THT Dergi Konu Dağılımı Sorunu

chesire

Yeni üye
26 Ara 2015
3
0
Öncelikle değerli THT üyelerine ve THT dergisinin yapımında emeği geçen herkese merhaba.
Foruma yeni kaydolan biri olarak dergiyle ilgili ilk izlenimlerinimi aktarmak için konuyu açtım.
Öncelikle dergiyi okumadan önce web/server güvenliği, bilgisayar güvenliği veya genel olarak güvenlik konularının ağırlıkta olduğu ve bu alanlarda yayınların yapıldığı bir dergi okumayı ümit ediyordum.

Ancak beklentimin aksine derginin oyun ve film incelemelerine fazlaca yer ayrıldığını, THT için kilit öneme sahip olduğunu düşündüğüm konulara ise yalnızca kısa röportajlar veya kısa yazılar aracılığıyla yer verildiğini gördüm.

Bu durumun nedeninin ilk başta güvenlik konularıyla ilgili yayınların dergi formatıyla uyuşmayabileceği olduğunu düşünsem de daha sonra aynı konuların yazı biçiminde de, program veya hacking yöntemi şeklinde uzun bir anlatı olmaksızın bilgilendirici ve son okuyucu için yararlı yazılar şeklinde biçimlendirilebileceğini düşündüm.

Dergide yer alan konular THT'yi daha fazla yansıtan ve onun diğer forumlardan veya aynı amaçlı dergilerden farkını ortaya koyan yayınlardan oluşturulursa hem üyelerin ilgisi hem de derginin devamlılığı için daha uygun ve verimli olacağını düşünüyorum.

Bu konuyla ilgili daha önce açılmış bir konu varsa bağışlayın, zira forum geleneklerine henüz alışabilmiş değilim. Dergi kurulunun elinden gelenin en iyisini yapacağına eminim. Saygılarımla...

DeneyimsizDenek

Özel Üye
20 Şub 2011
11,756
90
34
Gökyüzü
Yok eleştiri gayet yerinde olmuş.Teşekkür ediyorum.Cok kaliteli dokumanlar var bu kategorilerde ama bu dokumanlari dergi sayfalarina entegre etmek o kadar kolay olmayabiliyor.Gorsel acidan cok zayif oluyor ve okuyan cok az oluyor.

Ama buna yeni script ile birlikte bir panzehir bulacagiz gibi...Yine isteginizi dikkate aliyorum.Yetisirse bu sayiya uygulayalim.

Tesekkurler :)

///Ekleme

Yine isterseniz tavsiye makalelerinizi bize de atabilirsiniz.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.