Türklere yapılan arap ihanetleri

'Pars

Üye
10 Eyl 2023
112
50
Haklısın orada anlatım hatam var fakat yine aynı amaça hizmet ediyor bir kesimi ihanet ettiler diye güdüyorlar diğer kesimi ise bizi işgal etti, sömürdü diyerek güdüyorlar.
Hocam öyle yada böyle adamlar bize Göktürkler devrinden düşman kesilmiş yukarıdaki yazıda detaylıca anlattım zaten. İster İslamiyet önce ve sonrası hep bize düşman oldular.

Galiba biz seninle aynı dili kullanmıyoruz. Benim demek istediğim bizim Araplara hain dememizin sebebi fakat sende Araplar Türkler bizi sömürüyor dediğinin kaynağını atıyorsun.
Hocam ben zaten yukarıda detaylıca anlattım bu konuyu araplar bize İslamiyet öncesi ve sonrası hep kin beslemiş ve düşman olmuşlardır. Sizinde elinize sağlık iyi anlatmaya çalışmışsınız diğer arkadaş anlamamış. Teşekkürler

bir-meraklı-kişi

Yeni üye
21 May 2023
7
1
Çağlar boyu arapların hançeri hep Türkün sırtında olmuştur. Daha geçtiğimiz günlerde tekrar aynısını yaşadık.

İlk Türk-arap ilişkisi
Cahiliye devri araplarına kadar ulaşan Türk destan ve dilden-dile dolaşan anlatılar. Türklerin askeri, siyasi ve savaşçılığı ile ilgili idi, ayrıca eski Türk inancı olan Tengricilik bazı tarihçilere göre İslam inancına yol gösterici olmuştur, ancak burada din mevzusuna girmek istemiyorum. Şimdi esas mevzularımıza geçelim İslamiyet öncesi ve sonrası arap hançerinin Türklerin hep sırtında oluşuna göz atalım kısa geçeceğim.

Türklere yönelik ihanetler(İslamiyet öncesi)

1. Ticari ortak oldukları Göktürklere ait bilgileri çinlilere satması,
2. Sasani-Göktürk savaşında Sasani ordusunun saflarında yer almaları,
3. Bizi müslüman yapmak için talas savaşında yanımızda oldular. Ancak Türkler olayı kavradıkları için islamiyete geçiş yapmadı, yapanlar olduysa bile çok az hatta parmak ile sayılır kadar az idi. Talas savaşından sonra 8.yüzyılda Emevi komutan K.bin Muslim Türkleri kılıçtan geçiriyor, peki neden? Sözde Türkler yecüc ve mecüc ırkından geliyormuş, ayrıca kıyamete neden olacak ırkmış.

İslamiyet sonrası bize yaptıkları ihanet:

1. Abbasi dönemi ile Türklerin İslamiyeti tamamen kabul etmesi sonrası, Türkleri İslamı hızlı şekilde yaymaları ve bölgelerde-yörelerde yüceltmeleri, arapların zoruna gitmişti. Hasan sabbah ve fedaileri yani(Haşhaşiler) tari katı ile bizi 1 kez daha arkadan vuruyorlar.
2. Türklerin ve İslamiyetin, Bizans'ı tehdit etmesi ve anadoluda ilerlemesi üzerine başlayan haçlı seferlerinde, arapların ihanetlerine sahne olmuştur.
haçlılara karşı islam dünyasını her ne pahasına olursa olsun savunan türkler’e karşı, haçlı ordularına savaşmadan teslim olan ve onlara iaşe ve lojistik destek sağlayan arap kentleri ve aşiretlerini din kardeşimiz olarak görmek nasıl mümkün olabilir? Bu haçlı kaynaklarında yer almaktadır.

Daha sayacağım sayısız örnek var. Bu adamlar tarihte 1-2 veya 3cü kez bize ihanet etmiyorlar. Daha 1.Dünya savaşı ihanetleri var. Neyse son olarak

Kaynak buraya tıklayarak bakabilirsiniz.

Esenlikler...
Araplar hain değil, Arapların İÇİNDE HAİN VARDI ; mesela "t. e. lawrence" bir ajandı, Araplar savaşlarda bizimle (Türklerle) birlikte savaştılar ; Çanakkale`de Araplar da savaştılar, şehitlikteki kabirlerini araştırabilir isteyen kişi.

