Toplama bilgisiyarin parcalarinin adini nasil bulurum

JoseaV

Katılımcı Üye
26 Ara 2015
723
0
Arkadaslar internet cafede bir bilgisiyara oturdum ve cok guzeldi hem rahat hemde kasmiyordu yani evdeki bilgisiyarimla cs oynarken 8-4-19 falan gidiyordum internet cafedeki bilgisiyarda ise 34-7-4 falan gidiyorum. Bilgisiyar bana cok guzel geldi kasa nin icindeki parcalarin ad larini nasil bulurum bilgisiyarda gozukurmu ? Internet cafe sahibinemi sormam gerekir ?

Occult Man

Üye
12 Ara 2015
156
0
windwos tuşu+ R tuşuna basarak yada başlattan çalıştır yazarak çalıştıra gireceksin sonra da dxdiag yazacaksın çalıştıra PC ile ilgili çoğu bilgi ram kaç gb ram ekran kartı modeli işlemci vs vs

mehmetx93

Uzman üye
2 Eyl 2010
1,395
1
Aida64 isimli programla da öğrenebilirsin ayrıntılı olarak. Önce kendi pcn de açıp deneyip sonra kafede açman kullanım kolaylığı sağlayacaktır.

Karşı pc yi öğrenmek yerine kendi pc nin özelliklerini paylaşırsan biz sana neyin kasmaya neden olduğunu bilgisayarıyın hangi özelliğinin düşük olduğunuda belirtebiliriz.

*-*Börteçine*-*

Kıdemli Üye
6 Tem 2014
2,252
0
Mutfak
Sadece csye bakarak bir bilgisayarın iyi olduğunu anlayamazsın hocam bunu da dikkate al sorunun cevabı ise Speccy isimli bir program var onu kullanabilirsin ama ilk önce yukarıda ki arkadaşın söylediği Aida64 isimli programı dene.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.