THT Afrika Yardımı [ÖNEMLİ]

DeneyimsizDenek

Özel Üye
20 Şub 2011
11,756
91
34
Gökyüzü
Şu masum bir konuda bile gösteriş için 300 göderirim 500 göderirim gibi yorumlar atanlara acıyorum !
Nefs meselesi olsa gerek ! Ne olacak sizin ne kadar gönderdiğinizi diğer üyeler görünce ?
Gerçekten Allah aşkı ile yapılan ve karşılık beklenmeden kimseden bir menfaat yada saygı görmek için yaptıklarınız Allah katında karşılıksız kalmaz !
Gösteriş için yapılan şeyler boşa gider ... Allah için yardım edenlerden Rabbimiz razı olsun Selam ve Dua ile ...

Lapricon çok sorun değil.Sonuçta gerçek hayattaki isimlerini çoğumuz bilmiyoruz ve çok da araştırmaya kalkmıyoruz. Bu aslında evet biraz gösteriş gibi duruyor ama insanları teşvik eden bir hareket. Bir heyecan yaratıyor. Bırak insanlar devam etsin. Seni anlıyorum. Ama onları da anlıyorum sorun yok :)

E o yazılan kadar para çıkmazsa sorarım ama :diablo

Bankanın içerisinden havale olarak göndericez dimi

Siz bankaya girip bu hesap numarasını verin, parayı verin, THT adına Afrika halkına gönderilmiştir diyin yeterli.

Znéa

Administrator
19 Tem 2011
4,392
104
Bongomya
SIKILDIM ! Ben sildikçe tartışma içerikli postlarınız devam ediyor.
Böyle konularda da art niyet arayan arkadaşlarda ben insanlığı göremiyorum.
Tartışma içerikli postlar devam etmesin. İlk ve son uyarım.

Amy Root

Uzman üye
12 Nis 2014
1,552
0
Kalan kuruşlarınızı Lösev'e veya Mehmetçik Vakfı'na bağışlamanızı öneririm.

DeneyimsizDenek

Özel Üye
20 Şub 2011
11,756
91
34
Gökyüzü
Kalan kuruşlarınızı Lösev'e veya Mehmetçik Vakfı'na bağışlamanızı öneririm.

Bu konuya tekrar değinelim, Mehmetçiğe moral mektubu projemiz oldu, ve mektuplar için aradığım polisin, askerin sesi beni çok etkilemişti. Gözlerim dolmuştu. O anı bilseydim kaydeder yayınlardım.

Daha sonra, Türkmenlere yardım projesi oldu. Yardımların gitmesi çok güç oluyor ziyadesiyle uğraştırmıştı.

Yönetim içinde ise bir kanserli kız için kampanya başlattık. Bunun için de çok çaba sarf ettik.

Anlayacağınız, biz zaten önceliğimiz kendi insanımızdan yana kullandık. Bunları düşündük, sonra sırada onlara yardım eli uzatmak kaldı.

Ha dediğim gibi, bundan sonra da o tip bir proje yapacağım tekrar. O zaman da katılımınızı bekliyorum.

Keşke gönderebilsem :( yazık onlara

E keşke değil gönderebilirsiniz zaten. Üşenmek yok, herkes bilinçli bireyler değil mi? Öyleyse hepinizden destek bekliyorum :)

UNEQUAL

Emektar
4 Şub 2015
4,231
64
İstanbul
Şuan buradayız. Güzel vatanımızdayız evet. Ama onların yerinde de olabilirdik öyle değil mi?
Biraz empati yapmanızı rica ediyorum.
Sizin şikayet ettiğiniz hayat belki de başkalarının hayalidir.

Lapricon

Uzman üye
13 Şub 2016
1,591
0
Medine
Bu konuya tekrar değinelim, Mehmetçiğe moral mektubu projemiz oldu, ve mektuplar için aradığım polisin, askerin sesi beni çok etkilemişti. Gözlerim dolmuştu. O anı bilseydim kaydeder yayınlardım.

Daha sonra, Türkmenlere yardım projesi oldu. Yardımların gitmesi çok güç oluyor ziyadesiyle uğraştırmıştı.

Yönetim içinde ise bir kanserli kız için kampanya başlattık. Bunun için de çok çaba sarf ettik.

Anlayacağınız, biz zaten önceliğimiz kendi insanımızdan yana kullandık. Bunları düşündük, sonra sırada onlara yardım eli uzatmak kaldı.

