THT'de Hack Yaptığı İçin Ceza Alan Varmı ?

OmerDRN

Katılımcı Üye
12 Eki 2015
552
0
Studio_7
Kişisel olarak soruyorum arkadaşlar. Yaptığınız bi hack için ceza/hapis alan var mı?
Misal Web Hack Nedeniyle.:inv

DrEngerek

Kıdemli Üye
20 Kas 2015
2,344
1
Teşkilat
Türkiyede Sadece 1 Kişi Tutuklandı Oda Türk Sitesi Hackledi Diye Fakat Onun Açıklaması : İndeximi atım cunkü acıkları belirtmektir diye fakat orda bas baya hacked yazıyordu. Bunun İçin Hapis Yedi Sanırım

samil basayev

Yeni üye
7 Ocak 2016
20
0
kadıköy
onu bilmem ama bilişim suçları polisinin herşeyden haberi var isteseler bütün hackerları toplarlar ama hangi biriyle uğraşsın uğraşmak istemiyor hapis cezasıda vereceklerini zannetmiyorum verseler verseler para cezası verirler

H4Z4RD

Uzman üye
3 Ara 2015
1,804
0
Türk sitesi hecklemdiyiniz ve sikayet edilmediyiniz süreçte hakkınızda soruşturma başlatımaz.Bu yuzden Yabancı siteler hacklerken ip gizlemeye gerek duyulmuyor.(Devlet siteleri hariç)

hackerkadim

Katılımcı Üye
13 Tem 2012
608
0
World that.
"AbinizHeykir diye Sosyal mühendis hackeri var youtubede"
2 kere sorgulandı "Telefona bağlanma telefon şikayet üzerine(Sorguna Bilişim ilgilenecegi yerine Terorle Mucadele İlgilenmiş)" ceza almadı. Şuan halen devam ediyor.

Link:Abiniz Heykir

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,440
2,051
35
Osmaniye 80
Tükhackteam

misyon dısında hack yapılmıyor

Fakat yapan ise varsa o Zaten Türkhackteam üyesi degildir...

o yuzden Ceza alanımız yok bizim OLMAZDA.

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
390
Ankara
En az 4-5 kişiyi tutuklattırdım. Bunlardan sadece biri hapis cezası aldı, o da kuyumcu bir tanıdığın facebook'unda adamı aşağılayan mesajlar attığından. Diğerleri yaptığım projenin sitelerine saldırıyorlardı ve genelde 18 yaş altı idiler, ceza aldılar mı bilmiyorum. Öğrendiğim kadarıyla "bir daha yapma haaa!" cinsinden uyarı, ertelenmiş ceza ile kurtuluyorlarmış.

Ama bir tane var, avukat anlatmıştı, MrShadowbilmemne mi ne imiş lakabı, mahkemede ısrarla lakabını söyleyip kendisine fırsat verilirse devlet için çalışabileceğini anlatmış, Allah'ın salağı Toroslar Master Plan projesi dahilinde programla oluşturup ftp'ye direk yüklediğim düz html'lerin (server side script yok yani) olduğu yere deliler gibi blind sql injection denemiş. Sanırım o para cezası almış.

Türklere saldırmayın, saldırırsanız da saldırdığınız yer bilmemne.enerjisa.com, bilmemne.yedas.com gibi büyük bir şirketin alt domain'i ise yapmayın. Sorumluluktan kurtulmak için güvenlik analisti sizi rapor eder, sorumluluktan kurtulmak için avukat da dilekçeyi verir, büyük şirket diye savcı da işi sıkı tutar.

Ben bir aralar dürüst davranmak gerekirse çok korkuyordum ama anladığım kadarıyla savcıların başını kaşıyacak vakti yok, genelde geçiştiriyorlar.

oguz1031

Yeni üye
7 Ocak 2016
24
0
En az 4-5 kişiyi tutuklattırdım. Bunlardan sadece biri hapis cezası aldı, o da kuyumcu bir tanıdığın facebook'unda adamı aşağılayan mesajlar attığından. Diğerleri yaptığım projenin sitelerine saldırıyorlardı ve genelde 18 yaş altı idiler, ceza aldılar mı bilmiyorum. Öğrendiğim kadarıyla "bir daha yapma haaa!" cinsinden uyarı, ertelenmiş ceza ile kurtuluyorlarmış.

