Trojan vakası

AdmirAldus1

Yeni üye
2 Nis 2020
3
0
Merhaba

abi bizim arkadaşa discord'dan link atılmış tıklamış indirmiş trojan yüklemiş savcılığa başvursak yakalanma ihtimalleri ne kadardır. (adam kendine çok güveniyor beni yakalayamazlar diyor.)

Çözüm
kim kimi yakalayamıyor? vpn kullanıyor diye çok gaza gelmiş her vpn devlete log verme zorunluluğundadır.
ilk önce suç duyurusunda bulun, çocuğu polisler evinden alsın olayın ciddiyetini anlasın,
sonra tut avukatını dava aç bak bakalım kim kimi bulamıyormuş.

MolotOn

Üye
18 Haz 2021
89
21
23
Yok
Merhaba

abi bizim arkadaşa discord'dan link atılmış tıklamış indirmiş trojan yüklemiş savcılığa başvursak yakalanma ihtimalleri ne kadardır. (adam kendine çok güveniyor beni yakalayamazlar diyor.)
Savcılığa başvurup uğraşmak yerine format atmayı tercih ederdim ben olsam, ama savcılığa verirseniz bence kesinlikle yakalanacağını düşünüyorum

Narisca

Katılımcı Üye
11 Mar 2021
421
198
Londra
Merhaba, Truva Atı virüslerini (Trojan) temizleyebilirsiniz. Format atmanızada gerek kalmaz, bilginiz varsa manuel olarak temizleyin. Kanıtlayabilirseniz yaptığı şeyi savcılığa verebilirsiniz ama hemen mahkeme olmasını sağlayamazsınız. Biraz uzun sürer mahkeme, ifade vb. onun yerine virüsü temizleyip geçip şahısı engelleyebilirsiniz.

AdmirAldus1

Yeni üye
2 Nis 2020
3
0
Merhaba, Truva Atı virüslerini (Trojan) temizleyebilirsiniz. Format atmanızada gerek kalmaz, bilginiz varsa manuel olarak temizleyin. Kanıtlayabilirseniz yaptığı şeyi savcılığa verebilirsiniz ama hemen mahkeme olmasını sağlayamazsınız. Biraz uzun sürer mahkeme, ifade vb. onun yerine virüsü temizleyip geçip şahısı engelleyebilirsiniz.
abi adamlar grup halinde hem bilgileri yedekliyorlar üstelik sunucu içinde baya kişi var bunların gruplarından token ile saldırı yapıyorlar engellemenin bir yolu var mı

Narisca

Katılımcı Üye
11 Mar 2021
421
198
Londra
abi adamlar grup halinde hem bilgileri yedekliyorlar üstelik sunucu içinde baya kişi var bunların gruplarından token ile saldırı yapıyorlar engellemenin bir yolu var mı
Yaptıkları şeyleri kanıtlarıyla birlikte, EGM Mail'ine gönderin. Aynı şekilde kanıtlarıyla birlikte yaptıkları şeyleri Discord Destek Ekibine gönderin. Hem Discord hesapları kapanır hemde yaptıkları şeyin cezasını almış olurlar.

Le Chiffre

Katılımcı Üye
4 Ocak 2006
891
55
word.exe
Merhabalar;

Trojan virüsleri ister manuel olarak isterseniz de format şeklinde temizleyebilirsiniz. Trojan Virüs olarak baktığımızda aslında bu virüsün amacı kurbandan bilgi edinmek için kullanılır. Bu bilgi kredi kartı bilgileri, sosyal medya hesap bilgileri, internete yazılan arama sonuçları bilgileri gibi sizin klavyeye bastığınız her tuşa kadar bunlar verilenip trojan virüsü kullanan kişiye (hacker'a) aktarılır.
EGM'ye başvuru açabilirsiniz, muhakkak ilgileneceklerdir. Bunu siz bugün ertelerseniz yarın bir gün başkasına velev ki yakınınıza bile tekrardan yapabilir. Burada işin içine kişinin Özel Haklarına girmek bile oluyor, benim tavsiyem ister Cimer'e ister EGM'ye başvurmanız olacaktır, muhakkak sonuç alırsınız, bilginize.

Saygılarımla.

AROCKS

Katılımcı Üye
26 Mar 2018
946
59
%appdata% ~ Crypted '
Merhaba

Tecrübe ile sabit yakalayamazlar. "Duckdns" isimli uygulama kullanım amacı budur aslında,PC her açıldığında farklı bir ip ile uygulamayı birleştirir ve yakalanması imkansız hale gelir,format atın büyük ihtimal acemi bir trojancıdır.Acemiliğinden dolayı bildiğini düşünmüyorum ama "USB Scrapper" özelliği olan paralı ratlardan virüs oluşturduysa format atana kadar pcye flash takmayın.

Profilimde ki "Trojan bulaşan bilgisayara ne yapılmalı?" Konumu inceleyebilirsiniz.

'Türk

Kulüpler Genel Sorumlusu
5 May 2020
2,463
1,537
K E R K Ü K
kim kimi yakalayamıyor? vpn kullanıyor diye çok gaza gelmiş her vpn devlete log verme zorunluluğundadır.
ilk önce suç duyurusunda bulun, çocuğu polisler evinden alsın olayın ciddiyetini anlasın,
sonra tut avukatını dava aç bak bakalım kim kimi bulamıyormuş.

Çözüm

Vepers

Kıdemli Üye
26 Ara 2015
2,297
30
21
İstanbul
Birazcık wireshark programını kurcalarsanız siz bile karşıdaki kişinin ip adresini tespit edebilirsiniz.

1280px-Wireshark_Logo.svg.png

sw1ndler

Katılımcı Üye
29 Şub 2020
590
136
hiçbir şey yapamazsınız maalesef discord amerika kanunları geçerlidir diye yazıyor uluslar arası dava açılması gerektir eğer trojeni rat ise yakalanabilir evet

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.