Türkiye Nereye Doğru Gidiyor ?

Fist

Uzman üye
29 Tem 2017
1,527
1
Anavatan
Türkiye nereye doğru gidiyor ? Hiç düşündünüzmü bu soruyu ? Youtube TR trendlerinde ilk 3 trend videosundan biri arapça Kilis'te türkçe tabela zar zor bulunuyor.Eğer bunlar savaştan fakir bir şekilde kaçtılarsa nasıl o kadar YT'de video izleyip trendlerde ilk 3'e sokabiliyorlar ? Tam anlamıyla araplaşıyoruz.Bana kızmayın zaten hakkınızda yok.Tamamen araplaşıyoruz.Savaş bitince bunlar ülkesine gidecek mi ? Tabii ki hayır.Zaten ülkenin %60'ı Esad yönetimiyle tamamen güvenliyken nasıl "bombalardan kaçtık." diyebiliyor.Nasıl Taksim'de bayrak açabiliyorlar ? Neden bayraklarını sözde ülkesini işgal eden ordulara karşı açmıyorlar ? Savaşılmadan işgal edilen tek ülkeyiz.Bu kadar hızlı üremeyle kürtleri geçip en büyük 1.azınlık olacaklar.Şuanda Türkiye'yi bölmeye çalışan kürtlere karşı zor dayanırken bir "Arap Baharını" kaldırabilecekmiyiz ? Şuanda okullarını adam gibi okuyan suriyelilere bir sözüm yok.Suriyeli birisiyle tanışmıştım Türkiye'yi 2013 yılında ziyaretimde kız bana "Türkiye'ye güzel bir mühendis olacağım." demişti.Bence buna karşı bir sıkıntımız olmamalı fakat suriyeliler çoğu böyle değil.10 çocuk doğurup ülkeye her türlü zarar veriyorlar.Birde değinmek istediğim başka bir husus var.Gerek forumda olsun gerek Türkiye genelinde milliyetçilere hastayım.Sözde milliyetçiler ve Atatürkçüler fakat suriyelilerin hergün ülkelerini her yönden işgal etmesini izliyorlar.Şimdi biliyorum bir milliyetçi (!) alttan bana "Napalım iç savaş mı çıkaralım ? - Biz hükümetmiyiz ? " gibi gibi şeyler yazacağından eminim.Siz halksınız ve evet siz ne isterseniz o olur.Ne yazıkki türk olarak biz bunu unutmuşuz.Hükümet bahane değil.Hükümeti siz yönlendirirsiniz.O sizi değil.Halk devlet için değil.Devlet halk için vardır.Bence Türkiye'de çok büyük bir protesto çıkarsa hükümet çaresiz kalır.Türkiye bu kadar azınlığı kaldıracak bir güçte değil.Rusya bile azınlıklar konusunda zorlanırken biz kimiz ?Birde şu sözde beyine sahip insanlar var ve böyle diyorlar. "Biz ümmetiz o yüzden suriyeliler kalmalı." ya da Neo Osmancılar "Osmanlı'da suriyeliler vardı o yüzden kalmalılar." Türkiye ümmetçi bir ülke değil ve hiçbir zaman olmadı.Türkiye zaten müslüman ülke bile değilken nasıl böyle konuşabiliyorsunuz ? Dolar 6 larda gezinirken hükümet nasıl azınlıklarla ilgilenmeyi düşünüyor.Türkiye gelişmiyor ve 5 yıldır hiç gelişmedi.Aksine geriliyoruz.Daha ülke içi meseleleri tamamen çözüme ulaştıramamışken Nükleer konusunda çalışmalar yapıyoruz.Hala "Sen koyunsun." - "Sen PKK yandaşısın." muamelesi yapıyoruz birbirimize.Zaten azınlıklarla başımız dertdeyken hala kürtlere karşı "üstün ırk" muamelesi yapıyoruz.Hayır kardeşim.Türkler kürtlerden üstün değil.Aynı beyazların siyahlardan üstün olmadığı gibi.ÜSTÜN DEĞİLİZ ve hiçbir zaman olmadık.Milliyetçilik hiçbir zaman bir ırkı üstün tutmak değildir.O ırkın/milletin çıkarlarını gözetmektir.Şuan biz neyimizle övünüyoruz ? Övünecek en ufak birşeyimiz varmı ? Şu "Benim yaratılışımda fevkalade olan bir şey varsa, Türk olarak dünyaya gelmemdir." sözleriyle aslında ne kadar aciz bir durumda olduğumuzu gösteriyoruz neden mi ? Çünkü sadece geldiğimiz ırkı övebiliyoruz.Başka övecek birşeyimiz yok.Şimdi tarihimizi söyleyebilirsiniz.Ve evet tarihimiz muazzam fakat eski eskide kaldı.Atatürk'ün bahsettiği gençlik biz değiliz.Eğer bizsek bile Atatürk çok büyük bir şekilde yanılmış.Bu yazdıklarımdan asla bir siyasi amaç gütmüyorum.

