TTNet Adamı Delirtir!

Purpolesse

Katılımcı Üye
23 Nis 2015
741
0
Antalya

4 mbps internet veriyorlar akk geçiyoruz 1 mbps ye düşürüyorlar ne şe****iz bir şirket bu Turk Telekom aklınız varsa Turk Telekomun hiçbirşeyini almayın dünyanın en dandik şirketi yabancı ülkelerdeki insanlar 100-200 mpbs up-down hızına sahip biz 4 mbps kullanıyoruz 1 gb lık dosyayı 1 saate indiriyoruz 1mbps internetmi olur vpn kullanıyorum ttnetin internetinden daha hızlı F+ diye derecemi olur Türkiyenin %81 inden daha yavaş vay arkadaş.

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
4
390
Ankara
Üstad yerine bağlı.. Bana da 16mbits sözü veriyorlar, 19 mbits'e yakın şu anda hızım. Ankara'nın altyapısı daha yeni değişen bir bölgesindeyim..

Altyapıya bakıyor. Altyapı da TTNET'in değil de Türk Telekom'un elinde olduğundan, müşteri sayısına bağlı olarak sağlayıcı değiştirmen zerre fayda sağlamayabilir.

hankaya4

Katılımcı Üye
3 Eki 2015
542
0
Ordu
bblgzj.png
sorun sizin modemde olmasın hocam

Bay Ordinaryus

Uzman üye
28 Şub 2016
1,262
1
Üstad yerine bağlı.. Bana da 16mbits sözü veriyorlar, 19 mbits'e yakın şu anda hızım. Ankara'nın altyapısı daha yeni değişen bir bölgesindeyim..

Altyapıya bakıyor. Altyapı da TTNET'in değil de Türk Telekom'un elinde olduğundan, müşteri sayısına bağlı olarak sağlayıcı değiştirmen zerre fayda sağlamayabilir.
Hocam nerde oturuyorsun? Söylede sizin oraya taşınalım. 16Mbps hız veriyorlar 19Mbps alıyoruz diyorsun. Ben şahsen inanmadım.

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
4
390
Ankara
Hocam nerde oturuyorsun? Söylede sizin oraya taşınalım. 16Mbps hız veriyorlar 19Mbps alıyoruz diyorsun. Ben şahsen inanmadım.

Keçiören, Mecidiye.. Ankara'ya ilk taşındığımda adam gibi ev bir Balgat'ta vardı, bir de Keçiören'de..

Yakın zamanda her tarafı kazıp kazıp yeni kablo döşediler. İtiraf edeyim, ondan önce bende de sıkıntılı idi. Şimdi söz verdikleri hızın üstüne çıkıyor..

Haa, bu hız testini yaparken kızlarım ile eşim parka gitmişlerdi, evde benden başka internet çeken cihaz yoktu. Karım dönsün, yemeği hazırlayıp bir kore dizisi açar, kızlarım da birer çizgifilm.. O zaman 13-14 civarına iner benimki de...

Edit: Çalışma masamda kablo ile bağlanıyordum. Bu da önemli. Wireless, özellikle farklı odada isen, bit kadar düşürür.

zekibb18

Katılımcı Üye
31 Ağu 2015
883
0
kardeşim sen burda Türk Telekom'a sövmüş saymışsın bence TT'a değil bulunduğun bölgeye saymalısın.
Türk Telekom çok hızlıdır ve bağlantı sorunu artık yaşanmıyor(TTNET'de yaşanıyordu bir zamanlar)

G4RIB4N REIS

Kıdemli Üye
19 Eyl 2015
3,977
9
ANGARA
Keçiören, Mecidiye.. Ankara'ya ilk taşındığımda adam gibi ev bir Balgat'ta vardı, bir de Keçiören'de..

Yakın zamanda her tarafı kazıp kazıp yeni kablo döşediler. İtiraf edeyim, ondan önce bende de sıkıntılı idi. Şimdi söz verdikleri hızın üstüne çıkıyor..

