Türkçe Karakter Sorununu Nasıl Aşarım?

BatHero

Üye
26 Mar 2018
236
1
Space
Pdf deki metin türkçe onu kopyalayıp başka yere yapıştırmak zorundayım ama metindeki ş,ğ,ı gibi türkçe karakterleri yapıştırınca değişik şekillere çeviriyor ve bunu 2 saattir araştırmama rağmen nedenini bulamadım? İnternette türkçe karakter düzeltme sitesi vardı onu bile denedim olmadı.

Örnek: Afla¤›dakilerden hangisi turizm sosyolojisinin ilgilendi¤i konulardan biri de¤ildir?
Doğrusu ise : aşağıdakilerden hangisi turizm sosyolojisinin ilgilendiği konulardan biri değildir?

Moderatör tarafında düzenlendi:

blour

Üye
21 Haz 2019
102
1
Cevap: Türkçe Karakter Sorunu

Pdf deki metin türkçe onu kopyalayıp başka yere yapıştırmak zorundayım ama metindeki ş,ğ,ı gibi türkçe karakterleri yapıştırınca değişik şekillere çeviriyor ve bunu 2 saattir araştırmama rağmen nedenini bulamadım? İnternette türkçe karakter düzeltme sitesi vardı onu bile denedim olmadı.

Örnek: Afla¤›dakilerden hangisi turizm sosyolojisinin ilgilendi¤i konulardan biri de¤ildir?
Doğrusu ise : aşağıdakilerden hangisi turizm sosyolojisinin ilgilendiği konulardan biri değildir?

Yapıştırdığun yer UTF-8 desteklemiyor olabilir ş,ğ,ı yerine s,g,i kullanabilirsin.

BatHero

Üye
26 Mar 2018
236
1
Space
blour microsoft word dosyasına yapıştırıyorum aldığım yer ise bir pdf ve nereye yapıştırırsam yapıştırayım aynı çıkıyor not defteride dahil

ve utf 8 destekleyip desteklemediğini nasıl anlarım? veya onu nasıl yüklerim

Moderatör tarafında düzenlendi:

AltayCyber

Coder Life'
1 Ara 2018
605
22
Kafkasya
Cevap: Türkçe Karakter Sorunu

Merhabalar,

Benimde ödevlerimi yaparken çok yaşadığım bir durum. Böyle olunca PDF dosyasını Word dosyasına çevirince bu sorunu çözmüş oluyordum. Denemeni öneririm, ayrıca belirtmeliyim ki tüm denemede işe yaramayabiliyor.

İyi Forumlar

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.