Son düzenleme:

bir-meraklı-kişi

Yeni üye
21 May 2023
7
1
O kişiden kişiye değişir adamlar taa Göktürkler devrinden Türklere ihanet etmişler hainlik yapmışlar. Onlar yüzünde o kadar askerimiz ölmüş Sasani-Gokturk savaşında birde üstüne talkan-cürcan katliamını ekleyelim daha osmanlı devrindeki ihanetlere girmiyorum, islamiyet öncesi ihanetlerden bahsediyorum. İslamiyet sonrası İslama Türklerin bu kadar sahip çıkmasını kaldıramıyorlar üstüne abbasiler devletindede zekamız nedeni ile Türkler üst rütbeli veya yetkili kişiler oluyor. Haşhaşiler ile bize bir darbe daha indiriyorlar. Yani daha bunlar 6-7 tanesi yukarıdakiler onların çanakkalede savaş yapması olanakli idi biz yüzyıllar boyunca o toprakları canımız pahasına koruduk. Onlar ne zaman bizim için fedakarlıklar yaptı söyler misiniz? Ve son olarak burada islamiyet düşmanlığı için milleti araplardan felan soğutmaya çalışmıyorum. Tarihi ve dinler tarihini bile biri arapların zaten ezelden beridir, kültürsüz, kadına değer vermeyen işe yaramaz bir millet olduğunu bilir.

Esenlikler...

Ayrıca araplar ile ilgili bu konuyu açma sebebim arapların gündeme gelme sorunudur. İngilizler, fransız, abd vs. Diğerleri ile ilgili konularda açacağım. Kürtlerin büyük kısmı ben Türküm demektedir. Diger kısmı ise biliyorsunuz söylemeye gerek yok. Kürt kardeşlerimiz ile alakalı bir sürü videolar var gündemde ben Türküm diyen sayısız kürt var. Ancak ben halen kendisine ben Türküm diyen arap görmedim. Zaten demelerinede gerek yok. Türk çocuğu artık arap çöllerinde ölmeyecektir.
"Cahiliye dönemi Arapları" ile "Cahiliye döneminden SONRAKİ Arapları" AYNI YERE KOYAMAZSINIZ ; AYNI YERE KOYARSANIZ "KÜRTÜRSÜZ BİR IRKÇI" OLURSUNUZ.

Albatroz

Katılımcı Üye
6 Ağu 2011
506
19
Araplar hain değil, Arapların İÇİNDE HAİN VARDI ; mesela "t. e. lawrence" bir ajandı, Araplar savaşlarda bize yardım ettiler ; Çanakkale`de Araplar da savaştılar, şehitlikteki kabirlerini araştırabilir isteyen kişi.
Çanakkale savaşında hiç bir zaman doğudan asker getirilmemiştir. Lütfen akademik olmayan yorumlar ile tarih yorumculuğu yapmayınız. Araştırınız.
1. dünya savaşı esnasından dolayı Batı cephesinde arap etnik kökenli bir tabur,alay vs. yoktur. Doğu'da Sizinde dediğiniz gibi araplar lawrence'in peşinde doğudaydılar.
bkz:

Son düzenleme:

'Pars

Üye
10 Eyl 2023
112
50
Araplar hain değil, Arapların İÇİNDE HAİN VARDI ; mesela "t. e. lawrence" bir ajandı, Araplar savaşlarda bize yardım ettiler ; Çanakkale`de Araplar da savaştılar, şehitlikteki kabirlerini araştırabilir isteyen kişi.
Lütfen arap savunuculuğu yapmayın sıraladığın listede islamiyet sonrası ve öncesi yeteri kadar anlatıyor. Kısaca adamlar bizi çekemedi ve halende çekemiyor. Kültürsüz ırkçı diye bir kavramda yok ayrıca. Ona bakılırsa batılılar bizden her alanda ön planda ama ırkçılıktada üzerlerine yok. Yalan yok ve ayrıca avrupa savunuculuğuda yapmıyorum adamlat gayet kültürlü ama geçmişleride gelecekleride vahşet. Sizin meseley gelecek olursak diğer araplat niye karşı çıkmadı isyana? Ben anlatayım sırf halifelik onlara geçsin diye ve buda Türkleri çekememzliklerinin kanıtıdır.

bir-meraklı-kişi

Yeni üye
21 May 2023
7
1
Çanakkale savaşında hiç bir zaman doğudan asker getirilmemiştir. Lütfen akademik olmayan yorumlar ile tarih yorumculuğu yapmayınız. Araştırınız.
1. dünya savaşı esnasından dolayı Batı cephesinde arap etnik kökenli bir tabur,alay vs. yoktur. Doğu'da Sizinde dediğiniz gibi araplar lawrence'in peşinde doğudaydılar.
bkz:
Yorumu düzeltim ama araştıracağım "Arap devletlerinin savaşlarda yardımları oldu mu, olmadı mı araştıracağım".

