT_WILL_BE_COMPL3TED_OR_I'LL_B
Eline emeğine sağlık

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.