Türkiye İstihbarat Teşkilatları

14 Mar 2017
145
0
...
Evet Bir Önceki Konumda İstihbarat Değinmiştim Yorumlarda MwTugi Komutanımın Yorumunu Okudum
Kod:
Türkiye'nin sadece MİT adından farklı istihbarat teşkilatları da vardır. [/COLOR]
Bende Dedimki Neden Türkiye'nin Baska İstihbarat Teşkilatlarını Araştırıp THT ailesinide Bilgilendirmeyim :) Geçelim Konumuza

1-Milli İstihbarat Teşkilatı

Millî İstihbarat Teşkilâtı (MİT), Türkiye'nin resmî istihbarat örgütü. 1965 yılında Millî Emniyet Hizmeti yerine kurulan,Türkiye'nin bölünmez bütünlüğüne, anayasal düzenine, varlığına, bağımsızlığına, güvenliğine ve millî gücünü meydana getiren bütün unsurlarına karşı içten ve dıştan gelecek mevcut ve muhtemel tehditler hakkında bilgi toplamak, önlem almak ve gerekli durumlarda ilgili makamları uyarmakla görevli teşkilât.

2-Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlık Müsteşarlığı

3-Stratejik Analiz Başkanlığı

4-Karşı-İstihbarat Başkanlığı

5-Dış Operasyonlar Başkanlığı

6-Güvenlik İstihbarat Başkanlığı

7-Elektronik ve Teknik İstihbarat Başkanlığı

8-Sinyal İstihbarat Başkanlığı (SİB)

Sinyal İstihbarat Başkanlığı, eski adıyla Genelkurmay Elektronik Sistemler Komutanlığı'nın 2012 yılında MİT'e devri ile kurulmuş olan ve sinyal istihbaratı (SIGINT) yapan birimdir.Türkiye‘nin en yüksek kapasiteli istihbarat ve dinleme üssü olarak bilinen Genelkurmay Elektronik Sistemler Komutanlığı (GESKOM), 1 Ocak 2012'de “GES Komutanlığı’nın Milli İstihbarat Teşkilatı Müsteşarlığı'na Devrine Ait Protokol” ile MİTGES Başkanlığı olarak MİT Müsteşarlığına bağlandı. Daha sonra ismi 15 Mayıs 2012 tarihinden itibaren "Sinyal İstihbarat Başkanlığı"

9-Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığı

Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığı (KDGM)İçişleri Bakanlığı'na bağlı mahalli istihbarat örgütüdür. Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığı terörizmle mücadele için ilgili kurum ve kuruluşlar arasında koordinasyonu sağlamak, bu konuda politika ve strateji geliştirme ile yükümlüdür.

10-Genelkurmay İstihbarat Dairesi

Genelkurmay İstihbarat Daire Başkanlığı, merkezi Çankaya, Ankara'da bulunan Türk Silahlı Kuvvetleri Genelkurmay Başkanlığı adına yurtiçi ve yurtdışında istihbarat toplama faaliyeti yürüten askeri kuruluş. Komutanlığını istihbarat daire başkanının yürüttüğü kuruluş faaliyetlerini ileri derece gizli olarak sürdürmektedir.

11-Ordu İstihbarat Bürosu

12-Donanma İstihbarat Bürosu

13-Hava Kuvvetleri İstihbarat Bürosu

14-Sahil Güvenlik İstihbarat Bürosu

15-Jandarma İstihbarat ve Terörle Mücadele Bürosu

JİTEM ya da (Jandarma İstihbarat ve Terörle Mücadele), Anadolu Ajansı’nın bir haberine göre İçişleri Bakanlığı'nın onayı olmadan ve Genelkurmay Başkanlığı'ndan görüş alınmadan Jandarma Genel Komutanlığı'nın kendi inisiyatifiyle kurulan ve terörle mücadele kapsamında faaliyet yürüten bir oluşumdur

16-Emniyet İstihbarat Bürosu

Arkadaşlar Bir coğu hakkında bilgi bulamadım açıkcası bilgi buldum ancak blog lardan bilgilerdi bende kesinliği doğru olmadığı bilgilerin yanlış çıkabileceği için paylaşmak istemedim.Fikir İçin MwTugi Komutanıma Teşkkür Ederim Bana Fikir Verdi​

DayDreams

Katılımcı Üye
3 May 2014
619
1
İzmir
Bunların dışında bir tane daha var

Çok gizemlisin valla. Efsanevi beyin kıvrımlarımı kullanarak senin bir ajan olduğunu fark ettim :O inanabiliyor musun?

Mehmet İshak Tellinin THT versiyonu gibi bir şeysin. ajancılık oynamak falan :D Çok güzel ya :D

Nereden kısmına "Teşkilat" felan yazmak :D

Gülüyorum çünkü diyecek bir şey bulamıyorum. Hitap ettiğin kesim bir harika <3

Eskimiş bir PR çalışma mantığıı; "İnsanlara kendini gizemli göster, bırak onlar ne olduğunu anlasın"

Neyse valla bu satırlar üzerine muhtemelen ban yiyeceğim zaten ama yüzüne söylemeden yapamazdım.

Hadi bana eyv

Son düzenleme:
14 Mar 2017
145
0
...
Çok gizemlisin valla. Efsanevi beyin kıvrımlarımı kullanarak senin bir ajan olduğunu fark ettim :O inanabiliyor musun?

Mehmet İshak Tellinin THT versiyonu gibi bir şeysin. ajancılık oynamak falan :D Çok güzel ya :D

Eskimiş bir PR çalışma mantığıı; "İnsanlara kendini gizemli göster, bırak onlar ne olduğunu anlasın"

Neyse valla bu satırlar üzerine muhtemelen ban yiyeceğim zaten ama yüzüne söylemeden yapamazdım.

Hadi bana eyv

Gereksiz Post Atmasak Hocam Tartışma çıkmasını istemiyorum yararlı olması için açtım konuyu tartışma cıkması için değil.
Teşkkürler

HACKERTHT

Yaşayan Forum Efsanesi
5 Kas 2006
10,700
458
'

Hadi bana eyv

Olsun En azından İçin de Kalmasın :puah

Hardlose

Katılımcı Üye
18 Mar 2017
358
0
Samsun
MİT kendi içerisinde de bölündü amerika sistemi gibi aynı :)
Birkaçı orda yazdıklarına dahil. Yararlı bilgi ellerinize sağlık​

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.