THT Şikayet

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

OniOz

Üye
14 Mar 2017
246
0
Satan no ie
Merhabalar daha önce de buna benzer bir konu açmıştım, yine THT ile ilgili bir şikayetimi dile getirmiştim. Ancak THT'de kendileri hakkındaki şikayetlerimizi açıkça söyleyebileceğimiz bir alan bulunmamakta o yüzden yardım merkezinde yeniden bulunmak durumundayım. Böylesine büyük THT gibi oluşumların eleştiriler ile ayakta kaldığına inanıyorum. Öncelikle bunu açmamın son iki konumun silinmiş olmasıyla bir ilgisi yoktur. Onun hiddetiyle direkt mızmızlanıp şikayet diye konu açtığımı düşünebilirsiniz. Konularım haklı sebeplerden dolayı kaldırıldı saatlerce yazmaya çalışmış olsam da ben de aynı sebepten ötürü kaldırılmasını bekliyordum zaten ne yalan söyleyeyim. Konu yabancı bir adresten direkt alıntıydı. Hatta ben o kadar kibar kalmam direkt "ÇALDIM" konuyu. Bu gizli bir şey değildi ancak ÖM üzerinden bana yazan herkese de söyledim siteyi ve arabalar hakkındaki yazılarımı oradan aldığımı, yani kendim yazmışım gibi göstermeye çalışmamıştım zaten ama bu kabahatimi örtmez tabii ki. Türkçeye çevirip yayınladım yabancı kaynaktaki konuyu, THT içerisinde CAN ve otomobillerin güvenliğine ait bir konu göremeyince yabancı kaynaktan alıp çevire çevire yazdım. Çevirmek için doğrudur uzun süre uğraştım. Ama konu içerisinde alıntıladığım yeri belirtmediğim için gayet haklı bir şekilde silindi konum. Takdir ederim. Aynı zamanda THT'nin önceki şikayetlerimden birini dahi tekrarlamama izin vermediğini de takdir ediyorum. Son zamanlarda inanılmaz bir gelişme gösterdi form. HTB çözümleri exploit paylaşımları gövde gösterisinin düzenlenmesi vs vs vs tamamen uluslararası standartlarda ve o teknik kalitede bir ortam oldu. çok takdir ediyorum ve gurur da duyuyorum.

Takdir etmediğim kısım THT'nin biraz daha eski bir kuralı. Son zamanlarda forum içerisinde deli gibi karşıma çıkıyor. Forum dışında gruplaşmak yasaktır. Ben aynı ideolojiyi ve fikri paylaştığım insanları bu forum üzerinden çağırıp neden ortak hedefler doğrultusunda siber güvenlik ile ilgili işlerimizi yapamıyoruz anlamıyorum. Sonradan gelip THT yıkacak değiliz, Roma senaryosu değil ben de ve diğer ekip kurmak isteyenler de Nero değil. Forum içerisindeki herkesin Türkçü olduğunu zannetmiyorum, en azından bunun kanıtı benim Türkçü olmamamdır. Ve bu forum içerisinde sadece Türkiye lehine olumlu işler yapılırken ben ideolojimi ve fikrimi ve hedefimi belirtip benimle aynı şekilde düşünen insanlarla yoluma devam etmem gerekir diye düşünüyorum. Forum içerisinde gruplaşmak yasaktır çok dictatorship bir yönetim biçimine benziyor :D Kabul ediyorum burası Türkiye'nin en büyük siber güvenlik platformu haliyle benim ideolojim buranın misyonuyla uyuşmasa da benim burada kalıp türkçe kaynak üzerinden bir şeyler öğrenmem ve bu alanla ilgilenen yeni insanlarla burası üzerinden konuşup tanışmam gerekiyor. Ben sizin misyonunuzu ve ideolojinizi kabul etmek zorunda değilim burası bir terör örgütü veya tarikat değil çünkü. Eğer misyonunuzu reddetiğim için banlanırsam bu, bunun bir kanıtı olacaktır o ayrı.
Fikrim doğrultusunda gruplaşmanın en büyük hakkım olduğuna inanıyorum.

Konumu silmeden önce moderatörlerimizin okumasını isterim :)

Son düzenleme:

OniOz

Üye
14 Mar 2017
246
0
Satan no ie
Merhaba, THT'de fikrinizi açıkça belirtebiliyorsunuz, öncelikle bu tarz önyargılardan kurtulun. Gruplaşma yasak çünkü işin sonunda olumsuz bir durum olduğunda ucu THT'ye değiyor. Siber Güvenlik muhabbetinizi de https://www.turkhackteam.org/siber-guvenlik/1860753-siber-guvenlik-sohbet-alani.html bu konuda yapabilirsiniz.

amacım siber güvenlik hakkında sohbet etmek değil. Amacım siber güvenlik alanında benimle aynı ideolojiye sahip insanlarla konuşmak. Sorunum böylesine büyük bir kuruluşun bu hizmeti vermiyor olması. Kendi içerisinde gruplaşıp sizden tamamen ayrılan bir ekibin ucunun size değmesi çok zor gibi geliyor. Yanıt verdiğiniz için teşekkürler fikrimi belirtebildiğimi görmek beni mutlu etti. Önyargılarımı haksız çıkarttığınız için teşekkürler :)

-BRAVE-

Kıdemli Üye
8 Kas 2015
3,731
318
Türkiye
Öncelikle açıkca fikrinizi beyan ettiğiniz için özümce teşekkür ederim. Evet, bir takım kurallar var ve yıllardır işleniyor. Siz belirli şartlar altında zorunluluğu kaldırmayı öneriyorsunuz az çok... Bugün size izin verilse, yarın bir başkaları da grafik tasarımdan, sosyal medyadan veya herhangi bir amaçtan gruplaşmak isteyecek. O zaman forum içerisinde hem üye kalmayacak hemde kargaşa çıkacak. Şöyle bir durum da söz konusu. Bu forumun amacı bilgi paylaşmak ve bilgi edinmek. Öğrenmek istediğiniz alanda ki her soruyu A'dan - Z'ye yardım merkezine konu açabilirsiniz. Forumumuz bunun için var. Kimse de gelip konunuzu çöpe alamaz. Kurallar çerçevesinde hareket ettiğiniz sürece istediğinizi başarabilirsiniz zaten. :))

RedKeyy

Katılımcı Üye
30 Eyl 2017
394
0
Mantıklı düşündüğün zaman herkes güzel projeler yapmak için gruplaşma yapmayabilir bir takım siber saldırılar, yasa dışı gibi THT yöneticilerini sıkıntıya sokacak işlere bulaşabilirler bu konuda da THT doğru kararı uyguluyordur şahsi düşünceme göre.

Her açıdan düşünmen dileğiyle iyi formlar 😊

0x6CCE

Kıdemli Üye
8 Eyl 2016
3,649
1
175
Shawty
Madem bu kadar çok gruplaşmak istiyorsun, gerekli kişilerden izin alıp siber güvenlik kulübü açabilirsin. Ayrıca misyonu sana zorla kabul edeceksin diyen yok. Etmiyorsan sessizce "çıkış yap" butonuna tıklayıp bir daha girmezsin veya kurallara saygı duyarsın. Herşey bu kadar basit. :):

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.