'Halaskâr

Kıdemli Moderatör
4 Ara 2020
1,186
1,078
Midgard
Kardes araplardan osmanli zamaninda birkac kabile hainlik ettiler diye tum irki hainlikle itham etmek irkciliga girer canakkalede sehit olanlarin isimlerine bir bak arap ulkelerinden cok kisi sehit olmustur hilafet osmanli dusmesin diye bu tarz konu acacagina ingilizlerin abdlilerin avrupalilarin hainlikleri is birlikleri islam ulkelerini kana buladiklarini yazsaydin daha hayirli olurdu ulkemizde araplara karsi ciddi bir karsitlik ciksrtmak istiyorlar nasilki zamaninda kürt kardeslerimize yaptiklari gbi ulkemizdeki insanlar bu tarz oyunlara gaza gelmemeli mesela sunuda soyleyim bizim futbol kulupleri arabistanda ataturkun resmini yayinlamaya calisiyorlar demi neden hep islam ulkeleri uzerinden araplari bu sekil gostermeye calisuyorlar neden avrupadaki maclarda ataturkun resmi acilmiyir demi biraz dusunmek lazim prim yapmak isteyenlere firsat vermemej lazim sahsi dusuncem.Birde osmanli icinde de hain turkler yokmuydu vardi simdi biru dese turkler hain arkamizdan vuruyor diye haksizlik olmazmi sunuda bilmej gerekiyor islam dusmanlari bu tarz konulari gundemde tutarak insanlarin islama girmelerini dinden sogutmaya calistiklarini gorursun...
O tam öyle değil...👍🏻 Hain her yerde haindir.. İslamiyet akıl dinidir, siyaseti ise kimlerin yaptığını söyleyemeyeceğim.. Rahmetli Mustafa Kemal Atatürk ise büyük bir devlet adamı ve askerdir.. Bu dediklerimi kavrarsanız, sorun bence zaten çözülmüştür.. Kişisel olarak, herkesin iç hesaplaşması yapması lazım ki Millet olalım.. Yoksa Filistinliler gibi toprak satıp yemeye devam ederiz..
Sadece araba, tank, top, uçak..vb. değil yeni düşünce, fikir, müzik, sanat üretmemiz gerekli ki bizlerin tökezleyip düşmesini bekleyen GERÇEK düşmanlara karşı güçlü duruş yapalım.. Yoksa bir Uğur Mumcu..vb. tekrar gelmiyor, bizler kuşak olarak ve sonrasında o ve onun gibi bizleri korumak isteyen aydınlara yeteri derecede sahip çıkamadık. Gerçek bu. Ancak Allah'tan her tür HAİN tuzağa rağmen Misak-ı Milli henüz bozulmadı 🤲🏻🤲🏻🤲🏻. Başta M.K.Atatürk, silah arkadaşları ve şehitlerimiz sayesinde, tam olarak istediğimiz gibi olmasa da, bir VATAN ımız var.. BAYRAĞIMIZ 🇹🇷 var.. Meclisimiz, Cumhurbaşkanımız var.. Türkiye Cumhuriyeti dünya üzerinde var.. İlelebet de payidar olacaktır.. Ne mutlu bizlere.. Üzüntümüz şu ki bu saydığım şeylerin tersi (ters mühendislik gibi) de var.. (+) ve (-) gibi.. Madem herşey var, niye kavga edelim? Atatürk ne demiş:"
Türkiye Cumhuriyetini kuran halka, Türk 🇹🇷 Milleti denir. "
Kurmayan, sürekli sıkıntı yaratan, tanımadığı insanlara iftira atıp düşmanla işbirliği yapıp öldürenlere biz Türk 🇹🇷 Milleti olarak HAİN diyoruz.. Kısaca bütün Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları hukuk önünde EŞİTTİR, ve burası Türkiye'dir, İsrail ya da Filistin değil.. Biz de zaten Türk'üz 🇹🇷, Arap yada Yahudi değiliz.. Bence gerçek kısmen böyledir. ❤️🙋🏻‍♂️

