Türkiye Siber Savaşda Çok Yetersiz Geliyor Bana

Kenawors

Katılımcı Üye
24 Haz 2015
569
0
Amerika,Rusya,çin gibi bir devlet olamadan onlara kafa tutuyoz.Adamlar bu islerden anlayan en ufak kisiyi bile alıyo hic birşey bilmese egitiyo eline bir guc veriyor hiç yoksa saglam pc saglam internet her türlu saldirı destegi veriyor ya biz pclere baksan windows 7 görünümlü xp 2000 model pc ekran karti yerlerde internet hizi sürünüyor arada bide kopar tam hack yaparsın elektrik gider yada pc kitlenir Turkiye'de ne yapiliyor ? hack mi yaptin .. atin bunu iceri direk .Bilisim polisleri ise isten anlamayan kisiler yaptiklari teksey oradan burdan yalvararak diz cokerek ip istemek bunuda marifet sayiyorlar bu ulke gelismez devrin gucunun farkinda olmayan milletler coker silaha silahla karsilik verirsin ama siber saldiriya bir gucun yoksa hicbir onlem bile alamazsin.

Cümlelerime Katılmayabilirsiniz ama bu benim görüşürüm.Kime doğru kime yanlış.

Küçük-Mavi

Kıdemli Üye
23 Şub 2013
2,674
0
Backdoor
Çok haklısın.
Türkiye daha farkında değil çok büyük bir saldırı aldığında farkında olur.Hani şöyle bir söz vardır."Bizim insanlarımız önlemi başına bir olay geldikten sonra alır." diye.Başımıza bir iş gelince akıllanırız.

xdebron

Kıdemli Üye
29 Ocak 2015
2,441
1
.
Amerika,Rusya,çin gibi bir devlet olamadan onlara kafa tutuyoz.Adamlar bu islerden anlayan en ufak kisiyi bile alıyo hic birşey bilmese egitiyo eline bir guc veriyor hiç yoksa saglam pc saglam internet her türlu saldirı destegi veriyor ya biz pclere baksan windows 7 görünümlü xp 2000 model pc ekran karti yerlerde internet hizi sürünüyor arada bide kopar tam hack yaparsın elektrik gider yada pc kitlenir Turkiye'de ne yapiliyor ? hack mi yaptin .. atin bunu iceri direk .Bilisim polisleri ise isten anlamayan kisiler yaptiklari teksey oradan burdan yalvararak diz cokerek ip istemek bunuda marifet sayiyorlar bu ulke gelismez devrin gucunun farkinda olmayan milletler coker silaha silahla karsilik verirsin ama siber saldiriya bir gucun yoksa hicbir onlem bile alamazsin.

Cümlelerime Katılmayabilirsiniz ama bu benim görüşürüm.Kime doğru kime yanlış.

bir yandan hak veriyorum ama bir yandan vermiyorum. veriyorum çünkü öyle görünüyor.

vermiyorum çünkü, çok adam gördüm harikalar yaratan...

karacanmanacan

Katılımcı Üye
18 Tem 2013
905
0
ankara
Bunların hepsi ülkemizin gelişme durumundan kaynaklanıyor Hepimiz Biliyoruzki Ülkemiz Büyük Bir Savaştan Yeni Çıkmıştır Ondan Öncede Sefil Ve Fakir Yaşayan Bir Halktı Savaş Borcu Ve Osmanlıdan Kalma Borçlar Türkiyenin Gelişmesine Engel Oldu Yinede 90 yılda çok büyük bir ilerleme kaydettik sizin bu küçümsediğiniz şeyleri kullanamayan insanlar var halimize şükretmeliyiz ama kabullenmeliyiz demiyorum her zaman en iyisini istemeliyiz bu ülke ve halkımız en iyi teknolojiyi ve alt yapıyı hak ediyor

Kenawors

Katılımcı Üye
24 Haz 2015
569
0
Bunların hepsi ülkemizin gelişme durumundan kaynaklanıyor Hepimiz Biliyoruzki Ülkemiz Büyük Bir Savaştan Yeni Çıkmıştır Ondan Öncede Sefil Ve Fakir Yaşayan Bir Halktı Savaş Borcu Ve Osmanlıdan Kalma Borçlar Türkiyenin Gelişmesine Engel Oldu Yinede 90 yılda çok büyük bir ilerleme kaydettik sizin bu küçümsediğiniz şeyleri kullanamayan insanlar var halimize şükretmeliyiz ama kabullenmeliyiz demiyorum her zaman en iyisini istemeliyiz bu ülke ve halkımız en iyi teknolojiyi ve alt yapıyı hak ediyor

Kardeşim Ülkemizi öyle bir anlatmışsınki sanki 2. dünya savaşına girip yeni çıkmışım gibi valalhi Ülkemiz anlattığın kadar aşşağıda değil.Çok küçümsemişsin

