Türkiyede kripto paralardan vergi alınıyor mu?

venom34ed

Katılımcı Üye
6 May 2021
502
106
Merhabalar. Kripto paralardan vergi alınacak diye duymaya başladım. Yasa çıktı mı acaba? Çıktıysa ne kadar vergi verilmesi gerekiyor? Büyük yatırımlar için ne kadar vergi kesiliyor?

'Anka

Basın&Medya Ekibi Kıdemli
8 Eyl 2021
3,454
2,628
Merhaba Değerli Üyemiz, bununla ilgili bir yazı okumuştum. Benim bildiğim gelir vergisi alınıyor. Eğer bu işten gelir elde ediyorsanız bunu beyan edip gelir vergisi ödemeniz lazım. Peki bu ne kadardır?

Eğer büyük bir kazanç var ise %15'ten başlıyor %35'e kadar devam ediyor. Yani %18 KDV ödemek zorunda Eğer sürekli alıp satıyor ise.

İyi Forumlar

venom34ed

Katılımcı Üye
6 May 2021
502
106
Merhaba Değerli Üyemiz, bununla ilgili bir yazı okumuştum. Benim bildiğim gelir vergisi alınıyor. Eğer bu işten gelir elde ediyorsanız bunu beyan edip gelir vergisi ödemeniz lazım. Peki bu ne kadardır?

Eğer büyük bir kazanç var ise %15'ten başlıyor %35'e kadar devam ediyor. Yani %18 KDV ödemek zorunda Eğer sürekli alıp satıyor ise.

İyi Forumlar
Anladım teşekkür ederim

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.