Tünaydınlar Sorum Biraz Uzun :)

linuz

Yeni üye
5 May 2023
21
5
Öncelikle herkesin günü güzel olsun dostlar :)

Size kendimden biraz özet geçmek isterim, Forumda gördüğüm kadarı ile "Gövde Gösterisi" Kategorisi var ve ben Udemy den iki kurs bitirmiş bir kardeşinizim :) Anlayacağınız üzere çok bilgi sahibi değilim bu konuda Gövde Gösterisi kategorisinde bu kardeşlerimiz site hackliyorlar ve kurslarda sık sık uyariyorlardi bişeyi konuyu anlatirken hocalar basiniza bise gelir ceza alirsiniz vs gibisinden peki bu arkadaşlar nasıl ceza almıyor? Yada gerçekten çok iyi anonimlik mi sağlanıyor bunuda araştirdim iyi anonim olunsada eninde sonunda bulunuyor diyorlar? Bu merak beni fazlasıyla yedi bitirdi diyebilirim arkadaşlar Bu merak beni daha fazla beni yemeden yardımınızı bekliyorum :)

alexandre20

Katılımcı Üye
13 Tem 2022
908
11
716
gövde gösterisindeki "hack"lerin (bir kaç tanesi hariç) neredeyse hiçbiri bilgi gerektirmiyor, otomatik tool'lar, dork'lar ile arama yapılıp şans eseri denk gelen 2-3 siteyi ""hack""liyorlar. Ceza konusuna gelecek olursak, site sahibinin bile o siteden haberi yoktur diyeceğin tarza siteler hacklendiği için kimsenin umrunda olmuyor. Şikayetçi de olmuyorlar bu yüzden, ama şikayetçi olsalar bile siteler yabancı olduğu için TR'deki birisine dava açmaları zor

linuz

Yeni üye
5 May 2023
21
5
Ama illaki bunun bir önlemini alıyorlardır sonuçta kimse kendini gizlemeden rahat bir şekilde ya zaten siteyi kullanan yok ben bunu hackleyim diyerek hareket etmiyordur :D bilgiye aç bir insanım biraz :D bişeyi didik didik öğrenmeyi seviyorum fazla detaylıca anlatabilirmisin dostum :D Mesela (Anonim'liği).

Grimner

Adanmış Üye
28 Mar 2020
6,320
119
4,774
Hangi siteyi hacklediğine bağlı olarak ceza alma ihtimalin olur anca.
Diğer türlü "bakkal sitesi" olarak tarif edilen siteleri hacklesen ne olur ki :D
Her önüne gelenin site açtığı bu dönemde, site sahipleri fark etmiyor bile. Çünkü siteye 2-3 gün emek verip bırakıyorlar.
Hacklense bile umurlarında olmuyor.
Bunların dışında, yurt dışı sitesi olursa ilgi de o kadar azalıyor.
Bir İndex attın diye adamlar seninle uluslararası uğraşmak istemezler.
Ancak Türkiye'deki sitelere yaparsan durum bu anlattıklarımdan farklı olur.

linuz

Yeni üye
5 May 2023
21
5
Hangi siteyi hacklediğine bağlı olarak ceza alma ihtimalin olur anca.
Diğer türlü "bakkal sitesi" olarak tarif edilen siteleri hacklesen ne olur ki :D
Her önüne gelenin site açtığı bu dönemde, site sahipleri fark etmiyor bile. Çünkü siteye 2-3 gün emek verip bırakıyorlar.
Hacklense bile umurlarında olmuyor.
Bunların dışında, yurt dışı sitesi olursa ilgi de o kadar azalıyor.
Bir İndex attın diye adamlar seninle uluslararası uğraşmak istemezler.
Ancak Türkiye'deki sitelere yaparsan durum bu anlattıklarımdan farklı olur.
Teşekkür ederim güzel bilgileriniz için soru işaretim sayenizde kapandı :)

bytural

Üye
1 Eki 2017
144
13
Baku
gövde gösterisindeki "hack"lerin (bir kaç tanesi hariç) neredeyse hiçbiri bilgi gerektirmiyor, otomatik tool'lar, dork'lar ile arama yapılıp şans eseri denk gelen 2-3 siteyi ""hack""liyorlar. Ceza konusuna gelecek olursak, site sahibinin bile o siteden haberi yoktur diyeceğin tarza siteler hacklendiği için kimsenin umrunda olmuyor. Şikayetçi de olmuyorlar bu yüzden, ama şikayetçi olsalar bile siteler yabancı olduğu için TR'deki birisine dava açmaları zor
site sahibinin bile o siteden haberi yoktur (y):)

linuz

Yeni üye
5 May 2023
21
5
Peki iyi bir anonimlik için önerileriniz nelerdir arkadaşlar ne tavsiye edersiniz ?

