TÜBİTAK projem hakkında

13 May 2016
245
0
Niğde
Arkadaşlar ben bi TÜBİTAK projesi düşünüyorum projem kabartmalı kitaba bi şekilde ses ekleyip o kitabı okumak isteyen ama kör olduğu için okuyamayan okuyamasamda dinlemek isterim diyen ama sürekli ona kitap okuyacak biri olmayabilir benim amacım kabartmalı bi kitaba herhangi bir şekilde ses atayıp elini gezdirdiği yeri okuyacak ama bunu nasıl yapacağımı bilmiyorum hangi malzemeleri kullanmam gerek tam emin değilim imkanım da sınırlı yani düşük bir fiyatla nasıl yapabilirim ben bu projeyi

Moderatör tarafında düzenlendi:

bucuk3333

Katılımcı Üye
26 Haz 2014
671
0
Evet ama kabartmalı olacağı için benimki kör kardeşlerimiz için daha iyi olur

hocam size şöyle söyleyeyim düşündükleriniz mantıklı fakat daha iyisi mesela kalem ile yazının üzerine götürüyorsun kalem sayfayı okuyor otomatik böyle şeyler varken seninkisı dahada uğraştırıcı ama illaki yapıcam istiyorum diyosan internetden araştır dediğim gibi bir sürü sonuç bulursun (proje yapmak istiyorsan çok araştırman gerekli benden tavsiye)

13 May 2016
245
0
Niğde
hocam size şöyle söyleyeyim düşündükleriniz mantıklı fakat daha iyisi mesela kalem ile yazının üzerine götürüyorsun kalem sayfayı okuyor otomatik böyle şeyler varken seninkisı dahada uğraştırıcı ama illaki yapıcam istiyorum diyosan internetden araştır dediğim gibi bir sürü sonuç bulursun (proje yapmak istiyorsan çok araştırman gerekli benden tavsiye)

Tmm kardeşim eyvallah araştırma yaparım ama benim sorunum hangi malzemeleri kullanacağımda işte hangi malzemeyi ne amaçla kullanacam tam bilmiyorum ama öğrenmek de istiyorum biraz önce de bir arkadaşımız arduino yu önerdi ama ona da kodlama bilgisi gerek galiba bende de o yok nasıl olacak bilmiyorum

bucuk3333

Katılımcı Üye
26 Haz 2014
671
0
hocam arduino yu internetde kodlarını hazır bulursunuz ben arduino dersleri gördüm ama arduino ile uğraşmana gerek bile yok kendin pcde yazılımını hazılayıp yapabilirsin bu arada yaşın kaç bilmiyorum okuldaki hocalarından da yardım alabilirsin. Önemli olan Araştırmak benden demesi

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.