TrueCrypt-Free Open-Source Disk Encryption Windows2000/Xp [Verileri Şifrele]

bymumi10

Üye
16 Eyl 2006
186
3
Rize
TrueCrypt-Free Open-Source Disk Encryption Windows2000/XP/2003

xpc_main.png

xpcs_wizardciphers.png

Şimdi Arkadaşlar bu konuda çoğu arkadaşımızdan istek geldi ben bilgilerimi nasıl şifrelerim kimse bu şifreyi girmeden bilgileri göremesin diye istekte bulunmuşlardı.

Şimdi Bu programın kullanımından bahsedeyim. Atıyorum işyerinizde yada evinizde çok önemli bir dosya film vs. dosyanız var ama bunları sizden başka hiç kimse görmesin diyorsanız. Bu program tam size göre. İlk Başta yapmamız gereken Create Volume Deyip ne kadar sanal hdd. istiyorsanız okadar bölüm ayırırsınız. Sizden dosya adı isteyecek atıyorum. sakaryali_yedek yazarsanız birde şifrede yazdıktan sonra sistem ayırdığınız alanı formatlayacak ve program hazır hale gelecek. Siz bu aşamalardan sonra select file diyoruz. sakaryali_yedek dosyasını seçtikten sonra maunt basıyoruz şifreyi girdikten sonra bizim yedek diskimiz devreye giriyor ve kimsede şifreyi bilmeden giremez. İşyerlerinde özellikle çok önemli bilgileri olanlar bu programı kullanmalarını tavsiye ederim. İşyerinde database yedeklerini ben bu şekilde şifreliyorum. Sizinde denemenizi tavsiye ederim.

TrueCrypy Download

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.