TTNET Hız Sorunu.

astroboy06

Uzman üye
21 Şub 2016
1,568
1
Merhabalar Arkadaşlar Bakın Ben Ankarada oturuyorum Apartmanıma gelen Hız Altyapısı 16 mps
Resimdeki gibi paketim 16 mpbs
0zV9OW.png

Fakat ölçtüğümde bu değer
Y6Pmzz.png

Şimdi TTNETİ Ara diyenler olucak aradım bi keresinde yüksellttik dediler ping sorunu kalktı sadece

h2k2n

Uzman üye
30 Ağu 2007
1,002
2
Pentagon
dostum dün bu tartışmayı yaptık kuzenle test yaparken bütün siteleri kapatman lazım oyunları falan arkadaş 100 tl ye 50 mb internet alıyor upload 2.5 hızı geçmiyor ben 60 liraya 24 mb internetim var 5.2 uploada kadar alıyorum değişik bir sistemleri var

Siber Turk

Katılımcı Üye
16 Ocak 2016
328
5
46
Aynı paketi bende kullanıyorum, seninkinden daha yavaş.
ttnet müşteri hizmetleri diyor ki , bulunduğun yerin alt yapısından kaynaklı problem var , bizlik birşey yok dediler :)

ByMefta

Uzman üye
23 Eyl 2009
1,540
0
Modem arayüzüne girip max alabileceği hız ile aldığı hız değerine baksana . Real olarak almasanda o hızı bir bak bakalım . Mesela benim böyle . Eğer modem arayüzünde normal gözüküyorsa santral ile ankastre veya ankastre ile ev arasındaki kablolarında sorun olabilir yada splitter da yada ek yerlerinde ark yapıyor olabilir . Çeşit çok daha sayabileceğim. Ben zamanında Telekom alt yapı bakım onarımdaydım.genelde ankastrede srun oluyordu .

Z3N4mg.jpg

astroboy06

Uzman üye
21 Şub 2016
1,568
1
Modem arayüzüne girip max alabileceği hız ile aldığı hız değerine baksana . Real olarak almasanda o hızı bir bak bakalım . Mesela benim böyle . Eğer modem arayüzünde normal gözüküyorsa santral ile ankastre veya ankastre ile ev arasındaki kablolarında sorun olabilir yada splitter da yada ek yerlerinde ark yapıyor olabilir . Çeşit çok daha sayabileceğim. Ben zamanında Telekom alt yapı bakım onarımdaydım.genelde ankastrede srun oluyordu .

Z3N4mg.jpg

Arayüze giremiyorum default kullanıcı adı ve pass la

"Squ4LL

Özel Üye
14 Tem 2009
14,316
6
592
Şimdi TTNETİ Ara diyenler olucak aradım bi keresinde yüksellttik dediler ping sorunu kalktı sadece

Merhaba değerli üyemiz, 12 yıldır hızla ilgili deneyimliyim. Size yine ttnet müşteri hizmetlerini aramanızı ve şunu söylemenizi rica ediyorum. Ben hız değerimi yükselttirmek istiyorum, ne destekliyorsa onu almak istiyorum isterse internetimde kopma olsun diyeceksiniz. Bunu dediğinizde internetiniz de sıkça kopma olacağını söyleyecek ama sadece 2-3 kez gidecek onun dışında gitmeyecek.

Müşteri temsilcisi güncellerken internet geldiğinde sizde hız değerinizi kontrol edin mutlaka sisteme yüksek olması konusunda not düşülmesini tüm mesuliyetin size ait olduğunu bildirin hızınızı yükselteceklerdir.

Şuan evime gelen 4 mpbs hız ama ben bu şekilde sert konuşunca mecburen 7 mpbs ye çıkardılar ve 1-2 kez sadece modem yeniden başlıyor öyle gittide 1-2 gün gelmedi gibi bi durum yok. Size önerim budur.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.