Çözüldü THT Forumun Adblock Tarafından Engellenmesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

TheOrder8

Yeni üye
25 Mar 2018
43
0
2- 3 gündür THT Forum bu şekilde gözüküyor.
gCefx9.jpg

Sonra incelediğimde, adblock'tan kaynaklandığını fark ettim.
Ardından adblock'u devre dışı bıraktığımda normal şekilde gözüktü.
Daha önce böyle bir sorun yoktu.
Her zaman adblock'u devre dışı bırakarak mı gireceğiz?
Tekrar eski haline dönecek mi?

EDİT:1
Sorunun kaynağını buldum. Zararlı yazılımlara karşı korumayı devre dışı bırakınca normale döndü site.
8FpteJ.jpg

Sitede zararlı olabilecek bir şey mi algılıyor acaba?
Ancak ben bunu devre dışı bırakmak istemiyorum.

EDİT:2
THT Forumu Malware Domain Listesine almışlar.
Ctrl+F ile aşağıdaki linkten turkhackteam.org yi aratabilirsiniz.
ADBLOCK LİNK>> https://easylist-downloads.adblockplus.org/malwaredomains_full.txt

45DsJX.jpg

Ondan Engelliyor. Birkaç gün önce ekledikleri kesin. Çünkü daha önce böyle bir sorun yoktu.

Moderatör tarafında düzenlendi:

TheOrder8

Yeni üye
25 Mar 2018
43
0
Bende Kullanıyorum fakat herhangi bir sıkıntı yok.
Bende engelliyor bilmiyorum. Foruma girince 51 adet engel gösteriyor. Kullandığım Sürüm 3.31.2

tarayıcının çerezlerini temizle tarayıcıyı kapatıp tekrar açarmısın sorun düzelecektir büyük ihtimalle
Temizledim olmadı. Sonra Glary Utilities ile temizledim yine aynı. Daha önce bir sorun yoktu 2-3 gündür bu şekilde. Sık sık ziyaret ederim ben THT'yi

veysel5664

Üye
30 Eyl 2017
205
0
Bende engelliyor bilmiyorum. Foruma girince 51 adet engel gösteriyor. Kullandığım Sürüm 3.31.2

Temizledim olmadı. Sonra Glary Utilities ile temizledim yine aynı. Daha önce bir sorun yoktu 2-3 gündür bu şekilde. Sık sık ziyaret ederim ben THT'yi
Daha önce bendede bazı sitelerde yanlış gösteriyordu ama uzantıyı kaldırıp yükledikten sonra düzelmişti.

R4V3N

Adanmış Üye
3 Tem 2016
6,250
38
26
Kocaeli
AdBlock ayarlarında bizim siteyi almış olabilir misin özel ayarlarıyla? Ben de kullanıyorum reklamı görmemek için lakin seninki gibi hiç bir sorunum olmamıştı.

CH4M3

Uzman üye
19 Ağu 2017
1,926
16
php island
Adblock sadece Google Reklamları gibi reklamları engelliyor. Tema engellemiyor. Çerezden çok Önbelleğinizi temizleyiniz. Önbellek kaynaklı olabilir yada yeni bir eklenti kurduysanız etkiliyor olabilir.

TheOrder8

Yeni üye
25 Mar 2018
43
0
Daha önce bendede bazı sitelerde yanlış gösteriyordu ama uzantıyı kaldırıp yükledikten sonra düzelmişti.
Kaldırdım geçmişi sildim tekrar kurdum yine aynı.

AdBlock ayarlarında bizim siteyi almış olabilir misin özel ayarlarıyla? Ben de kullanıyorum reklamı görmemek için lakin seninki gibi hiç bir sorunum olmamıştı.
Hayır filtreye almadım.
Adblock sadece Google Reklamları gibi reklamları engelliyor. Tema engellemiyor. Çerezden çok Önbelleğinizi temizleyiniz. Önbellek kaynaklı olabilir yada yeni bir eklenti kurduysanız etkiliyor olabilir.

Bilmiyorum tema kaynaklı olabilir..

Sorunun kaynağını buldum. Zararlı yazılımlara karşı korumayı devre dışı bırakınca normale döndü site.
EKRAN ALINTISI
Sitede zararlı olabilecek bir şey mi algılıyor acaba?
Ancak ben bunu devre dışı bırakmak istemiyorum.

