Türk Ordusunun Gücü 2020

fedaiz

Yeni üye
15 Tem 2009
13
0
bu deletİ İŞgal edebİlecek gÜÇ dÜnyada yok!!!bÜtÜn dÜnya bİr olsa damarlarizdakİ asİl kan sayesİnde bu topraklari kİmseye yar etmeyİz!!!!!!!!!!

kafkaslı20

Yeni üye
18 Tem 2009
5
0
Ordu gÜclÜ fakat bİze yetmez hele dÜnyain yarisi tÜrk dÜŞmani oldugunu dÜŞÜnÜrsek hİc yetmez Şay fİlo larina İhtİyacimiz var

hackan52xx

Katılımcı Üye
1 Ara 2007
394
0
Vona
Bu mühimmatların cogu amerika yapımı örnegin ucakların yarısından cogu o yüzden fazla da sevinmemek lazım cünkü amerika uzaktan kumanda etme sistemi koymus ucaklara ve kontrol edebiliyor eger Türk kendi savas teknolojisini gelistirirse o zaman yenilmez olur

Gam3ov3r

Yeni üye
28 Tem 2009
2
0
iste sinirleniyorummmmmmmmmmmmm

uzakdan davul sesi iyi geliyor,

hani o Azerbaycanli kardesimin canli canli kafa derisi yüzülüyor, nerde bu ordu ?

Afganistanli türk - müslüman kardeslerim birbirine basglanarak tecavuz ediliyor , nerde bu ordu ?

Saddamin tahdindan sonra Ülkedeki camiler Amerikan askerleri tarafindan Barinak olarak kullaniliyor , nerde bu ordu ?

ve daha bir sürü örnek, o Güc sadece hava, anca orda durur bitek gurur olur baska bi ise yaramaz,, Ben vatanimi devletimi sevdiogim icin kiziyorum sinirlenioyrum SAKIN YANLIS ANLASILMASIN.

KurtCebeNoyan

Yeni üye
1 Ağu 2009
47
0
asağıdaki sadece bileğimizn qücü birde yüreğimizdeki iman gücümüz var..Allah Türk'ü korusun ve yüceltsin...

TÜRK ORDUSU 72 SAAT İÇİNDE 3 MİLYON ASKERİ SİLAH ALTINA ALABİLECEK VE 3 AY SÜRE İLE ELİNDEKİ CEPHANE, İAŞE VE YAKIT İLE 24 SAAT SAVAŞ EDEBİLECEK KAPASİTEDE DİR

skytt

Yeni üye
22 Şub 2008
9
0
Bu mühimmatların cogu amerika yapımı örnegin ucakların yarısından cogu o yüzden fazla da sevinmemek lazım cünkü amerika uzaktan kumanda etme sistemi koymus ucaklara ve kontrol edebiliyor eger Türk kendi savas teknolojisini gelistirirse o zaman yenilmez olur

Sana katılıyorum arkadaşım.Ordumuz çok kuvvetli ancak teknoloji işin içine girdimi işte orda fos oluyoruz.Neden? Çünkü ithal edilen bir teknoloji ile nereye kadar gidilebilir.Amerikan teknolojisi ile üretilmiş silahlarda dost tanımlama ve benzeri sistemler vardır ve amerikanın ve dostlarının karşısında işinize yaramaz.Aselsandaki öldürülen 3 mühendisimizi hatırlatırım sizlere.Onları öldürmelerinin sebebi bu gizli teknolojiyi çözmüş olmalarıdır.Eğer onlar yaşasalardı ve onların çalışmaları sonucu kendi teknolojimizi geliştirmiş olsaydık dünyada kafa tutmadık hiçbir ülke kalmazdı.Dostlar hariç.

santral_1789

Katılımcı Üye
18 Tem 2009
372
0
ankara-urfa
arkadaşlar tüm bunlar harika....ama bizde şu eksik..yavaş yavaş gideriliyo ama çok gerideyiz..kendimize has yazılımlarımız eksik..bugün uçakları.helikopterleri kontrolltına alabilecek yazılımlar var..biizlerde bu yönden eksiğiz...........

sedefce

Yeni üye
17 Tem 2009
21
0
bursa
Tanrı Türk ü yıldırımlar la eş yarattı diye bir Türk atasözü vardır. savaşmak bizim kanımızda var!

