Trafik cezası iptali

delici7857

Yeni üye
6 Ağu 2012
33
5
T.C
Merhaba aracımın plakasına arkadan Fahri trafik müfettişi tarafından ceza yazılmış. Araç o gün o tarihte o yoldaydı. Ancak tehlikeli şekilde şerit değiştirme suçundan ceza yazılmış. Araç babamdaydı. Babam Tehlikeli şerit değiştirme yapmaz. O yüzden haksız ceza yazıldığını düşünüyorum. Direksiyonda ben varken aynı ceza gelmiş olsa itiraz etmezdim. Ben tehlikeli şekilde şerit değiştirme yapıyorum makas atıyorum fakat Babam hayatta yapmaz benim yaptığıma bile kızıyor. Benle arabaya binmez kolay kolay o yüzden cezaya itiraz etsem iptal olur mu ?

kullanici560

Katılımcı Üye
15 Şub 2021
521
6
244
51.158.147.131
Merhaba aracımın plakasına arkadan Fahri trafik müfettişi tarafından ceza yazılmış. Araç o gün o tarihte o yoldaydı. Ancak tehlikeli şekilde şerit değiştirme suçundan ceza yazılmış. Araç babamdaydı. Babam Tehlikeli şerit değiştirme yapmaz. O yüzden haksız ceza yazıldığını düşünüyorum. Direksiyonda ben varken aynı ceza gelmiş olsa itiraz etmezdim. Ben tehlikeli şekilde şerit değiştirme yapıyorum makas atıyorum fakat Babam hayatta yapmaz benim yaptığıma bile kızıyor. Benle arabaya binmez kolay kolay o yüzden cezaya itiraz etsem iptal olur mu ?
hocam zaten kameralar tespit ediyor... kolay kolay hata yapacaklarını sanmıyorum...

delici7857

Yeni üye
6 Ağu 2012
33
5
T.C
hocam zaten kameralar tespit ediyor... kolay kolay hata yapacaklarını sanmıyorum...
İki ışık arası 500 m bilemedin 1 km lik yol istesen bile makas atacak ortam bulamazsın o yolda orda kamera da yok yazan kişinin kamerasi varsa bilemem ama varsa şu görüntüyü bır görelim merak ettim

GoldenBow

Katılımcı Üye
30 Tem 2017
483
22
209
isterseniz cezaya itiraz edebilirsiniz tabii ki denemekte fayda var ama ben yine de iptal edileceğini düşünmüyorum.

delici7857

Yeni üye
6 Ağu 2012
33
5
T.C
2 gün sonra muayene olduğu için mecburen ödedik zaten de bunun iptali yada iptal olmaması durumunda bana dönüşü ne olur

GoldenBow

Katılımcı Üye
30 Tem 2017
483
22
209
2 gün sonra muayene olduğu için mecburen ödedik zaten de bunun iptali yada iptal olmaması durumunda bana dönüşü ne olur

46/2-c maddesine göre 2021 yılı trafik cezaları kapsamında tehlikeli şekilde şerit değiştirmek suçundan 314.00 ₺ ve ruhsat sahibinin ehliyetine 20 ceza puanı eklenir, cezanın tebliğ edildiği tarihten sonraki ilk 15 günde ödenmesi halinde ceza üzerinden %25 oranında indirime gidilir ve 235,50 ₺' ye düşer.

noktalıvirgül

Deneyimli Moderatör
17 Kas 2020
924
2
513
Merhaba kamera görüntüsü veya fotoğraf istendiğinde eğer bu şekilde kanıtlanamazsa ceza iptali gerçekleşenler oluyor.

delici7857

Yeni üye
6 Ağu 2012
33
5
T.C
46/2-c maddesine göre 2021 yılı trafik cezaları kapsamında tehlikeli şekilde şerit değiştirmek suçundan 314.00 ₺ ve ruhsat sahibinin ehliyetine 20 ceza puanı eklenir, cezanın tebliğ edildiği tarihten sonraki ilk 15 günde ödenmesi halinde ceza üzerinden %25 oranında indirime gidilir ve 235,50 ₺' ye düşer.
Plakaya yazıldı ceza puani düşmez diye biliyorum yanlış mıyım

18 Eki 2021
115
34
(KaraKale)
Babanın gerçekten suçsuz olduğuna inanıyorsan, mahkemeye git. Bununla ilgili bir emsal karar bırakıyorum.

Geçmiş olsun.

26 Haz 2016
2,819
3
598
İptal edilebilir. Eğer karşıdaki Şahıs kayıt almadıysa kesin iptal olur. Fahri trafik müfettişleri kendileri ceza yazamaz. Elindeki makbuzu doldurur trafiğe iletir trafik de bunu ceza makbuzuna dönüştürür. Bu tarz fahri trafik müfettişleri genelde kayıt ya da fotoğraf alırlar. Aksi durumda trafik ceza yazmaz. Delil olmadığı için. Çünkü itiraz ederseniz ve ellerinde kayıt kanıt vs yok ise onlar hakkında da soruşturma açılır. Fahri trafik müfettişinin akıbeti ne olur onu bilmiyorum.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.