Tüm PC kullanıcıları baKIN !!! önemli konu

crazy_bayapo

Katılımcı Üye
19 Eyl 2007
332
3
istanbul
Windows İle Gelen Genel Bir Trojan Muhtemelen PC nizin İçinde..!

Her Makinada Bir Trojan Vardır.!!! Nasıl Silerim Diyenler için;

Microsof Firması Windows'un içerisine yerleştirmiş olduğu casus programı ile makinamıza istedigi gibi girip bilgilerimize ulaşıyor.
Bunun önüne geçmemiz için ne yapmalıyız.Tabiki Silecez...Nasıl mı?
1-Öncelikle başlat menüsünden çalıştırı seçiyoruz.
2-komut olarak şunu yazıyoruz cmd yazıp entere basıyoruz.
3- Çıkan bu pencereye : net user yazin (net bir bosluk user olacak.)O pencerede bir liste var ve bilgisayarda kac tane kullanici var hepsi yazili buraya kadar her sey normal
Eger: burada bir Support_388945a0 diye bir hesep varsa iste sende de casus var yoksa sorun yok
var ise derhal sil:
Peki Bunu nasil silecem:
kolay
Bunu yap:
net user SUPPORT_388945a0 /delete
Enter. ve gecmis olsun.
Not:Windowsu her update yaptiktan sonra tekrar kontrol edin

sadece teraziye tıkla yeter:D:D:D

speed27

Yeni üye
5 Haz 2008
3
0
slm arkadaşım bunun windows ile alakası yok çünkü ordaki yazılanlara bakar isen o kendi kullanıcın yani senin bilgisyarının adı geçer

imamşamil

Yeni üye
30 Tem 2008
5
0
ANKARA
Support_388945a0 casus değil

Emeğine ve bilgine sağlık
Bu program Support_388945a0 casus program değil yalnızca microsoftun hata raporlarını göndermek ve destek almak için kullanabileceğiniz user dır.Fakat isterseniz tabii benim tavsiyemde silebilirsiniz bir zararı yok

Laterina

Yeni üye
31 Tem 2008
8
0
çok teşekkür ederim.Benim bilgisayarımda varmışta casus haberim yokmuş! Hemen sildim.

nedimkavak

Katılımcı Üye
11 Ara 2007
353
2
ya tmm ben yaotım benimkinde varmış sildim ve tekrar net user yazdım tekrar çıktı yani anında net user yazınca çıkıyo

jakalbi

Yeni üye
16 Tem 2008
10
0
beyler sildim diyonuzda cmd ekranından cıkıp girin bakalım silinmişmi ya bende sorun var yada siz bakmadınız:s

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.