(TTNET) Bıktım artık !

16 Ocak 2016
199
0
Merhaba arkadaşlar,
Arkadaşlar bu ttnet'e bayağdır aboneydim istanbuldaydım izmire geldim tekrar ttnet aldık ve ttneti 24 ay anlaşmamız var, fakat şöyle bir sorun var internetim kopup duruyor modemime giriyorum 192.168.1.1 den bakımdan bakıyorum adsl sağlanmaya çalışılıyor yazıyor felan, neyse arkadaş bu ne ya yani bi tek ben mağdur olmadığımı herkezin böyle şeyler başına geldiğini düşünüyorum. arkadaşlar bide aradık arıza kaydı yaptılar cuma günü ama hala gelen giden yok bizi umursamıyolar yada dalga geçiyolar. bende bunu sizlere soruyorum tüketici haklarına felan şikayet edip anlaşmayı fes edebilirmiyim,bu problemi nasıl düzeltirim,ve önerdiğiniz Net'ler hangileri (Arkadaşlar tüketici hakları şikayet etsem anlaşma iptal ederlermi başka nete geçmem için felan)
226213.jpg

Lütfen Yardım edin Arkadaşlar 1 teşekkürü çok görmem. Nolur bıktım artık ya. :mad::mad::RpS_crying::mad:

azda22

Katılımcı Üye
21 Kas 2010
399
0
İzmir
Kardeş aynı sorunu ben yaşıyorum 4 5 aydır arıyorum halledicez diyorlar sms geliyor sonra sorununuz halledilmiştir die ama hayla aynı en kulllanmıyorum artık sıkıyosa alsınlar para benden bu saaten sonra hepsini aramaları kaydetmiştim

OzkanTR

Katılımcı Üye
4 Eki 2015
567
0
Merhaba Üstadım İyi Oku...!

1.TTNET Müşteri Desteğini Arayabilirsin Bendede Daha Önce Aynı Sorun Olmuştu Düzelttiler.

2.İse 1.Yöntem Olmazsa DenemilisiN ;

Modemşn 192.168.2.1 Adres Satırına Yazılarak Modem Arayüzünde VC1 Bölümündeki Bilgiler Not Alınır

Yani TTnet Kullanıcı Adı Ve şifresidir.

Sadece Bu İkisini Al . Daha Sonra Modemin Arkasında Bulunan Reset Yuvasına Küçük Bir İğne Yardımıyla 40-60 sn. Bekleyerek Reset Atılır.

O Sırada Modemdeki Tüm Bilgiler Silinir. //Resetten Sonra 192.168.2.1 Arayüzünde Vc1 Bölümüne Not Aldığımız Kullanıcı Ad Ve Pass Oraya Girildikten Sonra ,
Modem Ootmatikmen Adsl,İnternet Bağlantısını Yparak Güncellenmiş Olacak Sorun Belki Düzelebilir.

3.Yöntem Modem Belki Arkada Çalışan Bir Ip dEĞİŞTİRİCİ /// VPS Programı Ve Ya Ip Protokollerini Değiştirecek Herhangi Bir Programdır . Varsa Kaldırılır.

4.Yöntem Ağ Bağlantılar Bölümünden Kullandığın Kablosuz - Kablolu Ağın Üstüne Sağ Tıklanarak Özellikler Açılır.

Ardından Windows XP İse ; İnternet Kuralları Seçilir Win 7 / Win 8 / Win 10 ise Ipv4 Protokolleri Seçilir .
Ardından Ipler Ve Dnsler Manuel İse Otomatik Olarak Editlenir Ve Uygula -Tamam Denir.

5. Sprinter'de Yaşanan Şase Veya Kablo Kopukluğu Hemen Adım Adım.

Sprinterde Sorunlar ?

Su Değmiştir.Düşmüştür.
Gibi Bir Olay Varsa Yenisi Alınmalıdır.

Şase Olayı Varsa ;
Sprinterde Bulunan Teller Şase Yapabilir

Yenisi Alınabilir.

Kablo Kopukluğu Var İse ;

Hangi Kablo

1.Telefon Kablosu
2.Kablolu İse Lan Kablosu
3.Kablosuz İse Wirelles Kablosu
4.Sprinter Ara Kablo Bağlantısı ( Kablolu )

Çeitlerdir.

6. Yöntem Bulunan Arazide Altyapı Çalıması ?

Bulunan Bölgede Yeni Bir İnternet Sağlayıcı Sevisi Çalıması Varsa Etkilemektedir.

Benden Bu kadar Yanlışım Varsa Affola İYİ FORUMLAR...​

SessizKalpler

Kıdemli Üye
17 Ocak 2016
4,911
22
.
Bunun hiç bir ayarla veya resetle felan alakası yok! Afedersininiz bu şerefsiz ttnet yok fiberliyoruz yok fibernet kuruyoruz diye sistemini b#k etti geride düzeltemiyor birdee anonymous altyapımıza saldırıyı yapınca iyice çaresiz duruma düştük ttnet adı verilen bi işe yaramayan firma ya işi kontrol altına alcak fiberlemeyi miberlemeyi bırakıp adam gibi anonymous alt yapımızı zorluyor diye itiraft etcek ve buna çözüm arayacak yada ttnet firması sonsuza kadar ölcek.

16 Ocak 2016
199
0
merhaba üstadım iyi oku...!

1.ttnet müşteri desteğini arayabilirsin bendede daha önce aynı sorun olmuştu düzelttiler.

2.ise 1.yöntem olmazsa denemilisin ;

modemşn 192.168.2.1 adres satırına yazılarak modem arayüzünde vc1 bölümündeki bilgiler not alınır

yani ttnet kullanıcı adı ve şifresidir.