mesutgun1982

Uzman üye
20 Mar 2008
1,069
3
Hava Kuvvetlerİ​

hava66lh.gif

Savaş Helikopterleri
AH-1 Super Cobra W 12
AH-1 Cobra P/S 24
TAH-1 Cobra S 4
Savaş Helikopterleri 40
Nakliye Helikopterleri
S-70A-28 Black Hawk 20
S-70D-28 Black Hawk 30
S-70A-17/19 Black Hawk 50
CH-53 E 8
Mil Mi-17 Hip-H Hip-H 19
UH-1B Iroquois B 20
UH-1D Iroquois D 30
UH-1H Iroquois H 94
OH-58B Kiowa B 3
AS.532 Cougar UL Mk 1 19
AB.205 A 64
AB.204 B 4
AB.206 B 20
AB.206 Jet Ranger III 4
AB.212 VIP-Transport 2
H 300 C 26
R-22B 9
Nakliye Helikopterleri r 422
Sabit kanatlı hava araçları
T-41 Mescalero (Cessna) D 25
T-42 Beach (Cochise) A 4
U-17 Skywagon A/B 30
Do-28 D 15
B-200 Super King Air 4
150 S Citabria 30
DHC-2 Beaver (de Havilland) 1
Cessna 421 Golden E B/C 4
Cessna 206 U 8
Sabit kanatlı hava araçları 121
Savaş Uçakları
F-16 Fighting Falcon D Block 50 76
F-16 Fighting Falcon C/D Block 30 und Block 40 144
F-4 Terminator E/2020 52
F-4 Phantom II E/D 94
Savaş Uçakları 366
RF-4E Phantom II Keşif amaçlı E 34
Eğitim Uçakları
RF/F-5 Freedom Fighter A/B 67
T-38 Talon A 69
T-37 Tweed (Cessna) B/C 53
T-41 Mecalero (Cessna) D 28
SF-260 (Aermacchi) D 39
Eğitim Uçakları 189
Boeing 737 AEW&C AWACS-Havadan Keşif ve Komuta 4 tane kesin sipariş
Nakliye ve Tanker Uçakları
C-160 Transall T 16
C-130 Hercules E 7
C-130 Hercules ELINT/SIGINT – Elektronik İstihbarat ve Karıştırma 5
CN-235 (CASA) M 31
CN-235 (CASA) VIP-Transport 3
CN-235 (CASA) Elektronik Harp 16
KC-135 Stratotanker R 7
A400M 2008 - 2012 (10)
Nakliye ve Tanker Uçakları 89
Helikopterler
UH-1 Iroquois H / SAR Arama Kurtarma 38
AS 532 Cougar UL Mk1 / SAR Arama Kurtarma 14
AS 532 Cougar AL Mk1 / Muharebe Alanı’ndan Kurtarma 6
Helikopterler 58
Havadan- Havaya Güdümlü Füzeler
AIM-120 AMRAAM A/B 314
AIM-7 Sparrow E 367
AIM-9 Sidewinder M 500
AIM-9 Sidewinder L/I, ısıya duyarlı 640
AIM-9 Sidewinder S 310
AIM-9 Sidewinder P3 750
Havadan- Havaya Güdümlü Füzeler 2.506
Havadan karaya Güdümlü Füzeler ve Bombalar
AGM-88 HARM (Anti-Radar) B 96
AGM-65 Maverick A/B Version Kamera Güdümlü 550
AGM-65 Maverick G Versiyon IIR 274
GBU-8 B Version HOBOS 200
Paveway I und II Laser - Güdümlü 1.200
Popeye I (Israel yapımı ) 100
BLU-107 Durandal Uçak pistlerini imha etmek için 523
Havadan karaya Güdümlü Füzeler ve Bombalar 3.003
SAVAŞ UÇAĞI NAVİGASYON VE HEDEF TESPİT- İZLEME PODLARI
AN/AVQ-23 Pave Spike ?
AN/AAQ-14 LANTIRN-Pod (Land Navigation Targeting Infrared for Night) 40
AN/AAQ-13 LANTIRN-Pod (Land Navigation Targeting Infrared for Night) 40
İnsansız Hava Araçları
Harpy Kesin sipariş edilmiş / İsrail (102)
İnsansız Hava Araçları -
Güdümlü Uçaksavar Füzeleri
FIM92 C / RMP Starter 108
MIM-14 Nike/Hercules B 72
Rapier FSB1 83
MIM 23 B Improved Hawk PIP III / Batarya adeti 24
Toplam Batarya 193

440qx.jpg
Hayır efendim Türk hava kuvvetlerine 30 yılını vermiş bir asker olarak söylüyorum.Bu envantal türk hava kuvvetlerinde yoktur. uydurmadır.Saygılarımla.

