THT için Garip Bir Öneri

Cave-Man

Kıdemli Üye
21 Nis 2015
3,120
0
Lüksemburg
Merhaba Arkadaşlar,

Belki saçma bulacaksınız ama, THT'de Hukuk Bölmü ya da Kulübü olsa iyi olmaz mıydı? Hem Avukat, Savcı, Hakimlik görevi olan yeni üyelerde görevlerini yaparlar ve THT'yi düzenli tutmaya katkı da bulunurlar. Bu sadece bir öneridir.

Cave-Man

Kıdemli Üye
21 Nis 2015
3,120
0
Lüksemburg

Yalnız dostum oraya Mahkeme Salonu gibi yeri nasıl kurayım ? :D

Ya da mahkeme olaylarına vs. bakarlar saldırınca güzel olabilir.

Örneğin:
Banlamalar daha sabit ve belli kurallara göre olur mesela;
Kasma:
10 gün gibi

^^ Örnektir yanlış anlamayınız

Son düzenleme:

musileno

Kadim Üye
20 Tem 2007
5,774
3
Yalnız dostum oraya Mahkeme Salonu gibi yeri nasıl kurayım ? :D

Örneğin:
Banlamalar daha sabit ve belli kurallara göre olur mesela;
Kasma:
10 gün gibi

^^ Örnektir yanlış anlamayınız

Hmm ben seni yanlış anlamışım.

O zaman şöyle diyeyim, THT kurulduğundan beri cezai işlemler aleni yapılmıyor. E bu dediğin, über aleni olur. Daha ban sebepleri açıklanmıyorken bir de aleni bir şekilde üye yargılayıp ceza mı verilecek? Bullshit ;)

Cave-Man

Kıdemli Üye
21 Nis 2015
3,120
0
Lüksemburg
Hmm ben seni yanlış anlamışım.

O zaman şöyle diyeyim, THT kurulduğundan beri cezai işlemler aleni yapılmıyor. E bu dediğin, über aleni olur. Daha ban sebepleri açıklanmıyorken bir de aleni bir şekilde üye yargılayıp ceza mı verilecek? Bullshit ;)
Ama abi birşeyleri düzene sokarsak veya sistematikleştirirsek bence herşey yoluna girmeye başlar.

DeneyimsizDenek

Özel Üye
20 Şub 2011
11,756
91
34
Gökyüzü
Tamam iyi niyetle soylenildi...Fakat şu var bazi seyler var ki neden ban yedigini soylemek bir yerde gizliligi ihlal ediyor.

Haksiz banlar oluyor mudur?Insaniz oluyordur.Misal bir uye ban yedi.Bakarsaniz hakaret ettiginden forumda gercekten sorun cikardigindan yedi.Fakat kaynagina inince o olayin baska oldugu, aslinda karsilikli yanlis anlasilmalardan dogdugu anlasildi.Iki taraf da hatalarindan oturu ozur diledi.Ban acildi.Simdi sorun kalmadi. bunlari simdi tartismayalim bakin.Simdi tavsiyeyi konusalim.

Bu tip bir sey sadece ekstra ugrastirir.Misal gelip bana sordugunuzda bildigim halde sakladigim ne kadar olmustur? Ben hatirlamiyorum.

Bir de su var biri geliyor seri uyelik acip ardarda sorun cikariyor saat basi bi daha...Tamam buna cozum bulduk ama bi dusunun hepsine ayri ayri konu acsak? E baska konu acalim daha faydali olsun vakit kaybi :D

Ban konusunda şeffaf olunmasindan yanayim.Fakat bu sekilde degil.Hem karsi taraf da rencide olmasin.

Wep

Kıdemli Üye
28 Ocak 2015
4,412
8
İstanbul
Tamam iyi niyetle soylenildi...Fakat şu var bazi seyler var ki neden ban yedigini soylemek bir yerde gizliligi ihlal ediyor.