Haa, bu hız testini yaparken kızlarım ile eşim parka gitmişlerdi, evde benden başka internet çeken cihaz yoktu. Karım dönsün, yemeği hazırlayıp bir kore dizisi açar, kızlarım da birer çizgifilm.. O zaman 13-14 civarına iner benimki de...

Edit: Çalışma masamda kablo ile bağlanıyordum. Bu da önemli. Wireless, özellikle farklı odada isen, bit kadar düşürür.
hocam incirli bi ara buluşalım ? :D

Bay Ordinaryus

Uzman üye
28 Şub 2016
1,262
1

Kullandığın tarifeyi yazarmısın? Arayip bilgi alayım, rezil etmek lazım o zaman bu TurkTelekomu. Olmasa Ankaraya taşınırız. ;)

ByMefta

Uzman üye
23 Eyl 2009
1,540
0

4 mbps internet veriyorlar akk geçiyoruz 1 mbps ye düşürüyorlar ne şe****iz bir şirket bu Turk Telekom aklınız varsa Turk Telekomun hiçbirşeyini almayın dünyanın en dandik şirketi yabancı ülkelerdeki insanlar 100-200 mpbs up-down hızına sahip biz 4 mbps kullanıyoruz 1 gb lık dosyayı 1 saate indiriyoruz 1mbps internetmi olur vpn kullanıyorum ttnetin internetinden daha hızlı F+ diye derecemi olur Türkiyenin %81 inden daha yavaş vay arkadaş.
Şsiz dediğim Türk Telekom Türkiyedeki tüm internet ağının alt yapısını sağlıyor.Bütün internet firmaları Türk Telekomun Alt yapısını kullanıyor. Bakır Kablo yada Fiber Kablo . Santralin aşırı kötü olduğu için o hızı alabiliyor olabilirsin.Türk Telekoma gidip portun yerini değiştirmelerini iste.Zaten 4 mb diye bir tarifede yok artık en düşük hız 8mb .Adil Kullanım noktası aşımından sonra ise 3 mb da düşürür sistem otomatik . Ben Ar.. Mühendislikte çalışıyorum Türk tekekom Bakım onarım yani Fiber kablo + Hat çekme + Direk dikme+Alt yapı hizmetlerini yapıyoruz inan Türkiyenin bel kemiği Türk Telekom.Şsiz demeye hakkın yok ne zorluklarla döşeniyor o hatlar 2 saat çalışsan kazma kürek sallasan şikayet etmesi nekadar kolaymış vaybe dersin. dediğim gibi yap kardeşim sen .Santralinde aşırı yoğunluk varsa ve santral eski ise dilekce ver başka bir porta bağlasınlar. Ayrıca Türk Telekom kadar Kaliteli hizmet veren yok . Yağmur yağdığında demişsin şu olmuş olabilir. Türk Telekomun Böyle logar kapağı gibi kapakları vardır onun içlerinde bağlantı vardır. O bölmeye yağmur suyu dolduysa sorun yaratabilir.Derdini dilekçe ile düzgünce anlat.

Son düzenleme:

bilgazli

Katılımcı Üye
22 May 2016
344
0
KANADA B.İİ
Advanced system care kurarsan hem internetinin ön belleğini temizler ve bilgisyarını %60,70 kadar da hızlandırır interneti %30 felan ben denedim bilgisyarım gayet hızlı ve internetim gayet normal seviyede calisiyor :)

kemalovic

Katılımcı Üye
12 Mar 2016
359
0
Nereye
DJlYN3.jpg
[/url][/IMG]

Bende Aksaray Merkezde Okuyorum TTNET Kullanıcısıyım . Kendi bilgisayarım ve telefonum wifiye bağlı Bu nasıl bir alt yapı . güya fibernete geçtik . Altyapıdan kaynaklı diyosunuz fakat tt ye gittiğimde 16 mp alt yapı gorunuyor ee ozman nerede . her ay 65 lira ödüyoruz . 300 mb dosyayı 5 saatte iniyor . oyun indirmeye kalkıyorum 5 gb ı 2 günde indiriyor ben ne yapıyım peki ?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.