TurkHackTeam'in Büyük Hatalarından Biri

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

dorukyurdusen3

Katılımcı Üye
7 Ocak 2016
577
0
Biz Türk Hack Team olarak Türk'ü ve Türk'ün olan her şeyi yükseltmeye çalışıyoruz.
Ve bunu gayet de iyi yapıyoruz.
Ama türkün olan en iyi şeylerden biri dilimizdir.
Ve Forumumuz bir sürü yazım hatasıyla dolu.
"BIZ HACKERIZ NE YAZIM HATASIYLA UĞRAŞCAZ"
Demeyin çünkü türklüğün %70'i dildir.

Forumda bulduğum yanlışlar
92f705464f9fe8d78345cd465a2f80f1.png

6830d0b1e30ce000767397875d58657d.png

82a66597604c6ef2fb2b442298ddff20.png

b8b4e4d1241e2cc3346ee60fc4ef45a8.png

Her şey ayrı olmalı
---------------------------------------------------------------------------------------
09cd4b7cb3e91099cfdd406df880fa8c.png

Örf adetlerimiz ve de toplumumuzun ve de bizlerin bilmesi gereken konular
Örf adetlerimiz , toplumumuzun ve bizlerin bilmesi gereken konular
--------------------------------------------------------------------------------------
0194d84fa1a2e6eecce03603cb32d316.png

Yurt içi ve yurt dışı tarih ve coğrafya konuları
---------------------------------------------------------------------------------------
e42cc82877eb45b2e0fbf668ca93f595.png

Bu Bölümümüzden Türk Eğitim Sistemini Yakından Tanıyıp,Tartışabilirsiniz!
--------------------------------------------------------------------------------------
27934f035780791455384926e618b78a.png

Her türlü Konunun Paylaşılacağı alan!

Son düzenleme:

HABİR

Kıdemli Üye
7 Şub 2016
2,077
1
CPH
Bu konu ile ilgilendiğiniz için Teşekkür ederim. Foruma sahip çıkmanız ve bunu geliştirme isteğiniz güzel bir şey.

Saygılar
HABİR

DeneyimsizDenek

Özel Üye
20 Şub 2011
11,756
90
34
Gökyüzü
Türk kelimesinin baş harfi büyük yazılır ve ekler kesme işareti ile ayrılır. "Uğraşcaz" değil. "Uğraşacağız" olacak.

İmzanızdaki kelimelerin büyük kısmı İngilizce. Aynı zamanda kesme işareti kullanılmamış.

Admin değil yönetici yazılır.

Server İngilizce bir kelimedir. Sunucu yazmanız daha doğru olur.

Reverse Engineering değil tersine mühendislik olacaktı.

Bug kelimesinin de Türkçe olmadığını söylememe gerek yok.

Cümle içinde, ilk kelimeden sonrakiler özel isim değil ise küçük yazılır.(Ve Forumumuz ile başlayan cümle hatalı)
Yalnızca şiirlerde cümle dahi olmasa her mısranın ilk harfi büyüktür. İstisna olarak Atilla İlhan şiirlerinde her şeyi küçük harflerle yazmıştır. Kendi ismi dahil tüm özel isimleri.

Yukarıdaki cümlede anlam bozukluğu var.

Diğer cümlelerde de yazım hatalarınızı mevcut. Örneğin, tüm kelimelerin ilk harfleri büyük olmamalıydı.

Önerileriniz için teşekkürler ancak bunu sizin de uygulamanızı isteriz.

Son düzenleme:

dorukyurdusen3

Katılımcı Üye
7 Ocak 2016
577
0
Türk kelimesinin baş harfi büyük yazılır ve ekler kesme işareti ile ayrılır.
Bu konuda haklısınız. Dikkatimden kaçmış
"Uğraşcaz" değil. "Uğraşacağız" olacak.
Bunu böyle yazmamdaki amaç böyle düşünen biri gibi yazmaktı.
Normalde hacker yerine "Heçkır" yazacaktım ama sonra aşırıya kaçmak olur diye yazmadım.