20 Ocak 2019
185
32

Atatürk'ün dediği gibi
"Cebren ve hile ile aziz vatanın bütün kaleleri zapt edilmiş,bütün tersanelerine girilmiş,bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir."

Ghost Killer

Harici Saldırı Timleri Koordinatörü
13 Ocak 2019
11,238
7,702
Yakında zaten büyük bir savaş çıkacak. Akdenizde yaklaşık 12 ülkenin savaş gemileri var. Bir yandan terör örgütleri saldırıyor. Bir yandan avrupa ve amerika tehdit ediyor. Kısacası gündemimiz seçim değil, gündemimiz birlik ve beraberlik olmalıdır. Zaten hadis şeriflerde yazıyor müslümanlar ve yahudiler arasında büyük bir savaş olmadıkça kıyamet kopmayacaktır diye. Yakında olacak, hazırlanmamız lazım. Hemde acilen...

Leatrix

Kıdemli Üye
12 Ağu 2018
3,355
10
23
Teşkilat
Türkiye'deki İnsanlar'ın Bazıları (%50 , %70'i) İngilizlere Özeniyor Birde Şu BTS Çıktı Türk Kızları'nın Yarısı O Çocuklara Tapıyor Birde Suriyeliler Geldi Cinsel Olaylar Arttı Eko. Şartlar'da Zorlaşıyor

Vortex23

Üye
27 Ocak 2019
79
2
81 Vilayet
Türkiye Müslüman değil derken ? her neyse evet suriyelilerin olmasından benden rahatsızım mesela Suriyeden gelen doktor mühendis vs. gibi ciddi meslek gruplarında kendi ülkelerinde ün yapmış kişilerin diğer avrupa devletlerinde krallar gibi ağırlanması o ülkelerin onlara gözü gibi baktığı savaşın ilk dakikasında oraya alındıkları doğrudur. ama gel gelelim ki ne kadar soytarı züppe sünepe suriyeli var Ülkemizde ben ülkemde bir arap baharı yaşansın istemiyorum Kürtler mevzusunda ise ülkenin ilk kurulduğu dönemden bu yana ülkemizde yaşayan kürt tebaamız var zaten lakin ıraktan saddamın zulümünden kacıp sığınan sonra hak talep eden 1991 yılında köfrez savaşından ülkemize kacan 3,5 milyon kürt ne ayak anlamadım. Konu güzel isyan olmaz lakin tepkimizi koymalıyız halk olarak.

SondareX

Katılımcı Üye
2 Ara 2018
272
0
Dünya
Yakında zaten büyük bir savaş çıkacak. Akdenizde yaklaşık 12 ülkenin savaş gemileri var. Bir yandan terör örgütleri saldırıyor. Bir yandan avrupa ve amerika tehdit ediyor. Kısacası gündemimiz seçim değil, gündemimiz birlik ve beraberlik olmalıdır. Zaten hadis şeriflerde yazıyor müslümanlar ve yahudiler arasında büyük bir savaş olmadıkça kıyamet kopmayacaktır diye. Yakında olacak, hazırlanmamız lazım. Hemde acilen...
Hazırlanmamız için başımızdakilerin gitmesi lazım gitmediği takdirde sap gibi kalırız bişey yapamayız bunu yazdım diye belkide ban atıcaklar ama bu böyle yani

noonebey

Katılımcı Üye
14 Ocak 2019
590
10
Uzay
İyi eleştirmişsin ama ben birşey sorucam eleştirmeden önce kendine ben bu hayatta neleri yaptım neleri başardım diye sorman lazım çünkü eleştirmeyi bende yaparım ona buna suç atarım ama işler eleştirmekle bitmez ben seni tanımıyorum sadece bu yazıyı yazdığın zaman hayattaki başarılarını merak ettim çünkü etrafımdada bir ton insan var tek yaptıkları etrafa sallamak. Şey bide bana sorcaksan ben kimseye söyle boyle diyip suç atmıyorum birşey olup bittikten sonra eleştırmek yerine acaba bu nasıl çözülür demek lazım.

Son düzenleme:

Heroglif

Katılımcı Üye
19 May 2018
373
1
Türkiye
Türkiye Çok Kötü bir yere gidiyor benim açımdan siyasi krizler ekmeğin pahalılığı soğan ve patates kuyrukları suriyeliler terör örgütleri üstüne üstlük çocukların ve gençlerin pc telefon bağımlılıkları obezite kitap okumama derken bir bakmışıs türkiye bitmiş allah sonumuzu Hayır etsin diyip sözü size bırakıyom

Black Turtle

Adanmış Üye
28 Ocak 2015
6,614
35
Remote Admin
Tartışma ve siyaset içerikli söylemlerde bulunmadığınız sürece fikirlerinizi beyan edebilirsiniz. Aksi takdirde konu direk kitlenip çöpe uçar.

