Mobil TikTok'ta İzinsiz Görüntüm Paylaşıldı

muhammedbym

Yeni üye
4 Mar 2021
6
2
Merhaba, sınıftan bir arkadaş okula telefon getirdi ve benim fotoğrafımı çekip TikTok platformuna yükledi. Hesabın kapatılması veya yaptığı paylaşımların silinmesini istiyorum nasıl yapabilirim?

Moderatör tarafında düzenlendi:

Losemis

Uzman üye
11 Ağu 2018
1,115
23
348
MERHABA SINIFTAN BİR ARKADAŞ OKULA TELEFON GETİRMİŞ FOTOĞRAFIMI ÇEKİP LANET OLASI TİKTOĞA YÜKLEMİŞ HESABIN KAPATILMASINI VEYA YAPTIĞI PAYLAŞIMLARIN SİLİNMESİNİ İSTİYORUM REPORT ETTİM HESABIN KAPATILMASI İÇİN NE YAPABİLİRİM

(UZUN SÜREDİR SİTEYE GİRMİYORDUM ÖZLEMİŞİM)
çok uğraşırım diyorsan ver savcılığa bedelini ödesin çünkü izinsiz fotoğraf çekimi özel hayatın gizliliğini ihlal ediyor biliyorsun ancak yakın arkadaşınsa kibarca uyar baktın silmiyor gereğini yaparsın :)

zyREN

Katılımcı Üye
12 Eyl 2021
773
6
550
Kayıp
MERHABA SINIFTAN BİR ARKADAŞ OKULA TELEFON GETİRMİŞ FOTOĞRAFIMI ÇEKİP LANET OLASI TİKTOĞA YÜKLEMİŞ HESABIN KAPATILMASINI VEYA YAPTIĞI PAYLAŞIMLARIN SİLİNMESİNİ İSTİYORUM REPORT ETTİM HESABIN KAPATILMASI İÇİN NE YAPABİLİRİM

Öncelikle arkadaşını okul idaresine şikayet edebilirsin. Yetersiz olduğu düşünüyorsan direkt emniyete git. "Kişisel verileri hukuka aykırı olarak verme, yayma veya ele geçirme suçunun cezası 2 yıldan 4 yıla kadar hapis cezasıdır (TCK md. 136)."

muhammedbym

Yeni üye
4 Mar 2021
6
2
Öncelikle arkadaşını okul idaresine şikayet edebilirsin. Yetersiz olduğu düşünüyorsan direkt emniyete git. "Kişisel verileri hukuka aykırı olarak verme, yayma veya ele geçirme suçunun cezası 2 yıldan 4 yıla kadar hapis cezasıdır (TCK md. 136)."
sıkıntı orada geyik olsun diye yapmış sil diyorum silmiyor yakın bir arkadaşım olayın büyümesini istemiyorum

muhammedbym

Yeni üye
4 Mar 2021
6
2
Her şakanın altında bir ciddiyet vardır. Bu andan müsemma gösterirsen ileride daha büyük sorunlara karşılaşırsın. Senin kararın.
haklısın da hesabı kapattırmak için veya paylaşımları sildirmek için yapabileceğim birşey yokmu tiktok bu konuda önlem falan almıyormu

Moderatör tarafında düzenlendi:

Aech1

Yeni üye
21 Eki 2022
3
1

özel hayatın ihlalinden dava bile açabilirsin.

Tcspy

Uzman üye
5 Eki 2019
1,038
1
103
TC
tiktok yüklemeyin diyorum bu millet anlamıyor yav casus uygulama seni arkada dinliyor galerini alibaba sunucularına gönderip çinde depoluyor paylaştıkların silsen bile adminler bulunuyor şirket sırları ifşa oldu neyin derdindesiniz milleti mahvetti aileleri yuvaları dağıttı

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.