THT İçinde Hack Arşivi Adıyla Virüs Paylaşımı

JavaProgrammer

Yeni üye
29 Tem 2017
18
0
Galiba En çok dikkat edilmesi gereken durumlardan bir tanesi bu

Gelelim konu ile ilgili soruya - Grup içinde sosyal mühendisliği kuvvetli olup bizlere yardımcı olacağına daha da bizlere virüslü dosya yükleten kişiler neden olmasın ?

Bazı hack arşivlerini virüstotalden taratıyorum ve karşıma çıkan şey devasa boyutlarda virüs dosyaları _?_ Ne demek oluyor bu şimdi ?

Bazılarını taratmayı unutup indiriyorum, sonrasında antivürüsden geçirince antivirüs programı kafayı yiyor.

Başta dedim acaba THT bunu yapar mı ? Belki RAT lar trojanlar bizlere zarar vermiyordur sadece antivirüse göre uyarlayamamıştır yazan kişi, ama sonra diyorsunuz ki saf olma !

Ne yapacaz - ne edecez - kime güvenecez ?

Büyükler ve bilenler aydınlatsın bizi bakalım nasıl fikirler çıkacak ortaya..
[/COLOR]

Son düzenleme:

TRamazan

Katılımcı Üye
19 Eyl 2015
877
0
Konu Açıtığımız Zaman konu once kontrole alınsın Yetkili Kişiler Konuyu Kontrol Eder Onay Verirse KOnu Açılır Onay Vermezsse Konu Açılmaz bu şekilde kimse virüs paylaşamaz ve kuralları çiğneyemez

'Unnamed

Uzman üye
15 Mar 2017
1,408
6
Galiba En çok dikkat edilmesi gereken durumlardan bir tanesi bu
Gelelim konu ile ilgili soruya - Grup içinde sosyal mühendisliği kuvvetli olup bizlere yardımcı olacağına daha da bizlere virüslü dosya yükleten kişiler neden olmasın ?
Bazı hack arşivlerini virüstotalden taratıyorum ve karşıma çıkan şey devasa boyutlarda virüs dosyaları _?_ Ne demek oluyor bu şimdi ?
Bazılarını taratmayı unutup indiriyorum, sonrasında antivürüsden geçirince antivirüs programı kafayı yiyor.
Başta dedim acaba THT bunu yapar mı ? Belki RAT lar trojanlar bizlere zarar vermiyordur sadece antivirüse göre uyarlayamamıştır yazan kişi, ama sonra diyorsunuz ki saf olma !
Ne yapacaz - ne edecez - kime güvenecez ?
Büyükler ve bilenler aydınlatsın bizi bakalım nasıl fikirler çıkacak ortaya..
[/COLOR]
Bir arkadaş, internette bulduğu bir dosyayı virüstotal tarama sonuç linkiyle beraber paylaşıyorsa, yapılacak bir şey yok. Gel gelelim dosyada barınan virüsten haberi olmayıp dosyayı iyi niyetle paylaşanlar da vardır muhakkak. Ama bu da art niyetli kişilerin de olmadığı anlamına da gelmiyor ne yazık ki. Yani her türlü dosya paylaşımı olabiliyor.
Bu konuda iş başa düşer maalesef. Dosyayı bilgisayarına zarar vermeyecek bir ortama(sanal makine gibi) indirip incelemen daha sağlıklı olur. Bunun yanında DepDreeze gibi reset atan programları kullanmam bir o kadar gereklidir

Hikigaya

Yeni üye
29 Tem 2017
18
0
New York
Konu Açıtığımız Zaman konu once kontrole alınsın Yetkili Kişiler Konuyu Kontrol Eder Onay Verirse KOnu Açılır Onay Vermezsse Konu Açılmaz bu şekilde kimse virüs paylaşamaz ve kuralları çiğneyemez
Bence sadece indirme linkli konuları kontrol etsinler böyle çok fazla indirme linkli başlık olmayacağı için kontrol etmesi daha rahat olur bence

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
390
Ankara
Üstad, bir çok hack programı da virüs tarama programları tarafından yasaklanır. Hatta açık açık "hacktools" derler imzasına..

