THT MAC ADRES DEĞİŞTİRİCİ --By TURKHACKTEAM

mhhck

Kıdemli Üye
13 Nis 2009
3,597
3
K.IRAK
Arkadaşlar bu program sayesinde internete bağlandığınız ağ adaptörünün MAC ID'sini değiştirebilirsiniz.

Ortalama 3 haftadır araştırıyorum bilgisayar güvenliği mantığını.
Ve ileriki zamanlarda 5 in 1 paketi paylaşacağım ,, MAC ,, PROXY ,, DNS ,, ULTRASURF ,, TOR. Portable serisi olacak. :) Elimden geldiği kadar THT'ye özgün paylaşımlar yapmaya çalışıyorum

Turkhackteam.org/net - Turkish Hacking & Security Platform - ips protection Projemi de bu maksatla inceleyebilirsiniz :D

Çok basit ve yüklenmesi gerekmeyen program sayesinde MAC Adresinizi değiştirebilirsiniz.

(not: Web Server Güvenliği ile alakalı bir bölüm olduğunu düşündüğüm için konuyu buraya açtım ,, zira internette anonim dolaşırken vpn kullansanız dahi mac adresi gözükür diye biliyorum yanlışsam düzeltin)

VE SADECE 213 KB 7z İle PAKETLENMİŞ HALİ

Peki Nedir Bu Mac Adresi ???

Paylaşımın sonunda "mac adresi nedir?" anlatımı mevcuttur.

K6o13v.png

Buradan Mac Adresini değiştirmek istediğiniz adaptörü seçip MAC Adresinin ilk üç (çiftli) hanesini değiştirip Değiştire basmanız yeterli

epdDra.png

eWNPJ8.png

Buradan da Adaptörünüzün ilk orjinal MAC Adresine RESETe tıklayarak dönebiliyorsunuz

x3mVyM.png

xRWvdR.png

ekqDVD.png

Peki nasıl kontrol edeceksiniz değişip değişmediğini ?
Başlat > Çalıştır > CMD

Kod:
getmac /v

YA DA ;

Başlat > Çalıştır > CMD

Kod:
Ipconfig /all

Tıklayarak adaptörünüzün MAC adresini görebilirsiniz.

wbnjbV.jpg

Kd1obL.jpg

e5Z4Vq.jpg

MAC ADRESİ DEĞİŞTİRİCİ V.1.0 İNDİRMEK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ

Virus Total Sonucu İçin Buraya Tıklayınız

MAC Adresi Nedir? (MAC ID)

MAC adresi, (İngilizce Media Access Control, yani Ortam Erişim Yönetimi)
Bir bilgisayar ağında, bir cihazın ağ donanımını tanımaya yarar.

Örneğin, sizin bilgisayarınızda modeminizin ve ağ kartınızın kendine özel birer MAC adresleri vardır.

MAC, 48 bit'lik bir adres olduğundan dolayı 248 = 281,474,976,710,656 değişik ağ kartını tanımlamak için kullanılabilir.

MAC Adresi(Fiziksel Adres,Donanım Adresi), ağ donanımının tanımlanmasını sağlar.

MAC adresi, bilgisayarın ethernet kartına üretici tarafından kodlanan bir bilgidir. Her donanım için özel bir adresi vardır.

Aynı MAC adresine sahip birden fazla ağ cihazı yoktur. MAC adresi 6 oktetten oluşur.

İlk 3 oktet donanımı üreten firmayı işaret eder. Son 3 oktet donanımı işaret eder.

MAC adresi, sadece yerel ağlarda haberleşmeyi sağlar.

Ağın dışına taşınabilecek bir adres değildir. Sadece aynı ağ üzerindeki bilgisayarların birbirlerini bulmalarını sağlar.

Aynı ağda iki ağ cihazının birbiriyle haberleşmesi MAC adresiyle mümkündür.

MAC adresinin kullanıldığı protokollerden bazıları şunlardır:
  • Ethernet
  • Token ring
  • Wi-fi
  • Bluetooth
  • FDDI
  • SCSI

Bir MAC adresinde ilk üç bit adres havuzunu dağıtan organizasyonu, sonraki beş bit ise üreticiyi temsil eder. Dolayısıyla, bir MAC adresinin ilk bitlerine bakılarak kartın hangi şirket tarafından üretildiği görülebilir.

MAC adresleri, aralarına ":" işareti konarak 16'lı tabanda yazılır: 01:23:45:67:89:AB. Bazı MAC adresleri özel adreslerdir:
FF:FF:FF:FF:FF:FF adresi tüm cihazlara yayın yapmak (broadcast) için kullanılır.

İlk bitleri 01 olan adresler, Ethernet ve FDDI'de birçok cihaza yayın (multicast) için kullanılır.
Yerel olarak atanmış MAC adresleri 02 ile başlarlar.

MAC adresleri ile IP adresleri arasındaki bağ ARP ve RARP protokolleri tarafından yapılır.