Ha dediğim gibi, bundan sonra da o tip bir proje yapacağım tekrar. O zaman da katılımınızı bekliyorum.

E keşke değil gönderebilirsiniz zaten. Üşenmek yok, herkes bilinçli bireyler değil mi? Öyleyse hepinizden destek bekliyorum :)

Kötü yorum yapan yada önce kendi insanımız diyenlere gerçek hayatta rastlıyorum bunların ve bunlar gibilerin yaptığı yorumlara aldırış etmemek gerekir. Nerde yardıma muhtaç insan varsa yardım etmek bir insanlık görevidir. Çok insan gördüm komşusu çadırda kalan ve çocuğu çöpten buldugu elmayla karnını doyururken aldırış dahi etmeyen ve beslediği köpeğe en kaliteli mama alan :(
Dönüpte birkez o masumun yüzüne bakmaz lafa gelincede bizim insanımız derler çok acındırıcı bir durum neyse fazla uzatmayalım herkes neyin ne olduğunu az çok biliyordur umarım

Ath

Uzman üye
29 Nis 2016
1,016
0
Arkadaşlar yardım yapabilecek durumda olanlar lütfen yardımlarını esirgemesin.
THT üyelerinin bir aile olduğunu göstermek için fırsatımız var ve gösterelim.
Ben üzerime düşen görevi yaptım ve çevremdekilerin de yapmaları için teşvik etmeye çalışıyorum.
İşbankası üzerinden havale yaparken açıklama kısmına 20 karakter kısıtlaması getirilmiş.
THT Ekibi Tarafından yazabiliyoruz. Lütfen bu ibareyi kullanmadan yatırmayalım.
Saygılarımla.

http://img.webme.com/***/a/athsat/DSC_0059.JPG

23 May 2016
55
0
Birkaç arkadaşıma daha söyleyeceğim biz fakir olmayız bir 20 lira vermekle ama onlar belki mutlu olurlar bizim paralarımızla.. Konuyu açan zat'a bizzat teşekkür ediyorum bizi de davet ettiğiniz için :)

HABİR

Kıdemli Üye
7 Şub 2016
2,077
1
CPH
//Tamamlanmıştır.

Zaman zaman havale gerçekleştirilecekdir (her ay başı konuyu güncellersek eğer, sevinirim).

Projeyi yürüten ve maddi/mânevi desteğini esirgemeyen arkadaşlarımıza gönülden Teşekkür ederim.

Saygılar
HABİR

http://i.hizliresim.com/DJRanl.png

Ruh

Adanmış Üye
10 Eyl 2015
6,465
45
Önce kendi ülkenizdeki insanlara yardım edin diyenlere cevabım şu;

Bir damla suya muhtaç kaldığınızda mı anlayacaksınız onların halini?

Bu ülkede su içemeyen yok. Hangi camiye girseniz su içersiniz. Hangi dükkana girseniz size su ikram eder. Hangi kapıyı çalsanız size su verir.

AMA ONLARIN BİR DAMLA SUYU YOK!

Suya muhtaç kaldığınız zaman size başka ülkeden yardım gelse, geri mi çevireceksiniz o zaman?

O ülkelerde önce kendi insanlarına mı yardım etsin siz bir damla suya muhtaçken?

UYANIN.

Sizin mideniz hunharca su dolu iken, onların susuzluktan vücutları kurumuş!

Uyanın bu gafletten.

Bu projeyi elimizden geldiğince yayalım arkadaşlar. Gerekirse komşu komşu dolaşıp para isteyin.

O kardeşlerimizi susuz bırakmak bize yakışır mı!

Hadi bizden bekleneni yapalım!

Bize inanıyorum!

Son düzenleme:

Ath

Uzman üye
29 Nis 2016
1,016
0
Emek harcanmış bir proje arkadaşlar, lütfen gerekli ilgiyi alakayı gösterelim.
Konuyu güncelleyelim, herkes görsün lütfen.

DeneyimsizDenek

Özel Üye
20 Şub 2011
11,756
91
34
Gökyüzü
Emek harcanmış bir proje arkadaşlar, lütfen gerekli ilgiyi alakayı gösterelim.
Konuyu güncelleyelim, herkes görsün lütfen.
Çok sık güncellemeyelim. Zaten yorum kendiliğinden geliyor. Herkes okulda, işte, ailede biraz toplasa biz çok fazlasını buluruz. Fazlası çıkarsa zaten daha çok yardım ederiz.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.