Son düzenleme:

CH4M3

Uzman üye
19 Ağu 2017
1,926
16
php island
https://chrome.google.com/webstore/detail/adblock/gighmmpiobklfepjocnamgkkbiglidom?hl=tr

Bu adblock eklentisini yüklediğinizden emin misiniz? Çünkü bende de var ve ayarlarda öyle bir seçenek yok.

TheOrder8

Yeni üye
25 Mar 2018
43
0
https://chrome.google.com/webstore/detail/adblock/gighmmpiobklfepjocnamgkkbiglidom?hl=tr

Bu adblock eklentisini yüklediğinizden emin misiniz? Çünkü bende de var ve ayarlarda öyle bir seçenek yok.

Evet bunu yükledim. Seçenekler>> Filtre Listeleri >> Diğer Filtre Listeleri başlığı altında yer alıyor

CH4M3

Uzman üye
19 Ağu 2017
1,926
16
php island
Evet bunu yükledim. Seçenekler>> Filtre Listeleri >> Diğer Filtre Listeleri başlığı altında yer alıyor

Varsayılan olarak o ayar kapalı olarak geliyor. Büyük ihtimal zararlı yazılım olarak ekranı kaplayan reklam gibi şeyleri engellemek için çok genel bir şekilde sitedeki bütün teplatesleri kaldırıp sade bir şekilde gösteriyor. sadece neden bizim forumda olduğunu anlayamadım.

TheOrder8

Yeni üye
25 Mar 2018
43
0
Varsayılan olarak o ayar kapalı olarak geliyor. Büyük ihtimal zararlı yazılım olarak ekranı kaplayan reklam gibi şeyleri engellemek için çok genel bir şekilde sitedeki bütün teplatesleri kaldırıp sade bir şekilde gösteriyor. sadece neden bizim forumda olduğunu anlayamadım.

Siz de o seçeneği işaretleyip denediniz mi?
Daha öncede işaretliydi THT 'de hiçbir sorun yoktu, bir kaç gündür bu şekilde.

Son düzenleme:

Admin

Administrator
28 Ara 2005
2,425
311
Adblock default ayarlarda sitenin görünümünü etkileyecek herhangi bir engelleme söz konusu değildir, sadece sitenin alt tarafındaki online sayacını engelliyor.

Adblock ayarları üzerinden sonradan bir düzenleme yaptıysanız engelleme seviyesini en yüksek seviyeye v.s. getirdiyseniz engelleme yapıyor olabilir.

Admin

Administrator
28 Ara 2005
2,425
311
Yapılan araştırmalar sonucunda tht'nin art niyetli kişiler tarafından şikayet edilerek kara listeye sokulduğu tespit edilmiştir.

Saçma sapan bir şikayet sistemi olduğundan 10-15 kişiyle istediğiniz siteyi kara listeye sokabiliyorsunuz, sitenin içeriği kontrol edilmiyor bile. Önce opera tarayıcı için yapıldı bu olay, 24 saat içerisinde tht'yi kara listeden çıkarttık. Bu seferde reklam engelleyicilerin kara listesine soktular.

Konu ile ilgili gerekli işlemler yürütülmekte fakat kara listeye alan bu yapı ile iletişim kurmak oldukça sıkıntılı olduğundan süreç hemen sonuçlanmamaktadır. Şimdilik tht'yi https://www.turkhackteam.org/* şeklinde beyaz listeye eklerseniz siteye erişimde bir problem yaşamazsınız.

R4V3N

Adanmış Üye
3 Tem 2016
6,250
38
26
Kocaeli
Adminimiz gerekli açıklamayı yapmış. Konu içeriği incelemiş olup sorunun çözüldüğüne kaanat getirilmiş ve daha fazla post kasılmasını önlemek,sorunu yaşayan diğer üyelerimizin arama yaptıklarında daha kolay bulması için konu kilitlenip "çözüldü" ibaresi eklenmiştir.

Eğer konu sahibinin sorunu devam ediyorsa özel mesaj ile belirtebilir konunun açılmasını rica edebilir.​

Admin

Administrator
28 Ara 2005
2,425
311
Bugün itibariyle ublock ve adblock kara listesinden çıktık, değişikliklerin tam anlamıyla geçerli olabilmesi için birkaç gün gerekmektedir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.