Genel olarak bir şeyi indirmeden, bilgisine güvendiğiniz en az bir kişinin "yararlı", "güzel olmuş" gibi bir yorum atmasını bekleyin. Büyük ihtimalle o eleman indirmiş, decompile edip kodunu incelemiştir.

MyGf

Kıdemli Üye
16 Tem 2016
3,278
5
Hall of Fame
Bunlar sonuçta hack programı, şahsen kendi bilgisayarımda windows deffender kapalı ve antivirüs programı bile yok. En basiti temel program havijdir web site hack için, bunu bile virüs gösterir antivirüs programları.

PashaReyiz

Uzman üye
8 Eyl 2016
1,724
3
------------
Benim son yazdığım trojan mızrak sandbox ve sanal makinede uslu durur. Bu bilinen yöntem.. dikkat edin ben dünyadaki örneklere göre acemi sayılırım. Ben bile önlem alıyorsam ustası mahveder, dikkat.

Hocam Sizin Balyoz DDos Vardı Ne oldu Ona ?

Birde blogunuz varmı yaptığınız programları nerede paylaşıyosunuz ?

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
390
Ankara
Hocam Sizin Balyoz DDos Vardı Ne oldu Ona ?

Birde blogunuz varmı yaptığınız programları nerede paylaşıyosunuz ?

Aynı anda 4 projeye birden girdik, aynı anda 4 danaya girmiş gibi oldum, vakit kalmadı..

Satın aldım bir domain, "heckirdim.com", ama bomboş.. Basit bir indeks koyacak zamanım olmadı.

Lawliet123

Kıdemli Üye
31 Tem 2016
2,558
6
Bak Bro,VirüsTotal Nedir ?

Antivirüslerin Toplanıp Dosya Taradığı Bir Ortam,Ve Antivirüsler Sadece PC Ye Zararlı Olacak Dosyaları Değil De,İllegal Olanlarıda Zararlı Olarak Gösterir,

Yani Ben VT De 56/56 Olan Virüs Olmayanları Da Gördüm 56/0 Olup Virüs Olanlarıda.

VT Ye Güvenmek Yerine Test Et.

inbox

Katılımcı Üye
15 Mar 2017
585
3
Alert Canada
Bunlar sonuçta hack programı, şahsen kendi bilgisayarımda windows deffender kapalı ve antivirüs programı bile yok. En basiti temel program havijdir web site hack için, bunu bile virüs gösterir antivirüs programları.

Aynen katılıyorum zaten hack programlarının hepsini windows otomatik olarak virüs olarak görür düz mantık fakat kali linux gibi hazır hack tools'larının içinde gelen bir açık kaynak kodlu işletim sistemi kullanır iseniz kafanız rahat olur virüs derdi ile uğraşmazsınız. Genel olarak yazılan tüm virüslerin %90'nı windows içindir diğer geri kalan %10'luk kısmı ise diğer işletim sistemlerinin ortak yüzdesidir. Genel olarak bakıldığında hack araçlarını rahat ve akıcı bir şekilde kullanmak istiyor iseniz kesinlikle linux öneriyorum.

saha1

Yeni üye
8 Ocak 2017
34
0
Aynı anda 4 projeye birden girdik, aynı anda 4 danaya girmiş gibi oldum, vakit kalmadı..

Satın aldım bir domain, "heckirdim.com", ama bomboş.. Basit bir indeks koyacak zamanım olmadı.

Abi iş yoğunluğun ne durumda 5.proje olarak crypto cihaza bi el atsakmı bu ara coinler hareketlendi biran önce bi arge yaparız.Müsait bi vakitte aramanı bekliyorum

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.