Toshiba Satelitte l755-124

Lyrinjo

Katılımcı Üye
9 Ağu 2015
549
0
Merhaba arkadaşlar. Benim bilgisayarım Toshiba Satelitte L755 Windows 7 Home Premium 64-Bit. Uzun zamandır kullandığım bir bilgisayar sanırım 4-5 yıldır. Şimdiye kadar sadece HDD yaktım başka bir şey olmadı. Windows 7 desteğinin bittiğini yeni öğreniyorum. Benim bilgisayarımda Windows 10 kuruluydu 4-5 ay boyunca fakat 2 gün önce fanı hızlıca dönüp kendisinden geçip kapandığı için sıfırlamak istedim.Neden normal format atmadın diye soracak olursanız format dvdsi hocamda kaldı. Sıfırlarken bilgisayar ısınıp kapandı ve beyni komple silindi. Windows 7 dvd si olduğu için onun formatını atmak zorunda kaldım attım ve bunu kullanmam daha iyi olacak diye düşündüm ki ne yazık ki çok kötü bir şekilde kasıyor. Sebebini çözemedim. Tüm güncelleştirmeleri yaptım her şey yerinde. Ne yapacağımı bilmiyorum bana yardımcı olur musunuz? (Not: Windows 10 kurmadan önce aynı sorunum vardı fakat Windows 10 kurduktan sonra problemim çözüldü. Tekrar Windows 10 kurmak istemiyorum çünkü rahat rahat kullanamıyorum. Windows 7 daha stabil geliyor bana. Eğer çözümü yoksa tekrardan Windows 10'a geçip alışmaya çalışıcam.)

İşlemci: Intel® Core™ i5-2410M işlemci
Sistem belleği: 4GB
Sabit disk: 1TB
Ekran Kartı: NVIDIA® GeForce® GT 525M

MrPsychosociaL

Yeni üye
26 Haz 2016
34
0
Görev yöneticisini açıp Disk kullanımına bakmanı öneririm. Win7 ve üzeri sürümlerde "Hızlı Getirme" ve " Windows Search"ın devre dışı bırakılmasıyla kasma sorunu çözülebiliyor. Bilgisayarını da olabildiğince soğuk tutmanı öneririm aksi taktirde ilerleyen zamanlarda anakartını yakabilirsin.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.