Toplanın beyler bir teorim var

MyWhite

Uzman üye
18 Mar 2017
1,006
0
127.0.0.1
Şimdi hepimiz dünyanın yuvarlak olduğunu biliyoruz kanitlandida ama uzayın sonsuz olduğunu düşünüyoruz peki ya öyle değilse ya uzay yuvarlaksa büyük bir yuvarlak ? belki sonsuz olduğunu düşünmemiz büyüklüğüdür bir yerden sonra oda aynı yere getiriyor olabilir teknolojimiz el vermediğinden kanıtlanmıyor olabilir bunu bir yere not alın ilerde bulunursa böyle bişey beni hatırlayın :D ve sizin gorusuruz nedir mumkunmudur böyle birşey

Son düzenleme:

MyWhite

Uzman üye
18 Mar 2017
1,006
0
127.0.0.1
Aslında mantıklı bir teori saçma falan diye de düşünme.Ama ya evren şekilsizse(Yani bizim bulduğumuz yuvarlağa , kareye vs. benzemiyorsa.)Zaten seninki bir teori kesinliği olmayacak elbette.
Bu teori bir gün değerlenirse sana destek çıkanlardan birisi olabilirim.Eğer tabii ki birisi bunu çürütmezse.

EywAllah kardeşim :)

Santroz9

Katılımcı Üye
8 Ocak 2017
804
0
Bilinmezden
altında yüzeysel bir şey yoksa nasıl yuvarlak oluyor ? Yuvarlak bir şeyin içinde yuvarlak başka bir şey olması için diğerinin ondan çok daha büyük olması (doğru) ve diğerinin de ona benzer birşey olması gerek yani. Boşluk düşün. Nasıl yuvarlak olsun ? Tabii son noktalarının yuvarlak olduğunu varsaysak şu ana kadar yapılan araştırmalar dünyanın sonsuz olduğunu gösteriyor. EĞer ileride bilim adamı olup oyunlarda olmayan bir noktaraya ilerlediğin zaman daha fazla ilerleyemezsin ya. Onunla karşılaşırsan haber ver :D

Quiklav

Adanmış Üye
8 Eyl 2016
7,030
56
127.0.0.1
Burda bir teordir bilim ayrı söylüyor din ayrı söylüyor bunda bizim yapabileceğimiz bir şey yok

her zaman İSLAM dini doğruları söylemiştir.
ateist olan bilim insanları bile KUR'AN-I KERİM'deki bilimle ilgili ayetlerin doğru olduğunu görünce iman ediyor.
bilim ve din ayrı değildir.
şunu unutmaki DİN VE FEN çok önemlidir birbirlerinden ayrılamazlar
+ olarak bilim ve fen'in ayrı olduğunu söyleyen bilim insanları tam araştırmamışlardır.
tam araştırmaz isen doğru olduğunu görüp iman edemezsin.
ama tamamı ile araştırırsan doğru yolu görürsün ve KUR'AN-I KERİM'deki bilim kanıtlanır.

Son düzenleme:

RufSkynoN

Kıdemli Üye
15 Tem 2016
2,206
0
Vatan'
her zaman İSLAM dini doğruları söylemiştir.
ateist olan bilim adamları bile KUR'AN-I KERİM'deki bilimle ilgili ayetlerin doğru olduğunu görünce iman ediyor.
bilim ve din ayrı değildir.
şunu unutmaki DİN VE FEN çok önemlidir birbirlerinden ayrılamazlar

Hocam dinimiz her zaman doğurudur bunda kesiniz sadece belirttim

OptimumTr

Katılımcı Üye
8 Eyl 2016
747
1
Teşkilat
Dostum acilen COSMOS belgeselini izlemelisin.

İzlediğinde teorinin yanlış olduğunu fark edecek ve uzayın büyüklüğü, Dünyanın küçüklüğü hakkında ciddi anlamda fikir sahibi olacaksın.

Bkz: Cosmos: A Space Time Odysse

İyi forumlar dilerim.

Dark magic

Kıdemli Üye
8 Ocak 2017
2,136
0
AGIRÎ
Benim teorim daha mantıklı gibi;

Atomlar bir araya gelerek bir top oluşturur toplar bir araya gelerek daha büyük bir top oluşturur ve bu toplar başka toplarla birleşip başka bir nesne olluşturur bu nesneler bir araya gelerek farklı bir nesne oluşturur tıpkı bir atom gibi bir çekirdek etrafında yüzbinlerce atom altı madde vardır bunlar birleşip 1 atom oluşturur bunun gibi milyarlarca atom birleşip nesne oluşturur;)

xenceri

Uzman üye
16 Ağu 2010
1,948
0
İstanbul
Uzayın sonu olması bana mantıklı gelmiyor çünkü her zaman sonun da sonrası oluyor. Çünkü uzayın yuvarlak olduğunu düşünelim. Peki bu yuvarlak olan şey(uzay) nerede duruyor. Ya onun durduğu yerin bir son nerede? Dolayısıyla bu tür şeyler aslında bize bir yaradanın varlığını kanıtlıyor.

Sloup

Üye
24 Eyl 2016
146
0
net
Ben bir aralar bizim gezegenlerimiz gibi samanyollarımız gibi şeylerin aslında bizim vücudumuzda olduğunu düşünüyordum bunu bir döngü gibi düşünün
örn.teleskoptan bakınca bir diğer biz teleskoptan bir diğer bizi görüyormuş gibi] bu biraz saçma gelebilir ama cidden farklı düşünüyordum.

MyWhite

Uzman üye
18 Mar 2017
1,006
0
127.0.0.1
Dostum acilen COSMOS belgeselini izlemelisin.

İzlediğinde teorinin yanlış olduğunu fark edecek ve uzayın büyüklüğü, Dünyanın küçüklüğü hakkında ciddi anlamda fikir sahibi olacaksın.

Bkz: Cosmos: A Space Time Odysse

İyi forumlar dilerim.

üstüm benim terorim uzay büyük bir daire bunu yıkabilmeleri için kanıtlayabilmeleri gerekir dünyanın uzayda 1 nokta olduğunu biliyoruz hatta bazı gezegenler bulundu güneşten büyük ama sence uzay bir döngüde olamaazmi belki uzayda dönüyordur birşey etrafında belki bizim sonsuz olarak nitelediğimiz uzay başka bir sistemin parçasıdır ve oda orada bir yörüngede dönüyordur ama belgeselide izliyecem üstüm saol :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

ByBaggins

Kıdemli Üye
2 May 2016
2,347
1
[ame]https://www.youtube.com/watch?v=dCEnXbHlaOU[/ame]

İzlemenizi öneririm. :) Sonlarda sizin teoriden bahsetmiş biraz ama son zamanlardaki gelişmelerle bu şekilde olmadığını ve giderek genişlediğini belirtmiş. :) Ki zaten şu anda bilim dünyasındaki bir çok bilim insanı big bang ten sonra evrenin giderek genişlediğine inanıyor. Zaten yapılan araştırmalar da giderek bu teoriyi doğru kılıyor.

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.