Çözüldü trojan ya da virüs bulaştı nasıl temizliyeceğim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

UtkanTaekwondo

Yeni üye
28 Haz 2016
15
0
Arkadaşlar benim bilgisayarıma bilmediğim bir değişik trojen ya da virüs bulaştı nasıl temizliyeceğimi bilemiyorum. Sürekli oyundayken ya da masaüstündeyken sapık sapık resimler çıkıyor kapatıncada o çıkan resmin kaynağını açıyor internetten bana. Lütfen nasıl temizleyeceğimi gösterebilirmisiniz ? :RpS_mellow:

Moderatör tarafında düzenlendi:

Slaptonimus

Katılımcı Üye
3 Haz 2017
447
2
Sana trojanı atan kişi eğer persistence ile kalıcılık komutunu girmişse ****sploit frameworkden,temizlemen zor olacaktır.Akıllı biriyse çünkü,kalıcılık komutunu c:\ ye atmıştır ve baya zor ve uzun süre alır temizlemen.En kolay çözümü formattır, format at.

'Teorina

Kadim Üye
13 Tem 2015
5,086
89
22
1-) Malwarebytes ile pc'ni taratmanı öneririm.
2-) Tarayıcının izin verdiği uygulamaları/eklentileri kaldırmanı tavsiye ederim.
3-) Son olarak ta Cleaner taraması yapmanı öneririm.

REYNMEN

Katılımcı Üye
21 Ağu 2017
371
0
127.0.0.1
Dostum bu virüsler öyle kolay silinebilecek virüsler değil (benim makinamdakiler öyleydi) o yüzden en güzel dosyalarını bir güzel yedekleyip ardından "Format" atmanı öneririm. Ardından güzel bir anti-virüs programı kurmanı

Slaptonimus

Katılımcı Üye
3 Haz 2017
447
2
Kardeşim antivirüs programları bypasslanabiliyor.En basidinden örnek,herhangi bir programlama dilini ileri düzeyde bilen bir adam rahatlıkla 0/37 tarama sonucunu verebilecek şekilde trojan üretebilir.Hatta programlama dili bilmeyen adamlar bile 1/37-2/37 üretiyor.3 Ay kadar önce zerodoor ve astroid adında araçlar vardı.Şuanda ne kadar virüstotalci kardeşlerimiz nedeniyle gümledilerse,o zamanlar 1/37 sonucunu veren,trojan üreten araçlardı bunlar ufak bir araştırmayla böyle bir çok araç bulunabilir.Yani kısacası antivirüsler bypass kolaylıkla edilebilir ve antivirüsler bu nedenle aldatıcı olabilir.En etkili yöntem format atman olacaktır.Ve formattan sonra şüphe ettiğin bir trojanı sanal makinene windows kurarak oradan çalıştırabilirsin.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.