Turkcell Mobil internet

sfenkss

Üye
31 Tem 2016
139
1
Merhaba arkadaşlar bir konuda bilgi almak istiyorum.
Turkcell faturalı lifecell tarifesi kullanıyorum.
Normal internetim haric turkcell sinirsiz bip ve bazi uygulamalarda gecerli 25 gb net veriyor.
Bu uygulamar icin verilen veya bip icin verilen neti vpn psiphon yada freedom tarzi bir programla tum uygulamalarda kullanma yontemi var mi?

Mesela turkcell paycell icin 3 gb net veriyor bu neti normal internet
Olarak kullanamiyoruz.
Bu neti kullanmanin bir yontemi var mi?

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,418
7
2,030
35
Osmaniye 80
Araştirmak gerek ilgimi cekti konu.
Meraklandim smdik ama şöyle bir düşünce firtinasi yaaprsam.
Eger bir uygulamaya int hakki taniniyorsa öncelik tanınan uygulamanin bileşenlerine bakmak gerek mesela en basit yöntemi.
Uygulama ismi : bip (pekönemlidegilisim)
Packet ismi : com.android.bip.packet tarzi bir lisans ismi var
Yüksek ihtimalle bileşenin başlangiç noktasi paket ismi diye bir teorim varki en buyuk olasilik budur. Peki biz bu paket ismini (lisans) baska uygulamalarin üzerinden gösterirsek ne olur asıl bakilmasi gereken nokta burasi.

Bu konuda araştirip bakmak gerek.
Kolay gelsin

Muratozturk

Katılımcı Üye
21 Nis 2016
379
0
Izmir
bipin lisans paketini alıp başka uygulama ile değiştirin veyahut bip uygulamasını klonlayıp decompile edin içine browser ekleyin android studio ile sonra lisans paketi aynı olcak şekilde compile edip kullanmayı deneyin.

sfenkss

Üye
31 Tem 2016
139
1
Merhaba,

İlk olarak uygulamayı bu uygulama yardımıyla decompile ediyoruz.
Daha sonra dosyaları Android Studio üzerinden açıyoruz.
Yeni bir activity oluşturup içine webview ekliyoruz.
(Android kısmını umarım biliyorsunuzdur)

Hocam biliyorumda bu aralar bende pc yok android studio filan kullanma imkanım yok .
Size zahmet olmazsa duzenleyip atma sansiniz var mi?
Denerim olursa en azindan diger kullanicilarda faydalanir bu sekilde.
Çünkü bazi operatörler belirli uygulamar icin bazen yüksek gb net veriyor ama sadece o uygulamada gerlcerli olmasi sartiyla.
Eger dediğiniz yontem ise yararsa cok buyuk kakti saglar

freezing

Yeni üye
16 Eyl 2018
25
0
Bu iş bu kadar kolay bir şey değil bedava internete yıllarını vermiş biri olarak konuşuyorum ben bile sana net bir metod vermiyorum lafla peynir gemisi yürümez

sfenkss

Üye
31 Tem 2016
139
1
Bu iş bu kadar kolay bir şey değil bedava internete yıllarını vermiş biri olarak konuşuyorum ben bile sana net bir metod vermiyorum lafla peynir gemisi yürümez

Hocam bende zaten bilgim olmadigi icin konu actim bilgisi olan var mi? Dedim bu konuda
Lutfen once yazdiklarimi duzgun okuyun sonra gelip artistlik taslayin.

Bu konuda bir fikriniz yok ise birsey yazmak zorunda degilsiniz varsada yazmayabilirsiniz.

Ben forum kurallari icerisinde haddimi asmadan ve yasak veya uygunsuz birsey yapmadan duzgunce merak ettigim bir konuda bilgi almak icin boyle bir konu acmayi uygun gördüm.
Buradaki cogu yazilimci veya programci arkadaşlar araciligi ile birlikte bu konuda bir bilgi edinmek istedim.
Hem kendim hemde benim gibi bu tür tarife kullanan arkadaslar icin belki bir yol veya cozum vardir bundan yararlanabiliriz diye düşündüm

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,418
7
2,030
35
Osmaniye 80
bipin lisans paketini alıp başka uygulama ile değiştirin veyahut bip uygulamasını klonlayıp decompile edin içine browser ekleyin android studio ile sonra lisans paketi aynı olcak şekilde compile edip kullanmayı deneyin.

Hocam gorselnbir anlatim veya daha detayli uygulamali bir anlatim yapabilme sansiniz var mi?

Yazıldıgı kadar kolay degil işts o iş

Size sıradan işi boş bir uygulama verim yada şöyle yapalim
Android studio hiç gerek yok

Play store den indirin herhangi bir uygulamanin
Packet ismini degiştirin yada versiyonu 3.25 iken sizs 3.26 yapin bakalim ?
Sonra uygulama simgesine dokunup açmayi deneyin bakalim
Size verecek olarak mesaj şu ( Uygulama çalışmayı hata)
Olarak verecektir cünkü lisan paketin içinde mevcut siz degistiremezsiniz öyle kolay degil işi uzmanı araştirip olasiliklari değerlendirip sonuçu ancak bir uzman görebilir ki benim görüşüm olasilik üzerinden %20 yada %30 olma ihtimali var ancak %60/70 gibi gerçekci payida var onuda göz ardi edemeyiz.
Ben konuyu musait zManimda arastiracam inş.
Kolay gelsin

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.