İmzanızdaki kelimelerin büyük kısmı İngilizce. Aynı zamanda kesme işareti kullanılmamış.
İmzamı 6 ay önce yapmıştım.
O zamanlar yazım hatalarına bu kadar takık değildim.

Bu konuda haklısın ama artık her yerde böyle kullandığımız için neredeyse türkçeleşmiş bir kelimedir + dediğim gibi imzamı önceden yapmıştım.

Bu da aynı şekilde.

Bu da.

Bunu bilmeyen yoktur.

Cümle içinde, ilk kelimeden sonrakiler özel isim değil ise küçük yazılır.(Ve Forumumuz ile başlayan cümle hatalı)
Forumumuzu büyük yazmamın nedeni ona saygı duymamdır.

Yalnızca şiirlerde cümle dahi olmasa her mısranın ilk harfi büyüktür. İstisna olarak Atilla İlhan şiirlerinde her şeyi küçük harflerle yazmıştır. Kendi ismi dahil tüm özel isimleri.
Haklısınız dikkatimden kaçmış olabilir (konuyu açarken çok uykuluydum.)
Not: Zaten tamamını büyük yazmışım.

Haklısınız sonradan okuduğumda fark ettim ama konu zaten kitlenmişti.

Diğer cümlelerde de yazım hatalarınızı mevcut. Örneğin, tüm kelimelerin ilk harfleri büyük olmamalıydı.
Tüm kelimelerin ilk harfleri büyük değil.
Sadece başlıktakiler.
Sizin de bildiğiniz üzere başlıktaki tüm kelimelerin ilk harfi büyük yazılır.

Son düzenleme:

Anonim6

Yeni üye
29 Şub 2012
0
5
Türk kelimesinin baş harfi büyük yazılır ve ekler kesme işareti ile ayrılır. "Uğraşcaz" değil. "Uğraşacağız" olacak.

Önerileriniz için teşekkürler ancak bunu sizin de uygulamanızı isteriz.

Ustam biz buna bilişim sektöründe, "Terminoloji" adını veriyoruz. Tabii ki öneriye saygım sonsuz, siz de sonuna kadar haklısınız ancak şöyle ki, bilişim güncel olarak takip edilmesi gereken bir sektördür. Bu tarz terimlerin Türkçe kullanılmasının ben de taraftarıyım ancak Türkçe'leştirmek ne bize, ne de bu sektörde bulunan birisine yarar sağlayacaktır. Bazı şeyler, kalıplaştığından dolayı öyle kalmalıdır kanımca. Teşekkürlerimi sunar, iyi forumlar dilerim hocam :)

DeneyimsizDenek

Özel Üye
20 Şub 2011
11,756
90
34
Gökyüzü
Güzel :) Biz de forumu on bir yıl önce kurduk.Haliyle siz altı yılda bu kadar hata yapıyorsanız bizimki gayet doğal.

Yalnız belirtmek isterim şu an yazdıklarınız da yazım hatalarıyla dolu. Yine uzun uzun anlatayım mı yoksa siz farkında mısınız?

Şunu belirtmek isterim, yazdığınız öneriler benim hoşuma gitti. Birkaç arkadaşıma da ilettim hatta bu adam haklı diye. Ben sadece sizin hatalarınızı söyledim. Siz neden bu kadar alındınız anlamadım. Sizin yaptığınız gibi ben de sizi eleştirdim. Sıkılmanıza gerek yok ki. Gayet nazik bir sohbet dönüyordu ve bundan memnundum. Arkadaşlarım kilitledi tekrar konuyu açmalarını rica ettim hatta iki dakika içinde.

