TTNET Belası Ping Hakkında

qunJacks

Uzman üye
17 Ocak 2016
1,297
3
Diyarbakır
Yazıyı okuyan herkese Hayırlı Akşamlar.

Arkadaşlar benim internet ile ilgili büyük bir ping sıkıntım var. Normalde pingim 100 90 80 arasıdır (csgo,pubg vs.) ama internete biri telefon ile bağlanınca pingim otomatikmen 1000 oluyor. Bu sorun yüzünden csgo oynayamaz oldum. 1000 ping ile oyun oynanır mı ? rekabetçi maçlarda bu sorun çıkınca deliriyorum zaten. Tek çarem kablosuz interneti kapatmak oluyor öyle yapıncada ev halkı üstüme geliyor :) sorunun çözümünü bilen varsa lütfen benimlede paylaşsın.

Hat değerlerim normal sıkıntı yok
Telefon hattımda sorun yok
Modemi değiştirdim sorun aynı
Araya splitter attım parazit için fayda etmedi

Moderatör tarafında düzenlendi:

CH4M3

Uzman üye
19 Ağu 2017
1,926
16
php island
Yorum için sağolun
Hocam benim derdim internetleri yavaşlatmak değil istediğimde wifiyi komple devre dışı bırakıyorum. Benim sorunum wifiye telefon bağlanınca pingin 1000 2000 lere uçması

Merhaba değerli üyemiz,
o sorun bende çok oluyordu ki oynasam hala olacağına eminim. Bir şey yapmamanıza rağmen 100k pinge kadar çıkıyor. Ttnet kaynaklı sorundur veya iç tesisatınızın yenilenmesi gerekiyordur.

oldnco

Uzman üye
30 Eyl 2017
1,532
5
Aynı problem bendede var internet hızım iyi ama ping berbat. Online oyun oynamıyorum bu yüzden. Ttnet taahhütünün bitmesini bekliyorum. Türknete geçeceğim.

LosT

Yaşayan Forum Efsanesi
5 Şub 2015
8,117
31
-
Aslında bir yolu var, modeminizin arayüzüne girip bilgisayarınıza gelen internet hızını ortalamadan yükseltip diğer cihazlara ortalamadan daha az hız verebilirsiniz. Bu sayede ev halkı interneti yavaş da olsa kullanabilecek ve sizden de şüphelenmeyecektir. Siz de Global olabilirsiniz :)

Ek olarak;
Ping, TTNet'in sizi daha düşük öncelikli bir porta aktarmasından kaynaklı olarak da yükselebilir. Bunu altyapı sağlayıcınız ile iletişime geçerek veya şikayette bulunarak değiştirme olanağınız bulunmakta.

İyi forumlar :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.