Tht'de para yada hapis cezası alan birisi var mı?

29 Tem 2013
173
0
Tht'de para yada hapis cezası alan birisi var mı?
Bir de devlet sitelerini felan hackliyorlar Nasıl yakalanmıyorlar.
İp gizlemekle olacak iş değil sanırsam.
Birde Sitemi dış devletten birisi hackledi ss felan aldım nasıl şikayet edebilirim ve para harcarmıyım şikayet için ?

Balamir97

Kıdemli Üye
29 Ocak 2013
2,627
2
Nowhere
Arjantini hacklesena dam binlerce km ötedeki adam için suç duyurusundamı buluncak zaten hacklenen siteler o kdar da üst düzey bir devlet birimi değil bilmem ugandanın şu yerinin şu sitesi...

2nokta

Yaşayan Forum Efsanesi
28 Şub 2013
16,689
16
Kardeşim sadece ıp lik bir şey değil tabi.yakalanmıyacksın diye bir şey de yok.AMa işini bildikten sonra adamların ugrasamayagı kdar gizlenmelsin.yurt dısından birisi hacklediyse siteni bulamazsın diye bişey yok ama kendi ülkende dava baslıcak o ülke bulunak orda ayrı bi dava olcak Türkiyedeki bürokrasıyı biliyoun az çok birde dış ülke eklenirse sadece yazsmlar mahmekme celseleri filan derken baya uzun sürer.Birde kim hacklyse bulunsa bile küçük bişey dese ben yapmadım birisi benm bilgisayrıma girmiş olabilr dese bile uzun bi zaman daha ertelenir.Çok büyük bi kaybın maddi manevi yoksa fazla ugrasma derdim.

ShooterLens

Uzman üye
2 Haz 2013
1,362
0
Red-hack Ayyıldız-tim felan nasıl yakalanmıyor. Nasıl gizleniyorlar anlıyamıyorum

Çünkü Redhck işinde uzman ve profesyonel bir örgüt,öyle her önüne gelen Redhck'te değil.Asıl hacker onlardır.
Bu sitede 100 kişi varsa,ancak 1 tanesi tam anlamı ile hacker dir,öyle hazır program kullanmayla hacker olunmaz.
Sadece onlar değil,tam anlamı ile hacker olmak için üstün bir zeka ve kabiliyet lazım,mesela ben kodlamadan pek anlamam,ama değişmeyen bazı doğruları yazıyorum.
Mesela bir kodlama dilini tam anlamı ile bilmeden hacker olamazsınız,hacker olmak asosyalliği beraberinde getirir çünkü bir bilgisayar manyağı olacaksınız,özel hayatınız bitmese de çok azalacak.Siz istihbarat örgütündeki yüzlerce işini iyi bilen adamlara karşı düşüneceksiniz,yani çok büyük bir düşünme kapasitesi ister hacker lik.
Bu işlere kalkışacaksan,en az 5 yıl daha çalış ondan sonra,1 programlama dili bilmekle de olmuyor,ama en ezından zevk alırsın.

Son düzenleme:
29 Tem 2013
173
0
Çünkü Redhck işinde uzman ve profesyonel bir örgüt,öyle her önüne gelen Redhck'te değil.Asıl hacker onlardır.
Bu sitede 100 kişi varsa,ancak 1 tanesi tam anlamı ile hacker dir,öyle hazır program kullanmayla hacker olunmaz.
Sadece onlar değil,tam anlamı ile hacker olmak için üstün bir zeka ve kabiliyet lazım,mesela ben kodlamadan pek anlamam,ama değişmeyen bazı doğruları yazıyorum.
Mesela bir kodlama dilini tam anlamı ile bilmeden hacker olamazsınız,hacker olmak asosyalliği beraberinde getirir çünkü bir bilgisayar manyağı olacaksınız,özel hayatınız bitmese de çok azalacak.Siz istihbarat örgütündeki yüzlerce işini iyi bilen adamlara karşı düşüneceksiniz,yani çok büyük bir düşünme kapasitesi ister hacker lik.
Bu işlere kalkışacaksan,en az 5 yıl daha çalış ondan sonra,1 programlama dili bilmekle de olmuyor,ama en ezından zevk alırsın.

Sorduğum soruların cevabını istemiştim hacker olmak için çok emek ister zaten. ha deyince olunmaz hackerlık.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.