El Petr

Uzman üye
6 Kas 2022
1,022
5
517
localhost
Belli bi ülkenin sitelerine saldırmıyoruz tr sitelerine saldırsaydık yakalanırdık ama tr olamdığı için birşey olmuyoki çoğu sitenin sahibide umursamıyo dur

Yagami Light0

Katılımcı Üye
5 May 2023
719
5
325
23
1) Hacklerin hepsi bilgi gerektirir . Bilgisiz kimse yapamaz . Yapsa bile govde gosterisine giremez
2) Hack sadece senin bildigin sqli degildir. (Dork,otomatik tool yazmişsın)
3) Govde Gosterisindeki hacklenen siteler cogunlukla 2012 2010 siteler degil .
4) Yalnis bilgi verme yabanci olsa bile site sahibi dava aca bilir .
5 ve son ) senin becerilerinide gorelim begenmiyorsan bir 5 zonede sen al 3 gun icinde . Ama oyle 2010 sitelerde degil

MGALIDER™

Katılımcı Üye
21 Eyl 2021
763
3
320
24
Ben bir türk sitesi hacklemiştim, ancak ondan sonra çok pişman oldum, adamın işini batırdım. Hakkını helal etmediğini söylediği günden beri de sarsılmış haldeyim. Tavsiyem ekmek teknesiyle oynamak değil, gerçekten bizim kolayımıza gelen şeyler başkasının çok zoruna gidiyor.

Büyük siteler, bankalar gibi yerleri hacklersen büyük yerlerde önlere gitme ihtimalin yükselir ancak bunu onların politikaları içinde yap ki sana birşey diyemesinler.

Yeni Kullanıcıyım Ben

Katılımcı Üye
11 Ara 2022
795
4
301
Matrix
1) Hacklerin hepsi bilgi gerektirir . Bilgisiz kimse yapamaz . Yapsa bile govde gosterisine giremez
2) Hack sadece senin bildigin sqli degildir. (Dork,otomatik tool yazmişsın)
3) Govde Gosterisindeki hacklenen siteler cogunlukla 2012 2010 siteler degil .
4) Yalnis bilgi verme yabanci olsa bile site sahibi dava aca bilir .
5 ve son ) senin becerilerinide gorelim begenmiyorsan bir 5 zonede sen al 3 gun icinde . Ama oyle 2010 sitelerde degil
Katılıyorum, yeni sitelerde güçlü WAF IDS IPS sistemleri olabiliyor ve aşması bilgi birikimi gerektirir.

Ben bir türk sitesi hacklemiştim, ancak ondan sonra çok pişman oldum, adamın işini batırdım. Hakkını helal etmediğini söylediği günden beri de sarsılmış haldeyim. Tavsiyem ekmek teknesiyle oynamak değil, gerçekten bizim kolayımıza gelen şeyler başkasının çok zoruna gidiyor.

Büyük siteler, bankalar gibi yerleri hacklersen büyük yerlerde önlere gitme ihtimalin yükselir ancak bunu onların politikaları içinde yap ki sana birşey diyemesinler.
İşini batırmışsın ve öbür dünyada adam sana hakkını helal etmezse bunun günahı ile yaşarsın bir ömür ve sana günah olarak gelir. :D
Tamam pişmansın ama adama daha iyisini yap, tekrar hatanı telafi et,
Hakkını o zaman helal eder mi bilmem.
Ama sadece sarsıldım diyorsun.Adamın işini batırdıysan demekki büyük bir web sitesidir diye değerlendiriyorum.
Yani büyük bir siteyi hackleyecek kadar bilgin varsa tekrardan adamın sitesini yap hatta daha iyisini ver ona,
Sevap kazanırsın hem ne bileyim güçlü bir WAF ekle, ama çabala bu hatayı telafi etmek için.

MGALIDER™

Katılımcı Üye
21 Eyl 2021
763
3
320
24
İşini batırmışsın ve öbür dünyada adam sana hakkını helal etmezse bunun günahı ile yaşarsın bir ömür ve sana günah olarak gelir. :D
Tamam pişmansın ama adama daha iyisini yap, tekrar hatanı telafi et,
Hakkını o zaman helal eder mi bilmem.
Ama sadece sarsıldım diyorsun.Adamın işini batırdıysan demekki büyük bir web sitesidir diye değerlendiriyorum.
Yani büyük bir siteyi hackleyecek kadar bilgin varsa tekrardan adamın sitesini yap hatta daha iyisini ver ona,
Sevap kazanırsın hem ne bileyim güçlü bir WAF ekle, ama çabala bu hatayı telafi etmek için.
Yaparım da adama ne kadar dil döktüm en iyi script en iyi güvenliği kurayım dedim adam ancak sana güvenmiyorum dedi ne dediysem. Şimdi ikna etmeyi düşünüyorum onu doğru diyorsun adamın iletişimini bulayım.

Yeni Kullanıcıyım Ben

Katılımcı Üye
11 Ara 2022
795
4
301
Matrix
Yaparım da adama ne kadar dil döktüm en iyi script en iyi güvenliği kurayım dedim adam ancak sana güvenmiyorum dedi ne dediysem. Şimdi ikna etmeyi düşünüyorum onu doğru diyorsun adamın iletişimini bulayım.
Adam sana güvenmiyor ise şunu de,
Başımda s,ber güvenlik uzmanları veya polis olsun kötü kod yazdığımda anında tutuklasınlar aynen böyle de.
Gerçekten adam yanına atarsa bu kişileri o zaman kötü kod yazmıcan karşim.

MGALIDER™

Katılımcı Üye
21 Eyl 2021
763
3
320
24
Adam sana güvenmiyor ise şunu de,
Başımda s,ber güvenlik uzmanları veya polis olsun kötü kod yazdığımda anında tutuklasınlar aynen böyle de.
Gerçekten adam yanına atarsa bu kişileri o zaman kötü kod yazmıcan karşim.
Yok böyle şeylere ben de inanmam zaten. Ancak ikna etmenin de yolu yok deneyelim bir defa da olmazsa Allah kerim

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.