Genghis Khan

Kıdemli Üye
18 Haz 2009
4,460
7
Hayır efendim Türk hava kuvvetlerine 30 yılını vermiş bir asker olarak söylüyorum.Bu envantal türk hava kuvvetlerinde yoktur. uydurmadır.Saygılarımla.

Türk Hava Kuvvetleri'ne 30 yılını vermiş bir asker olarak bilmeniz gerekir ki ; hava araçlarının bir çoğu Kara ve Deniz Kuvvetleri'ndedir. Kayseri Hava İndirme Tugayı ( Şimdiki adıyla Kayseri 1 nci Komando Tugayı ) ' nın Hava İndirme Bölüğü Kara Havacıları adıyla anılır. Ankara Etimesgut' da yer alan birlikler de bu sınıf içerisindedir.

30 yılını vermiş biri olarak eğer subay olarak emekli oldu iseniz komutanım sayılırsınız; bende asteğmen olarak başlamış olduğum askerlik görevimi teğmen olarak bitirme şerefine nail oldum. Üstüm iseniz söylediklerimi saygızılık olarak algılamayın.

Birincisi ; arkadaşımızın bir araştırma yapmadan böyle bir bilgiyi bizlerle paylaşacağına ihtimal vermiyorum.

İkincisi ; envarteri verilen araçların tamamını araştırma zamanım olmasa da; araştırabildiğim kadarıyla bir çoğu Türk Silahlı Kuvvetleri ( sadece Hava Kuvvetleri değil ) envanterinde yer almaktadır. Şu an Hv.Bnb. olan çocukluk arkadaşımdan konu ile ilgili yardım istedim, zaman alsa da arkadaşımızın vermiş olduğu envanterin tamamını araştıracağını söyledi ki bunu kendisinden istemiş olmamın sebebi size bazı şeyleri ispat edip haksız duruma düşürmek değil, bilâkis ; konuyu bizlerle paylaşan arkadaşımızın uydurma haberler vermediğini ispattır. Yeri gelmişken Bedros Sanches'in herhangi bir karşılık vermeden ve ona danışmadan bunları yazdığım ve bu konuda araştırma yaptığım / yaptırdığım için kendisinden de özür dilerim.

Saygılarımla,
Murat CENGİZ

yunusbaser

Üye
17 Tem 2009
94
0
istanbul
bısey sorcam bu dalga gecmek amaclı deıl ama bunlar gızlı bılgılerdır bunlar sadece bır yapının en kucuk kısmıdır bır amıral tanıdıgım bana sadece sunu dedı turk ordusu seferberlık halınde rahat sılah bası ıcın 50mılyona yakın veya fasla asker toplar bunu bıl ulkemızı kucumseme demıstı cunku cumhurbaskanlık flamasında 12mı ne yıldız var bunlar turk ulusları ve savas halınde turk askerı olurlar dedı benım yalanım yok amıralimiz dedıyse dogrudur dıelım

baydemon

Yeni üye
17 Ağu 2009
2
0
Gerçekten çok güçlüyüz süper güç diye Amerikaya deniyor ama bizim yüreğimiz yeter.Nihayet ben de hava harp okulunu bitirdim umarım bana da bir f-16 verirler :D hızlı gidiyormuş meret.Buarada Amerikadan sonra en çok f-16 Türkiye silahlı kuvvetlerimizde çok şanslıyız ama biz kürt açılımı bilmem ne kapalımı apo filan bırakın bunları gerçekleri görün.

okoca68

Katılımcı Üye
12 May 2009
260
0
türkün gucunu gormek isteyem ilk osmanlıyı sonra mustafa kemalı arastırsın BU YUREK OLDUKTAN SONRA KIMSE TÜRKİ YEYE BİSEY YAPAMAZ ESKİDENDE SİMDİDE

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.