Mac Adresinden Ipv6 Adresinin Elde Edilmesi

128 bitten oluşan ipv6 adresinin ilk 64 biti ağ adresini geriye kalan 64 biti ise konak(bilgisayar) adresini verir. Konak adresini MAC adresinden elde edebiliriz. Fakat MAC adresi 48 bitlik bir alanı kapsadığı için bunu 64 bit haline getirmemiz gerekir.MAC adresinden ipv6 adresi elde edilmesi için yapılması gerekenler:

1. 48 bitlik olan MAC adresi 64 bit haline getirilir.Bunun için xx:xx:xx:xx:xx:xx şeklinde olan 48 bitlik MAC adresi ortadan ikiye ayrılır ve 16 bitlik FF:FE adres uzayı eklenir.

Kod:
      xx:xx:xx:xx:xx:xx  ===> xx:xx:xx:FF:FE:xx:xx:xx  haline gelir.

2. 64 bit haline getirilen adres uzayının 2'lik tabanda soldan 7.biti değiştirilir. Yani soldan 7.bit 0 ise 1, 1 ise 0 olur.

Kod:
 00:2A:00:3F:2A:1C  MAC adresine sahip bir bilgisayarın alabileceği IPv6 adresinin konak adresini bulalım.

Kod:
* 00:2A:00:3F:2A:1C   adresinin ortasına FF:FE ekleyelim.

00:2A:00:3F:2A:1C  === >  002A:00FF:FE3F:2A1C elde edilir.

Kod:
 * Yukarda elde edilen adresin 2'lik tabanda soldan 7.bitini NAT işlemine tabi edelim.

Yani 7.bit 0 ise 1, 1 ise 0 yapalım.

Kod:
 0000000000101010:00FF:FE3F:2A1C === > 0000001000101010:00FF:FE3F:2A1C === > 

* 00:2A:00:3F:2A:1C MAC adresinden  022A:00FF:FE3F:2A1C konak adresi elde edildi.

%C4%B0PV6.jpg

mac adres değiştirme programı , mac adres değiştirici , mac adres nedir , mac adres tht

Moderatör tarafında düzenlendi:

Deathangel01

Uzman üye
6 Ocak 2013
1,156
0
Matrix
ben bılısım okuyorum abı hocalarımız mac adresı asla degıstırılemez dıodu ethernet kartını degıstırmen gerekıo dıodu bana yalanmı yanı sımdı o :)

mhhck

Kıdemli Üye
13 Nis 2009
3,597
3
K.IRAK
ben bılısım okuyorum abı hocalarımız mac adresı asla degıstırılemez dıodu ethernet kartını degıstırmen gerekıo dıodu bana yalanmı yanı sımdı o :)

Bu karşıdakine değiştirilmiş gösteriyor ,, internette bir sürü manuel değiştirme videosu var onlar gerçek

Buna bir neyi filtreleme diyorlar ,, yani sahtesini göstermek ,,

Bu sayede senin bilgisayarını bulamıyorlar

Fiziksel olarak değil mantıksal olarak değiştiriyor

Bu arada dip not ,, gerekli fireware bilgim olsa (ki ben elektronikçiyim) fiziksel olarak da değiştirebilirim ,, iki haftalık araştırmama bakar olay.

mutaba123

Katılımcı Üye
4 Şub 2011
319
0
peki bu nettepro programı ne mantık üzerinden çalışıyor şimdi maç adresini değiştirsek o programa giriş ypaabilirmiyiz ?

mutaba123

Katılımcı Üye
4 Şub 2011
319
0
epd0nJ.png
[/url][/IMG]

bu arada hata var

bide NettePro- Herşey Bir Arada! diye bi program var hiç bir yerde crack bulamıyo insan ve ben 3 günlük deneme sürümleri var benim günüm bitti tekrardan açayım dedim açmadı üyelik modemi fabrika ayarları format attım pc ye benim düşündüğüm ise maç adresi değiştirsek acaba üyelik alabilirmiyim ordan ?

mhhck

Kıdemli Üye
13 Nis 2009
3,597
3
K.IRAK
Yetkili olarak çalıştır hata çıkmaz

Bu arada sen regeditten silmelisin programın tarih girdisini ,, mac ile alakası yok ,, ha indirmekten bahsediyorsan olabilir proxy hide sitelerini kullan

Son düzenleme:

Deathangel01

Uzman üye
6 Ocak 2013
1,156
0
Matrix
Bu karşıdakine değiştirilmiş gösteriyor ,, internette bir sürü manuel değiştirme videosu var onlar gerçek

Buna bir neyi filtreleme diyorlar ,, yani sahtesini göstermek ,,

Bu sayede senin bilgisayarını bulamıyorlar

Fiziksel olarak değil mantıksal olarak değiştiriyor

Bu arada dip not ,, gerekli fireware bilgim olsa (ki ben elektronikçiyim) fiziksel olarak da değiştirebilirim ,, iki haftalık araştırmama bakar olay.

ozmn saygı duyuyorum zaten tessekurlerı vermıstım sabıtlenmesıne de sevındım acıkcası bos bısey degıl bende bısey daha ogrendım bu bılısım hocaları harbı bızı yıyıo adam bılsede bılmesede sallıo
:RpS_smile: :RpS_smile: :RpS_smile:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.