trojan virüs ünü inandırıcı yapmak için uzantı değiştirme

frankurt

Yeni üye
27 Mar 2022
34
14
değerli turk hackteam üyeleri kullandığım bi program olan gnome-characters uygulaması yüklediğimde daha önce search te right-to-left override yazınca çıkarken şimdi ise bulunmuyo bu, sorunu düzeltmek için kaldırdım ve sistemi update ve upgrade ledim ve yükledim yine olamadı,ne yapılabilir sizce

ѕeleɴια

Kıdemli Üye
18 May 2018
2,619
905
ZYZZ
Merhaba trojani bir resim dosyası ile birleştirin. Ama bunu yapmanıza rağmen trojanin ismi trojan.exe olacaktır. Kişi açtığında resim gibi görünecektir ikonu vb.
Peki nasıl exe'yi png, jpg uzantısı gibi gösteririz?
Bunun için linux'de veya windows da da toollar var. Benim linux örnekli konum vardı. Mantığı şu şekilde yazıları ters çevirerek şöyle bir görünüm sağlıyoruz. trojanexe.png şeklinde. Uzantı png oluyor ama aslında yine exe dosyası.

w1sd0m

Katılımcı Üye
28 Mar 2020
699
631
𐱃𐰀𐰢𐰴
değerli turk hackteam üyeleri kullandığım bi program olan gnome-characters uygulaması yüklediğimde daha önce search te right-to-left override yazınca çıkarken şimdi ise bulunmuyo bu, sorunu düzeltmek için kaldırdım ve sistemi update ve upgrade ledim ve yükledim yine olamadı,ne yapılabilir sizce
Merhaba kardeşim,
Aldığın hata sıkça karşılaşılan bir hata değiil. "Nvidia driver" ile alakalı olabileceğini söylemişler.
Ancak yapacağın işlem basit bir işlem olduğundan alternatif Gucharmap gibi araçlar kullanmanı tavsiye ederim. Yorma kendini.

frankurt

Yeni üye
27 Mar 2022
34
14
Merhaba trojani bir resim dosyası ile birleştirin. Ama bunu yapmanıza rağmen trojanin ismi trojan.exe olacaktır. Kişi açtığında resim gibi görünecektir ikonu vb.
Bunun için linux'de veya windows da da toollar var. Benim linux örnekli konum vardı. Mantığı şu şekilde yazıları ters çevirerek şöyle bir görünüm sağlıyoruz. trojanexe.png şeklinde. Uzantı png oluyor ama aslında yine exe dosyası.
sorumlailgilendiğin için teşekür ederim ,ama anlatttığın benim biliklerimdi asıl sorunu anlamadın sorun sudo apt-get install gnome-characters yazdıktansonra right-to-left override ın arama motorunda çıkmaması

işte aradığım cevap bu soruma zaman ayırdığınız için teşekür ederim

Merhaba kardeşim,
Aldığın hata sıkça karşılaşılan bir hata değiil. "Nvidia driver" ile alakalı olabileceğini söylemişler.
Ancak yapacağın işlem basit bir işlem olduğundan alternatif Gucharmap gibi araçlar kullanmanı tavsiye ederim. Yorma kendini.
önerdiğin gibi guncharmap i yükledim peki bunu nasıl çalıştırabilirim right-to-left override aktifleştirmek için

ScriptKid

Katılımcı Üye
5 Şub 2022
614
91
windowsta çalışan bir tool var mı?

w1sd0m

Katılımcı Üye
28 Mar 2020
699
631
𐱃𐰀𐰢𐰴
önerdiğin gibi guncharmap i yükledim peki bunu nasıl çalıştırabilirim right-to-left override aktifleştirmek için
Senin için üşenmedim bende indirdim :)
Aracı aç, "Search"sekmesine gel ve arama kutusuna "U+202E" yaz. Bu aradığın işlemi sana verecektir.

7kqdc44.png

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.