Yéni-Çéri

Katılımcı Üye
3 Ara 2015
607
0
1) Göktürk Alfabesi:
2) Uygur Alfabesi:
4) Kiril Alfabesi:
3) Arap-İslam Alfabesi:(zamanında bu alfabeyide kullandık türklüğümüzü mü kaybettik ?)
Türkçe
Gagavuzca
Azerice
Türkmence
Özbekçe
Uygurca
Kazakça
Kırgızca
Tatarca
Başkurtça
Tuvaca
Sıbırca
Gibi Türki dillerde mevcut Alfabeye takılmayın hem kullandıgımız alfabe latin alfabesi bizim bile değil
fazla takılmasak bu konulara

PoineTR

Yeni üye
2 Ocak 2016
37
0
İstanbul
Kardeş sende lütfen Türk'ün nasıl yazıldığını bir öğren sonra gel daha iyi olur.
Teşekkürler.

dorukyurdusen3

Katılımcı Üye
7 Ocak 2016
577
0
Güzel :) Biz de forumu on bir yıl önce kurduk.Haliyle siz altı yılda bu kadar hata yapıyorsanız bizimki gayet doğal.

Yalnız belirtmek isterim şu an yazdıklarınız da yazım hatalarıyla dolu. Yine uzun uzun anlatayım mı yoksa siz farkında mısınız?

Şunu belirtmek isterim, yazdığınız öneriler benim hoşuma gitti. Birkaç arkadaşıma da ilettim hatta bu adam haklı diye. Ben sadece sizin hatalarınızı söyledim. Siz neden bu kadar alındınız anlamadım. Sizin yaptığınız gibi ben de sizi eleştirdim. Sıkılmanıza gerek yok ki. Gayet nazik bir sohbet dönüyordu ve bundan memnundum. Arkadaşlarım kilitledi tekrar konuyu açmalarını rica ettim hatta iki dakika içinde.
Yok benim eleştirilmekle ilgili hiçbir problemim yok.
Hatta sevindim doğrusu.
Akıl akıldan üstündür.
Dediğim gibi ben sadece forumda yanlış tanınmak istemiyorum.
Mesela hiçbir şey bilmeyip "%100 Facebook patlatma" konuları açanlar var.
Ben de "Kendini Türkçe profesörü sanan ama hiçbir şey bilmeyen" biri gibi tanınmak istemiyorum o kadar.
Yazılarımdaki yazım hatalarını söylerseniz çok sevinirim.
Dediğim gibi
Akıl akıldan üstündür .

DeneyimsizDenek

Özel Üye
20 Şub 2011
11,756
90
34
Gökyüzü
Arkadaşlar konu sahibine haksızlık ediyorsunuz. Kendisi yanlış bir şey söylememiş. Ben biraz da espri amaçlı yazdım o yorumu. Bir parça karşı tarafı ölçme amaçlı.

Laf sokalım da millet gülsün eğlensin değil amaç. Kendisi de hala size karşılık vermediyse efendiliğinden belli ki. Tamam çok karışmasın ortalık :)

Öneri güzel. Birebir aynısı olmayabilir. Belki eksik belki fazla, bir düzenleme için adminlerle iletişim kuracağım ilerleyen zamanda. Yakın zamanda olmayabilir bu. Ama aklımda.

Kahta02

Katılımcı Üye
29 Mar 2013
323
0
Ülke olarak "Kardeşler Kundura" ile dalga geçtiğimiz kadar "Picassu" ya olan saygımızı sorgulasaydık bu durumlarda olmazdık. Nereye baksan yabancı kelimelerle yabancı isimlerle süslenmiş iş yerleri mevcut. Nereye baksan "yha bu cocuq choq sheker" gençleri mavcut. Nereye baksan Türkçe yetersizmiş gibi başka dillerden alınan kelimelerle kurulan cümleler var.
Az önce forumdan biri Rusya ve Amerika güvenlik ile ilgili pagerank değerleri 4 olan iki site hacklemişti, zone kaydına baktım index müthiş. Bize has bir müzik, Türk bayrağı ve altta yazan bir isim; Hacked By JackSparrow .. Ve bu adam amerikalı !

Düşünüyorum bizim Savunma Bakanlığına ait bir site amerikalı biri tarafından hackleniyor, siteye giriyorum adam indexi atmış ve şöyle yazıyor;
Hacked By ArdaTuran .. :) Sizce komik değil mi ?