Haksiz banlar oluyor mudur?Insaniz oluyordur.Misal bir uye ban yedi.Bakarsaniz hakaret ettiginden forumda gercekten sorun cikardigindan yedi.Fakat kaynagina inince o olayin baska oldugu, aslinda karsilikli yanlis anlasilmalardan dogdugu anlasildi.Iki taraf da hatalarindan oturu ozur diledi.Ban acildi.Simdi sorun kalmadi. bunlari simdi tartismayalim bakin.Simdi tavsiyeyi konusalim.

Bu tip bir sey sadece ekstra ugrastirir.Misal gelip bana sordugunuzda bildigim halde sakladigim ne kadar olmustur? Ben hatirlamiyorum.

Bir de su var biri geliyor seri uyelik acip ardarda sorun cikariyor saat basi bi daha...Tamam buna cozum bulduk ama bi dusunun hepsine ayri ayri konu acsak? E baska konu acalim daha faydali olsun vakit kaybi :D

Ban konusunda şeffaf olunmasindan yanayim.Fakat bu sekilde degil.Hem karsi taraf da rencide olmasin.

Eksikleri söyleyip bir daha yapmamasını sağlasak daha iyi olmaz mı? En azından 1 üye kazanırız

DeneyimsizDenek

Özel Üye
20 Şub 2011
11,756
91
34
Gökyüzü
Eksikleri söyleyip bir daha yapmamasını sağlasak daha iyi olmaz mı? En azından 1 üye kazanırız

Ben de o dusuncedeyim ve uyguluyorum da.Aslina bakarsak birkac defa uyariyorum ben rastlarsam.Baska yetkili de mudahil olursa ben bilemem.Ama kendi adima zaten uyguluyorum.Aslina bakarsan herkes bi defa uyariliyor bi sekilde.Sonra cezaya donuyor.Yine de evet kazanilmasi taraftariyim.

Wep

Kıdemli Üye
28 Ocak 2015
4,412
8
İstanbul
Ben de o dusuncedeyim ve uyguluyorum da.Aslina bakarsak birkac defa uyariyorum ben rastlarsam.Baska yetkili de mudahil olursa ben bilemem.Ama kendi adima zaten uyguluyorum.Aslina bakarsan herkes bi defa uyariliyor bi sekilde.Sonra cezaya donuyor.Yine de evet kazanilmasi taraftariyim.

Birde sırf yönetimle fikir ayrılığı olduğu için yönetimi eleştirdiği için banlananlar var onlarada çözüm bulmak gerek.

Unauthorized

Kıdemli Üye
14 Eki 2011
2,602
3
C:\
Abi bu kadar da değil lütfen bu mesajı burada atmasaydınız ya... Şimdi brlki sırf bu mesajınız yüzünden ben suçlu olacağım. Benim isteğim bir mahkeme veya hukuki bir bölüm burada o kadar. İstek de değil tavsiye efendiler. :)

Bencede şöyle birşey olabilir o zaman bir konu açıp banlanan üyelerin açıklanabilecek sebebi varsa oraya yazılabilir mesela :

A Üyesi 15 gün uzaklaştırma

Nedeni : Özel mesaj yoluyla ağır tahrik gibisinden eğer bir şikayet olursada ban ile ilgili kanıtıda eklenebilecek birşeyse konuya eklerler olur biter ben şahsen kaç senedir bu forumdayım durduk yere ban yiyen görmedim :D

musileno

Kadim Üye
20 Tem 2007
5,774
3
Bencede şöyle birşey olabilir o zaman bir konu açıp banlanan üyelerin açıklanabilecek sebebi varsa oraya yazılabilir mesela :

A Üyesi 15 gün uzaklaştırma

Nedeni : Özel mesaj yoluyla ağır tahrik gibisinden eğer bir şikayet olursada ban ile ilgili kanıtıda eklenebilecek birşeyse konuya eklerler olur biter ben şahsen kaç senedir bu forumdayım durduk yere ban yiyen görmedim :D

Giriyorsun bi selam verdiğin yok duvarında kapalı anca burdan yazabiliyoruz :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.