10 Tem 2015
133
0
Devletimizin bu konuda bilişim kuralları var ama yetersiz kalıyor bence.Personel pek bilmiyor işi ve sayılarıda az.Sivil insanlar devlet personellerinde daha çok bilişim konusunda.Devletimiz bence bu konuya daha önem vermeli nede olsa geleceğin en büyük suçu bilişim olacak.İnsanlar yavaş yavaş akıllanıyor ve kendi virüslerini,serverlarını reklamlarla atıyor millete.Abd,Rusya,Çin,Almanya vs. bizim bunlara yetişmemiz şimdiki şartlara göre biraz zor.

karacanmanacan

Katılımcı Üye
18 Tem 2013
905
0
ankara
Kardeşim Ülkemizi öyle bir anlatmışsınki sanki 2. dünya savaşına girip yeni çıkmışım gibi valalhi Ülkemiz anlattığın kadar aşşağıda değil.Çok küçümsemişsin

küçümseyen yok kardeşim doğruları yazdım ülkemiz çok güçsüzdü ve fakirdi şuanki teknoloji bile o kadar yoksul kurulmuş bir devlet için yüksey düzeydedir.

UNEQUAL

Emektar
4 Şub 2015
4,231
64
İstanbul
Şikayetçi olmak kastettigin durumu duzeltecekse bizde şikayet edelim. Senin annen baban sana bir pc almadi diye ulkeyi suclama hemen dostum

Kenawors

Katılımcı Üye
24 Haz 2015
569
0
Şikayetçi olmak kastettigin durumu duzeltecekse bizde şikayet edelim. Senin annen baban sana bir pc almadi diye ulkeyi suclama hemen dostum

Amerika,Rusya,çin gibi bir devlet olamadan onlara kafa tutuyoz.Adamlar bu islerden anlayan en ufak kisiyi bile alıyo hic birşey bilmese egitiyo eline bir guc veriyor. internet hizi sürünüyor arada bide kopar tam hack yaparsın elektrik gider yada pc kitlenir Turkiye'de ne yapiliyor ? hack mi yaptin .. atin bunu iceri direk .Bilisim polisleri ise isten anlamayan kisiler yaptiklari teksey oradan burdan yalvararak diz cokerek ip istemek bunuda marifet sayiyorlar bu ulke gelismez devrin gucunun farkinda olmayan milletler coker silaha silahla karsilik verirsin ama siber saldiriya bir gucun yoksa hicbir onlem bile alamazsin.
yine diyorum

LosT

Yaşayan Forum Efsanesi
5 Şub 2015
8,116
31
-
Siz öyle konuşuyorsunuz da öyle bir şey olsa çok olaylar olurdu. MİT personelleri yapıyor işini çok ta geride değiliz. Sadece ajanlar mı alıyor istihbaratı?

Küçük-Mavi

Kıdemli Üye
23 Şub 2013
2,674
0
Backdoor
Yorumları okuyunca daha çok açmak istedim.
Amerika, suçluları tutuklayıp gibi gösterip kendisi için kullanıyor.(Sadece Amerika değil Rusya, Çin,...)
Hatta son 5 yıl içerisinde İran'ın nükleer alt yapısını çökertmek için "Stuxnet" adlı bir virüs yaptılar.(Assemblyden tutun C++ a kadar kullanmış herifler)Bu virüs sadece nükleer altyapıyı vurmuyor elektrik santralleri gibi şebekeleri de vuruyor. Bunu yetenekli hackerları toplayıp eğitim verip yaptırıyorlar.Bize baktığımızda(küçümsediğimden değil yanlış anlamayın) kendimiz bir şeyler yapmaya çalışıyoruz.Adamların sağladığı desteklere bakın alt yapı, donanım, en önemlisi eğitim. Biz de en azından belirli sürelerde eğitimler olsa; kalifiye elemanlar yetişse, bilişim suçlarındaki polisler çok daha iyi eğitimli olsa ve devletin bize sağlayacağı donanım, eğitim olsa dünyada bizi tutan olmaz emin olun.

UNEQUAL

Emektar
4 Şub 2015
4,231
64
İstanbul
Bilmedigimiz konularda yorum yapmak pek hos birsey olmasa gerek. Polis kimden ip dilendi ? Nerden, neden uyduruyorsun boyle seyleri ? Birde yazdigini oku hep çelişki.
Adamlar bu islerden anlayan en ufak kisiyi bile alıyo hic birşey bilmese egitiyo
anlayan ve hicbirsey bilmeyen.. neyse dostum herkesin son model pcsi olacak diye birşey yok. Bu ülkede herkese hack öğretilmiyor diye kendi gücümüzü göstermeyelim mi ?

karacanmanacan

Katılımcı Üye
18 Tem 2013
905
0
ankara
lan arkadaş illa her şeyi tersinden anlayacaksınız diyorimki hepimizin son hızda internet alacak gücü yok en iyi pc yi alacak gücümüz yok ülkemiz başta fakirdi yavaş yavaş gelişti şuan allaha şükür iyi durumda geçiniyoruz 50 sene sonra filan insanların alım gücü dahada artacak o zaman belki bu dediğiniz sorunlar ortadan kalkar ayrıca ülkemizin kişileri alıp eğitmediğini nerden biliyorsunuz böyle şeyler gizlidir bas bas bağırıpta belli etmezler eğitim verdiğini

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.