TCBordoBereli

Katılımcı Üye
26 Ara 2015
297
0
Sorun ne biliyor musunuz arkadaşlar ? Sorun eğitim. Dayanağı eğitim olan bir toplum asla yıkılmaz yıkılsa bile en kısa sürede kendine gelir. Şuan ülkede görülen tüm sorunların kaynağında eğitimsizlik söz konusu. Şuan ülkede ekonomik siyasi ve toplumsal karmaşa var. Bu sorunları ancak eğitimle çözebiliriz. Çünkü gerçek eğitim bilinçli bireyler yaratır.Ancak bilinçli bireyler her yönden güçlü bir toplumu ve devleti yaratabilir. Şuan Türkiyedeki eğitim sistemi öğrencilere her şeyi ezberletmeye kurulu bir saçmalık. Yani öncelikle eğitim sistemimizi düzeltmeliyiz.

Fist

Uzman üye
29 Tem 2017
1,527
1
Anavatan
Sorun ne biliyor musunuz arkadaşlar ? Sorun eğitim. Dayanağı eğitim olan bir toplum asla yıkılmaz yıkılsa bile en kısa sürede kendine gelir. Şuan ülkede görülen tüm sorunların kaynağında eğitimsizlik söz konusu. Şuan ülkede ekonomik siyasi ve toplumsal karmaşa var. Bu sorunları ancak eğitimle çözebiliriz. Çünkü gerçek eğitim bilinçli bireyler yaratır.Ancak bilinçli bireyler her yönden güçlü bir toplumu ve devleti yaratabilir. Şuan Türkiyedeki eğitim sistemi öğrencilere her şeyi ezberletmeye kurulu bir saçmalık. Yani öncelikle eğitim sistemimizi düzeltmeliyiz.

Çok haklısın.İnsanlar bilinçli olmadığı için suriyeli sorununun bize ne kadar zarar vereceğini düşünemiyorlar.

Türkiye Müslüman değil derken ? her neyse evet suriyelilerin olmasından benden rahatsızım mesela Suriyeden gelen doktor mühendis vs. gibi ciddi meslek gruplarında kendi ülkelerinde ün yapmış kişilerin diğer avrupa devletlerinde krallar gibi ağırlanması o ülkelerin onlara gözü gibi baktığı savaşın ilk dakikasında oraya alındıkları doğrudur. ama gel gelelim ki ne kadar soytarı züppe sünepe suriyeli var Ülkemizde ben ülkemde bir arap baharı yaşansın istemiyorum Kürtler mevzusunda ise ülkenin ilk kurulduğu dönemden bu yana ülkemizde yaşayan kürt tebaamız var zaten lakin ıraktan saddamın zulümünden kacıp sığınan sonra hak talep eden 1991 yılında köfrez savaşından ülkemize kacan 3,5 milyon kürt ne ayak anlamadım. Konu güzel isyan olmaz lakin tepkimizi koymalıyız halk olarak.

Türkiye müslüman değildir.Devletin dini olmaz.Ek olarak müslüman denilen ülkeler şeriatla yönetiken ülkelerdir.Biz o şeyle yönetilmiyoruz.Tabii ülkede arap baharının etkisiyle şeriatla yönetilecek o farklı bir konu.

Moderatör tarafında düzenlendi:

SerdarCoruk

Uzman üye
17 Ağu 2015
1,302
8
127.0.0.1

Kim düzeltecek, herkes eğitimden dem vurur ama dem vuranlar bile kılını kıpırdatmaz. Lafla peynir gemisi yürümez.

KARA ALP

Uzman üye
15 Eyl 2018
1,071
68
İSTİHBARAT
Ekonemi iyi diyorlar durum düzeldi diyorlar ama herkezi etkiliyor ama herkezin fikri farklı olabilir ama bu bi gerçek bir çok kişi 2023 bekliyor ozmandan sonra türkiyeye bakabilirsiniz nereye gitiğine şuan net birşey yok ama
Amaç farklı türkiye içinde olan bitenlerde farklı bizim bildiklerimiz kulakdan dolma devlet işi derin iş türkiyenin durumu devletten geçer

Fist

Uzman üye
29 Tem 2017
1,527
1
Anavatan
Bir zat kilisliyim işgal ettiler buraları
Kilis işgalden çıktı artık.Türkler azınlık orda.
Kim düzeltecek, herkes eğitimden dem vurur ama dem vuranlar bile kılını kıpırdatmaz. Lafla peynir gemisi yürümez.
Eğitim sistemine laf edip gün boyunca hiç ders çalışmayanların eğitim sistemi berbat demesi saçma fakat eğitim sistemimiz cidden berbat.
Ekonemi iyi diyorlar durum düzeldi diyorlar ama herkezi etkiliyor ama herkezin fikri farklı olabilir ama bu bi gerçek bir çok kişi 2023 bekliyor ozmandan sonra türkiyeye bakabilirsiniz nereye gitiğine şuan net birşey yok ama
Amaç farklı türkiye içinde olan bitenlerde farklı bizim bildiklerimiz kulakdan dolma devlet işi derin iş türkiyenin durumu devletten geçer

2023 de hiçbirşey olmayacak.2023 bir hedefdir.O hedefe ulaşamadıktan sonra 2023 yılına gelsek ne olur ki ?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.