Toplu telefon numarası listesi satışı yapılıyormu

ByMask

Katılımcı Üye
1 Ara 2011
372
0
Merhaba
Elimde diyelimki 2000 adet cep telefonu numarası var bunu internette satabilirmiyim alıcısı olurmu yani bide bu işin belli bir tarifesi varmı merak ettim

Sort

Deneyimli Moderatör
14 Eki 2019
970
82
Elinizde Sim Kartı mı Var yoksa sadece numaramı?
Eğer Sim Kartıysa bunu açık hatlar gibi illegal iş yapanlara satarsınız.
Eğer sadece numaraysa 5 kuruş etmez. Öyle olsaydı herkes rehberindeki numaraları satardı

Sort

Deneyimli Moderatör
14 Eki 2019
970
82
Telefon numarası ve ad soyad

İşe yaramaz eğer alan kişi saf biri değilse. Tek kullanılabileceği yer brute force ve zaten bunları yapabilen çok fazla bilgi toplama aracı var. Eğer öyle olsaydı caddeden yüz metre yürür dükkanların önündeki numara ve isimleri toplardım :)
Ha Eğer O Numaraların Arasında sevdiğinin Numarasını Bulmaya çalışan adam için numara varsa ne kadar para verir bilemem

sky2222

Katılımcı Üye
17 Nis 2020
487
6
Threadripper
Bilgi her zaman önemlidir.Böyle bir bilginin satışı illegale girer , yapılması suçtur.Ama Getcontact gibi uygulamalar yasadışı olmadığı için bunun hükumetin gözünde bir değerinin olmadığını varsayıyorum.2 bin değilde , 1 milyon falan olsa kendi numaradan isim bulma uygulamanı yapabilirdin , tam olarak ad soyad verdiğin için diğerlerinden daha mükemmel olurdu.İyi forumlar..

'Chan

Uzman üye
1 Nis 2020
1,802
1,462
Shibuya
Merhaba,

Yapacaksanız bu işlem illegal. Yasalara aykırı bir durum söz konusu bu nedenle satma gibi bir girişimde bulunmamanızı öneriyorum.
(Hatta şu anda elinizde bulunması bile suç teşkil ediyor)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.