Ama bir tane var, avukat anlatmıştı, MrShadowbilmemne mi ne imiş lakabı, mahkemede ısrarla lakabını söyleyip kendisine fırsat verilirse devlet için çalışabileceğini anlatmış, Allah'ın salağı Toroslar Master Plan projesi dahilinde programla oluşturup ftp'ye direk yüklediğim düz html'lerin (server side script yok yani) olduğu yere deliler gibi blind sql injection denemiş. Sanırım o para cezası almış.

Türklere saldırmayın, saldırırsanız da saldırdığınız yer bilmemne.enerjisa.com, bilmemne.yedas.com gibi büyük bir şirketin alt domain'i ise yapmayın. Sorumluluktan kurtulmak için güvenlik analisti sizi rapor eder, sorumluluktan kurtulmak için avukat da dilekçeyi verir, büyük şirket diye savcı da işi sıkı tutar.

Ben bir aralar dürüst davranmak gerekirse çok korkuyordum ama anladığım kadarıyla savcıların başını kaşıyacak vakti yok, genelde geçiştiriyorlar.

tutuklattım ? kimsin nesin ? yapma amacın neydi ? madem tutuklattırdın senin burda ne işin var ?

DrEngerek

Kıdemli Üye
20 Kas 2015
2,344
1
Teşkilat
tutuklattım ? kimsin nesin ? yapma amacın neydi ? madem tutuklattırdın senin burda ne işin var ?

Peki Sizin Amacınız Nedir Ki Bu Soruyu Soruyorsunuz Adam Türk (TR) uzantılı site açmış tam okumadım bir türk hacker saldırmış adamın doğal hakı zaten misyonumuz beli sizin böyle bir soru sorma yetknizi brak hata böyle soru sorma teşebüsünüz bile kendinize hakaret etirmek için bir sebeptir lütfen kimseyle böyle konuşmayınız sizin işinz ne varsa onun da aynırdır

İyi Forumlar

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
390
Ankara

Tutuklattım dediysem, ben logları avukata ulaştırdım, avukat savcıya.. O zamanlar enerji sektöründe proje yapıyordum. Hala denk gelirse yaparım, gene salağın teki DDOS veya SQL injection filan yapmaya kalkarsa gene logları avukata teslim ederim. İki eli boş gönlü hoş heçkır hapse düşmeyecek diye kazanacağım parayı riske edemem.

İlk "merhaba" mesajımda bile söyledim. Ben deface vs. yapmam, zevk için trojan yaparım, bunun gibi bir sürü siteye aboneliğim var ve tek amacım yeni bir yöntem vs. çıkarsa haber almak, ki böylece benim sitelerim düşmesinler o tuzağa. Siteyi kullandığım sürece de kul hakkı kalmasın diye elimden geldiğince soru yanıtlıyorum ve yönetim bundan rahatsız değil gibi.

AquieLL

Kıdemli Üye
1 Tem 2014
4,034
16
aquu.php
Skorsy Demişti ; Yaptığımız Saldırılar İşgal Değil , Fetih Hareketidir. Onlar Bize Siber Savaş Açarken Karşılıksız Bırakmak Diye Bir Şey Söz Konusu Olamaz.
Misyona Aykırı Olmayan Sitelere Hacking İşlemi Yapılmadığı İçin Sıkıntı Olmadığı Kanaatindeyim.

scoobyy

Katılımcı Üye
24 Eki 2015
665
0
Türkiyenin zaafı bilgi güvenlik uzmanlarının azlığı ve siber anlamda zayıf olması bu sebepten ötürü çok boşluyorlar eğer yakalandığınızda gerçekten bu adam bu işten anlıyor derlerse size birtakım teklif bile sunabilirler

aliila19972015

Katılımcı Üye
28 Eyl 2013
484
0
ankara
bende karakolluk oldum ama ceza almadım patlattığım son facebook hesabının sahibi şikayet etmişti babamı aradılar ip onun üstüne olduğu için ama bişey olmadı :D

musileno

Kadim Üye
20 Tem 2007
5,774
3
Papua Yeni Gine'deki Hindistan Cevizi Sütü şirketindeki database'leri çektiğim için papua yeni gine hükümeti üzerime on bin kişilik kaplumbağa ordusunu göndermeyi planlıyormuş..

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.