Sadece bu ikisini al . Daha sonra modemin arkasında bulunan reset yuvasına küçük bir iğne yardımıyla 40-60 sn. Bekleyerek reset atılır.

O sırada modemdeki tüm bilgiler silinir. //resetten sonra 192.168.2.1 arayüzünde vc1 bölümüne not aldığımız kullanıcı ad ve pass oraya girildikten sonra ,
modem ootmatikmen adsl,internet bağlantısını yparak güncellenmiş olacak sorun belki düzelebilir.

3.yöntem modem belki arkada çalışan bir ıp değiştirici /// vps programı ve ya ıp protokollerini değiştirecek herhangi bir programdır . Varsa kaldırılır.

4.yöntem ağ bağlantılar bölümünden kullandığın kablosuz - kablolu ağın üstüne sağ tıklanarak özellikler açılır.

Ardından windows xp ise ; internet kuralları seçilir win 7 / win 8 / win 10 ise ıpv4 protokolleri seçilir .
Ardından ıpler ve dnsler manuel ise otomatik olarak editlenir ve uygula -tamam denir.

5. Sprinter'de yaşanan şase veya kablo kopukluğu hemen adım adım.

Sprinterde sorunlar ?

Su değmiştir.düşmüştür.
Gibi bir olay varsa yenisi alınmalıdır.

şase olayı varsa ;
sprinterde bulunan teller şase yapabilir

yenisi alınabilir.

Kablo kopukluğu var ise ;

hangi kablo

1.telefon kablosu
2.kablolu ise lan kablosu
3.kablosuz ise wirelles kablosu
4.sprinter ara kablo bağlantısı ( kablolu )

çeitlerdir.

6. Yöntem bulunan arazide altyapı çalıması ?

Bulunan bölgede yeni bir internet sağlayıcı sevisi çalıması varsa etkilemektedir.

Benden bu kadar yanlışım varsa affola iyi forumlar...​
eline sağlık dostum, 3. çözümü pek anlamadım nasıl yapılacak modemim tplink​

16 Ocak 2016
199
0
Kardeş aynı sorunu ben yaşıyorum 4 5 aydır arıyorum halledicez diyorlar sms geliyor sonra sorununuz halledilmiştir die ama hayla aynı en kulllanmıyorum artık sıkıyosa alsınlar para benden bu saaten sonra hepsini aramaları kaydetmiştim

Aynen öyle bu ttnet çalışanları nasıl evlerine gidip rahat uyuyabiliyolar anlamış değilim !

osmansertbasar

Katılımcı Üye
12 Tem 2009
991
1
Superonline falan geçiş yaparsan şimdiden uyarayım bunu sana söylemeyebilirler. Cayma bedelini geçiş yaptığın 1 ay içerisinde yapman gerekiyormuş.Eğer geçiş yapmak gibi bir düşüncen var ise gerçi hala ödüyor mu bilmiyorum müşteri temsilcisini ara kesin karar verip işlem yaptırırsan görüşme yaptığın tarihi saati hangi numaradan aradığını hangi müşteri temsilcisi ile neler konuştuğunu not et bir yere cayma bedeli ödenene kadar.Bu süreçte herhangi bir sorun olursa sana soracaklardır ne zaman kiminle konuştun net tarih isim vermezsen çok sallarlar seni.Son olarak mecbur ttnette kalacaksanda tüketici hakem heyetine hizmetin kalitesini beğenmediğini sürekli kopmalar olduğunu hatta ve hatta fiber kullananların senden daha hızlı internet kullanmasına rağmen senin hem fazla ödeyip hemde kalitesiz internet hizmeti aldığını da ekle cayma bedeli v.s olmaksızın iptal edilmesine dair bir başvuru yap bakarsın haklı bulurlar seni...

16 Ocak 2016
199
0
Bunun hiç bir ayarla veya resetle felan alakası yok! Afedersininiz bu şerefsiz ttnet yok fiberliyoruz yok fibernet kuruyoruz diye sistemini b#k etti geride düzeltemiyor birdee anonymous altyapımıza saldırıyı yapınca iyice çaresiz duruma düştük ttnet adı verilen bi işe yaramayan firma ya işi kontrol altına alcak fiberlemeyi miberlemeyi bırakıp adam gibi anonymous alt yapımızı zorluyor diye itiraft etcek ve buna çözüm arayacak yada ttnet firması sonsuza kadar ölcek.

Dostum internet sağlayıcın hangisi ? söylersen sevinirim.

Ve sana katılıyorum:RpS_thumbup:

16 Ocak 2016
199
0
Superonline falan geçiş yaparsan şimdiden uyarayım bunu sana söylemeyebilirler. Cayma bedelini geçiş yaptığın 1 ay içerisinde yapman gerekiyormuş.Eğer geçiş yapmak gibi bir düşüncen var ise gerçi hala ödüyor mu bilmiyorum müşteri temsilcisini ara kesin karar verip işlem yaptırırsan görüşme yaptığın tarihi saati hangi numaradan aradığını hangi müşteri temsilcisi ile neler konuştuğunu not et bir yere cayma bedeli ödenene kadar.Bu süreçte herhangi bir sorun olursa sana soracaklardır ne zaman kiminle konuştun net tarih isim vermezsen çok sallarlar seni.Son olarak mecbur ttnette kalacaksanda tüketici hakem heyetine hizmetin kalitesini beğenmediğini sürekli kopmalar olduğunu hatta ve hatta fiber kullananların senden daha hızlı internet kullanmasına rağmen senin hem fazla ödeyip hemde kalitesiz internet hizmeti aldığını da ekle cayma bedeli v.s olmaksızın iptal edilmesine dair bir başvuru yap bakarsın haklı bulurlar seni...

Çok teşekkür ettim saol.:RpS_thumbup:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.