THT üyesi tarafından hacklendim !

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Luci'x

Üye
15 Eyl 2021
161
34
Merhaba arkadaşlar dün forumda birisi ücretsiz ınstafly progamını paylaştı paylaştığı link :
Youtube videosu
progama girdikten sonra çalıştırdığım zaman beni discord'a yönlendirdi ve giriş yaptım kendi videosunun tüm linklerini tüm sohbetlere yaydı!,ben o sırada arkadaşımla konuşurken hatta mesaj atmış görsel : SS
gece 4:00 a kadar pc başındayken uyuyakalmısım o sırada inşallah kendisi video çekmemiştir,bilgisiyarım saat 11-12 civarına kadar çalışıyor durumda açık kaldı saat 15:00 a kadar olayın farkında değildim farkettikten sonra bilgisiyarı formatladım tamamen ve malwarabytes ile kontrol ettim sıkıntı gözükmüyor bu konuda yapmam gereken bir şey var mı ? yardımcı olur musunuz
dipnot: üyeyi hatırlamıyorum

Anon6664

Yeni üye
20 Ağu 2022
46
14
Üyeyi hatırlamıyorsan yapabileceğimiz bir şey yok dostum, üzgünüm. Ve bilmediğin, kaynağını okumadığın dosyaları çalıştırmak konusunda daha dikkatli olmalısın.

Easter

Katılımcı Üye
14 Ağu 2022
396
447
Merhaba, paylaşılan linklere dikkat edin, önce VirusTotal'da kontrol edin, sonra gönül rahatlığı ile linke giriş yapın. VirisTotal linki kötü amaçlı yazılım olduğunu gösteriyorsa, linki paylaşan kişiyi rapor edin.

Luci'x

Üye
15 Eyl 2021
161
34
Merhaba, paylaşılan linklere dikkat edin, önce VirusTotal'da kontrol edin, sonra gönül rahatlığı ile linke giriş yapın. VirisTotal linki kötü amaçlı yazılım olduğunu gösteriyorsa, linki paylaşan kişiyi rapor edin.
hocam asıl sıkıntı da orada virüs totalde virüs gözükmüyordu

Üyeyi hatırlamıyorsan yapabileceğimiz bir şey yok dostum, üzgünüm. Ve bilmediğin, kaynağını okumadığın dosyaları çalıştırmak konusunda daha dikkatli olmalısın.
virüstotal ile tarattım fakat gözükmüyordu

Anon6664

Yeni üye
20 Ağu 2022
46
14
virüstotal ile tarattım fakat gözükmüyordu
Dostum, her zaman virüstotal yada benzeri antivirüslere güven olmaz. Belkide o dosya güvenliydi ama sonradan yaptırdığı bir işlem ile güvensiz hale geldi, yada anti-virüsleri baypass etmek için bir yöntem kullanıldı falan. Hem böyle işleri kendi makinende de denememelisin. Sanal makine açmak konusunda da biraz düşün.

Üye @arca557 mi ?
İnstafly konusu açmış ama çöpe taşınmış.
Virüsutotalsiz linklere girmeyin.
Eyer oysa ban için başvuralım..

icehead

Uzman üye
19 Şub 2022
1,137
833
@'Seth Merhaba Hocam, THT nin VirusTotal gibi kendi virüs tarayıcısı olsaydı iyi olurdu.
Onuda geçmek kolay geçilemeyecek tarama sitesi yoktur.
forumdan birşey indirdiğiniz zaman kaynak kodlarına bakmadan,sandbox taraması yapmadan kullanmayın ayrıca bilgisayarınıza da ara ara kontroller yapmanızda fayda var.

Android için bir tarama uygulaması var mı?
Kaspersky ama şunu belirteyim android de antivirus gereksiz zaten play koruması var.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.