Tor Browser'da Nasıl IP'mi Gizlerim?

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
390
Ankara
Gizlemene gerek yoktur. Tor kullanmanın sebebi anonim dolaşabilmek..

Tor Ağı içinde nod adını verdiğimiz bilgisayarlar arasında dolaşıp öyle internete çıkar isteklerin. Her birinin çözdüğü, katman katman şifreleme vardır.

İlk bağlandığın bilgisayar senin ne gönderdiğini asla göremez, ama seni görür.. Son gönderdiğin bilgisayar bütün şifreleme katmanlarını çözmüştür. Ne gönderdiğini görür. Ama senin kim olduğun konusunda hiç bir bilgisi yoktur.

Mantık bu... Adam Tor içinde IP'ni nasıl çalabilir? Flash, java applet gibi, kendileri browser'dan tamamen ayrı olarak bağlantı kurabilen eklentileri çalıştırırsın..

Tor browser'da bunlar zaten yasaklıdır. Senin özel olarak açman gerekir.

KingSton666

Yaşayan Forum Efsanesi
26 Nis 2016
9,813
106
26
Ankara
Tor Browser Gizlilik Tarayıcısıdır Deep Webe Girceksen Şunları Yapıcaksın.

1- Tor Browseri Tam Ekran Yapma
2- Java Script Uygulamasını Devre Dışı Bırak
3- Fazla İllegale Bulaşma Sadece Gezin Düşük Seviyelerde Dolaşmanı Tavsiye Ederim.

İyi Forumlar.

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
390
Ankara
Tor Browser Gizlilik Tarayıcısıdır Deep Webe Girceksen Şunları Yapıcaksın.

1- Tor Browseri Tam Ekran Yapma
2- Java Script Uygulamasını Devre Dışı Bırak
3- Fazla İllegale Bulaşma Sadece Gezin Düşük Seviyelerde Dolaşmanı Tavsiye Ederim.

İyi Forumlar.

Javascript açığını kapattılar üstadım.. Aslında o da lazım değil.. Gene de ben bilmediğim siteye girecekken kapatıyorum :)

Ama... tam ekran konusunu anlamadım.

KingSton666

Yaşayan Forum Efsanesi
26 Nis 2016
9,813
106
26
Ankara
Saygılar zztri abim

Javascript açığını kapattılar üstadım.. Aslında o da lazım değil.. Gene de ben bilmediğim siteye girecekken kapatıyorum :)

Ama... tam ekran konusunu anlamadım.

zztri Abim Bende Bi Forumda Gördüm Bu Açıklamayı Bi Hacker Arkadaşa Sordum Oda Tam Ekran Yapmayın Dedi Açıkçası Bana Biraz Saçma Geldi :trl :D

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
390
Ankara
zztri Abim Bende Bi Forumda Gördüm Bu Açıklamayı Bi Hacker Arkadaşa Sordum Oda Tam Ekran Yapmayın Dedi Açıkçası Bana Biraz Saçma Geldi :trl :D

Ya Tor dediğin, firefox'dan bozma bir şey.. Araştırma yapmadan "saçmadır" diyemeyeceğim.. Bir halt yapmış olabilirler, o kadar güvenmem.. Ben de araştırayım üstadım ama iftardan sonra...

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
390
Ankara
Aynen zztri abim firefoxa benzetmişler biraz Allah Kabul Etsin Orucunuzu Allah Sabır Versin Beklemesi Zor :D

Biraz önce orucu ilaçla bozmak zorunda kaldım ama.. bildiğin başım dönüyor.. Kalpte büyüme var, susuz kalınca bünye tansiyonum aniden taban yapıyor orucu bozmak zorunda kalıyorum...

Bir kahve içeyim şimdi, kendime gelince bakarım üstadım.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.