Trojan ve Virüsler - Trojan.Ransom Temizliği

TürK.KuRdU

Kıdemli Üye
2 Nis 2016
3,985
0
'm


Malwarebytes antimalware eğer Trojan.Ransom virüsünü temizleyemiyorsa, virüs bellekte aktif ve silinemiyor durumda olabilir. Bellekte aktif olan virüslere karşı öncelikle bellekteki virüsü etkisiz hale getirmeniz gerekecektir.

Trojan.Ransom virüsü oldukça tehllikeli bir virüstür. Trojan.Ransom virüsü sayesinde kötü niyetli kişiler bilgisayarınıza girebilir. Virüs yüzünden önemli bilgileriniz, kullanıcı adı şifre, kredi kartı bilgileriniz gibi çalınabilir.


Aynı zamanda Trojan.Ransom virüsü dosyalarınızı şifreleyerek karşılığında sizden para talep edebilir. şifrelenenen dosyalar açılamaz hale gelir.

Trojan.Random virüsü temizleme işleminde USB bellek, USB harici disk gibi sürücüleriniz varsa bunlarıda virüs temizleme işlemleri sırasında bilgisayarınıza takılı bulundurun. Böylelikle USB depolama birimlerinizdeki virüsler de temizlenecektir.

rojan.Ransom virüsü temizleme için şu işlemleri yapın:

RKill programı ile bellekte çalışan virüsleri etkisiz hale getirin:

RKill bir malware, virüs sonlandırma aracıdır. Yani aktif çalışan malware yazılımları sonlandırır böylelikle malware taraması ve temizlemesini güvenlik yazılımları ile yapabilirsiniz.

RKill çalışırken çalışan malware işlemlerini durdur. RKill çalışmasını bitirdiğinde ekrana hangi işlemlerin sonlandırıldığını görüntüleyen bir rapor getirir.

RKill sadece çalışan işlemleri sonlandırır, malware dosyalarını silmez. RKill çalıştıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmamalısınız. Yeniden başlatırsanız Windows başladığında çalışmak üzere ayarlanmış malware yazılımlar tekrardan aktif olarak belleğe bulaşacaktır.

RKill yazılımını çalıştırdıktan hemen sonra Malware temizleyici yazılımı çalıştırmalısınız.

RKİLL'İ NASIL KULLANILACAĞINI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLA
http://www.turkhackteam.org/program...rarli-yazilim-tespit-etme-ve-sonlandirma.html
 

THT SON MESAJLAR

Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.