İngilizce cümle kullanılması problem değil evrenselliği düşünülerek ve siteyi tıklayacak olanların yabancı olmaları sebebiyle hacked falan yazılabilir ama hayran olduğumuz isimler bile kendi çapımızda çırpındığımızı ispatlayacak nitelikte maalesef.

Bu arada JackSparrow üstte yorum atmış ben yazarken, yanlış anlama kardeş seninkisi sadece örnek olarak söyledim aklıma geldiği için :)

Son düzenleme:

dorukyurdusen3

Katılımcı Üye
7 Ocak 2016
577
0
1) Göktürk Alfabesi:
2) Uygur Alfabesi:
4) Kiril Alfabesi:
3) Arap-İslam Alfabesi:(zamanında bu alfabeyide kullandık türklüğümüzü mü kaybettik ?)
Türkçe
Gagavuzca
Azerice
Türkmence
Özbekçe
Uygurca
Kazakça
Kırgızca
Tatarca
Başkurtça
Tuvaca
Sıbırca
Gibi Türki dillerde mevcut Alfabeye takılmayın hem kullandıgımız alfabe latin alfabesi bizim bile değil
fazla takılmasak bu konulara
Bizim sorunumuz alfabede değil ki.

Whisber

Kıdemli Üye
13 Nis 2014
3,694
1
Maneviyat ? Kim çıkarlarını gözetmeden iyi bir kulluk yapıyor ?

dorukyurdusen3

Katılımcı Üye
7 Ocak 2016
577
0
ben herşeyin köküne değinmek istedim sadece bir kaç harfi yalnış yazmakla vatan elden gitmez ha demek istediğin mirasa maneviyata sahip çıkmaksa bunu sadece dili veya alfabeyi doğru kullanmakla yapamayız.
Haklısın, sadece bununla yapamayız.
Şöyle düşün:
"Hiç yoktan iyidir."

Arkadaşlar konu sahibine haksızlık ediyorsunuz. Kendisi yanlış bir şey söylememiş. Ben biraz da espri amaçlı yazdım o yorumu. Bir parça karşı tarafı ölçme amaçlı.

Laf sokalım da millet gülsün eğlensin değil amaç. Kendisi de hala size karşılık vermediyse efendiliğinden belli ki. Tamam çok karışmasın ortalık :)
Herkesin seviyesi belli oluyor.
Seviyemi onların seviyesine düşürmeye kalksaydım yere çakılırdım.
O yüzden hiç gerek yok bence :)
"Biz napah tühçeyi ben sitemi haxlerim."
Gibi düşünenlere diyecek hiçbir lafım yok zaten..

Bu arada ben yazım yanlışı bulamadım son yazdığımda.
Tekrar beni düzeltirsen sevinirim :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

Yéni-Çéri

Katılımcı Üye
3 Ara 2015
607
0
Haklısın, sadece bununla yapamayız.
Şöyle düşün:
"Hiç yoktan iyidir."

konu çok farklı bir yere gidiyor kimsenin seviyesi türkçeyi nasıl kullandığı ile ölçülmez türk dili uzmanı ahlaksız adamlarda var okuma yazma bilmeyen eli öpülesi insanlarda.

ayrıca türkçeyi doğru kullanmak için temelin çok iyi olması gerekir belli bir yere gelmiş insan kolay kolay düzeltemez mesela kolay bir konudan başlayabiliriz maneviyata sahip çıkmak için geçmişe saygı duyup unutmamakla

dorukyurdusen3

Katılımcı Üye
7 Ocak 2016
577
0
konu çok farklı bir yere gidiyor kimsenin seviyesi türkçeyi nasıl kullandığı ile ölçülmez türk dili uzmanı ahlaksız adamlarda var okuma yazma bilmeyen eli öpülesi insanlarda.

Ben zaten bir insan Türkçesiyle (yazım yanlışı?) ölçülür gibi bir şey demedim.
Ben sadece yazım hatalarını düzeltmelerini istedim.
Ne profesörler var adam değil,
Ne adamlar var profesör değil (iyi salladım mı? :D)
Tanımam mı öylelerini?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.