Speedy Gonzales

Katılımcı Üye
12 Kas 2021
634
296
in every technology system
O tam öyle değil...👍🏻 Hain her yerde haindir.. İslamiyet akıl dinidir, siyaseti ise kimlerin yaptığını söyleyemeyeceğim.. Rahmetli Mustafa Kemal Atatürk ise büyük bir devlet adamı ve askerdir.. Bu dediklerimi kavrarsanız, sorun bence zaten çözülmüştür.. Kişisel olarak, herkesin iç hesaplaşması yapması lazım ki Millet olalım.. Yoksa Filistinliler gibi toprak satıp yemeye devam ederiz..
Sadece araba, tank, top, uçak..vb. değil yeni düşünce, fikir, müzik, sanat üretmemiz gerekli ki bizlerin tökezleyip düşmesini bekleyen GERÇEK düşmanlara karşı güçlü duruş yapalım.. Yoksa bir Uğur Mumcu..vb. tekrar gelmiyor, bizler kuşak olarak ve sonrasında o ve onun gibi bizleri korumak isteyen aydınlara yeteri derecede sahip çıkamadık. Gerçek bu. Ancak Allah'tan her tür HAİN tuzağa rağmen Misak-ı Milli henüz bozulmadı 🤲🏻🤲🏻🤲🏻. Başta M.K.Atatürk, silah arkadaşları ve şehitlerimiz sayesinde, tam olarak istediğimiz gibi olmasa da, bir VATAN ımız var.. BAYRAĞIMIZ 🇹🇷 var.. Meclisimiz, Cumhurbaşkanımız var.. Türkiye Cumhuriyeti dünya üzerinde var.. İlelebet de payidar olacaktır.. Ne mutlu bizlere.. Üzüntümüz şu ki bu saydığım şeylerin tersi (ters mühendislik gibi) de var.. (+) ve (-) gibi.. Madem herşey var, niye kavga edelim? Atatürk ne demiş:"
Türkiye Cumhuriyetini kuran halka, Türk 🇹🇷 Milleti denir. "
Kurmayan, sürekli sıkıntı yaratan, tanımadığı insanlara iftira atıp düşmanla işbirliği yapıp öldürenlere biz Türk 🇹🇷 Milleti olarak HAİN diyoruz.. Kısaca bütün Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları hukuk önünde EŞİTTİR, ve burası Türkiye'dir, İsrail ya da Filistin değil.. Biz de zaten Türk'üz 🇹🇷, Arap yada Yahudi değiliz.. Bence gerçek kısmen böyledir. ❤️🙋🏻‍♂️
Filistinliler gercekten toprak satmismi sattiysada nedenine bak ve gercekleri gor ustun irk diye birsey yoktur herkes insandir sonuc olarak sen istedigini hain olarak gorebilirsin dun fetoya hoca diyenlere bugun erkekce cikip yuzlerine hain diye biliyorsan ozaman sen adil davranmis olursun...bizim ulkemizde satilmayan yer varmi yarin biri ciksa turkler hain kendi kurduklari sirketleri kendi ulkelerindeki milli servetleri sattilar dese cokmu adil olacak kendi sahsimiza yediremiyecegimiz sozleri karsidaki ne olursa olsun insana soylememeliyiz bizim ulkemizdeki insanlar filistinli araplara kin kusacagina abdye israile kussaydi ozaman birseylerde gelismeye baslardik

Son düzenleme:

'Halaskâr

Kıdemli Moderatör
4 Ara 2020
1,186
1,078
Midgard
Filistinliler gercekten toprak satmismi sattiysada nedenine bak ve gercekleri gor ustun irk diye birsey yoktur herkes insandir sonuc olarak sen istedigini hain olarak gorebilirsin dun fetoya hoca diyenlere bugun erkekce cikip yuzlerine hain diye biliyorsan ozaman sen adil davranmis olursun...bizim ulkemizde satilmayan yer varmi yarin biri ciksa turkler hain kendi kurduklari sirketleri kendi ulkelerindeki milli servetleri sattilar dese cokmu adil olacak kendi sahsimiza yediremiyecegimiz sozleri karsidaki ne olursa olsun insana soylememeliyiz bizim ulkemizdeki insanlar filistinli araplara kin kusacagina abdye israile kussaydi ozaman birseylerde gelismeye baslardik
2.Dünya Savaşı sonrası topraklarını yahudilere sattilar.. Yukarıdaki yazımı bir okuyun, "üstün ırk" diye bir şey demiş miyim??? ben kimseyi hain ilan etmedim: "Hain, haindir." dedim.. Eğer bir hainlik yapmak istiyor ve/veya ona zemin hazırlıyorsanız bilemem ama insan da insandır.. aynı anda ikisi olamaz. Yargısız infaz yapmayın!! 6.Filo yu, Beyaz Saray ı kıble yapanların bizlere öğreteceği de çok bir şey yoktur. Yeni mi uyandınız?? O halde size sorum şudur: Onbinlerce Filistinli Kadın ve Çocuğun öldüğü bu katliamda, Allah için, Filistin Halkı için ne yaptınız?... Biz Kurtuluş Savaşımızı 7 düveli vatanımızdan xtir eden Mustafa Kemal ATATÜRK ve Silah Arkadaşları önderliğinde zaten verdik, yine de veririz her türlü zorluğa karşın. Bu Filistin'lilerin savaşı olmasına rağmen ben zaten gerekli desteği verdim, ama olay çığırından çıkınca, iş (öyle deniyor ya "profesyonel"), şeriat propagandası ve gariban kıyımına gelince tabii ki geri çekildim.. çünkü silah satıcılarının, uyuşturucu satıcılarının, kadın tüccarlarının, petrol krallarının dümeni suyuna gitmeye başladı iş.. Yazımı doğru okursanız, hiç kimseye de kin kusmadım.. Sadece Yüce Türk Milletine🇹🇷 methiye düzdüm.. diğerleri çukurda kalıyorsa yapabileceğim bir şey yok. Ayrıca Millet ne demek gidin Ziya Gökalp'ten öğrenin!!! "Türkiye Cumhuriyetini kuran halka, Türk 🇹🇷 Milleti denir!"; bu cümlenin birleştiriciliğini anlamıyorsanız, işte Misak-ı Milli sınırı, işte kapının önü. Herkes haddini bilmelidir. Burası bilmem ne derneği, ya da partisi değildir, herkesin görüşü farklı da olsa, koyun kurt ile gezmese de, fikir başka başka olsa da biz burada THT (TurkHackTeam) olarak biriz, ve biz Türkiye 🇹🇷 Cumhuriyeti'nin bir parçasıyız.
ben zaten birçoğunun biat ettiği, abd ye israile, onların sistemine kafa tutarak okulların okulunu terk ederek geldim buraya. daha da yazmak istersen bu yazımın üstüne tg den yaz bana.. burayı meşgul etmeyin.

Son düzenleme:

'Halaskâr

Kıdemli Moderatör
4 Ara 2020
1,186
1,078
Midgard
Allah razı olsun...🤲🤲🤲

tamam ağa

Uzman üye
7 Haz 2023
1,464
835
O kadar gereksiz tartışıyorsunuz ki anlatamam. elin avrupalısı Türk milliyetçiliği ile Arap milliyetçiliği diye bir zırva oluşturmuş pariste ve diğer avrupa şehirlerinde bu ideolojileri desteklemiş kongreler yapmış, birisinin eline kılıç diğerinin eline barut verip kırdırmış halen arap hain şu hain diyorsunuz.
bir milletin tamamı hain olmaz artık şu 1900'lerdeki kafayı bırakıp birlik olmaya bakın.

Speedy Gonzales

Katılımcı Üye
12 Kas 2021
634
296
O kadar gereksiz tartışıyorsunuz ki anlatamam. elin avrupalısı Türk milliyetçiliği ile Arap milliyetçiliği diye bir zırva oluşturmuş pariste ve diğer avrupa şehirlerinde bu ideolojileri desteklemiş kongreler yapmış, birisinin eline kılıç diğerinin eline barut verip kırdırmış halen arap hain şu hain diyorsunuz.
bir milletin tamamı hain olmaz artık şu 1900'lerdeki kafayı bırakıp birlik olmaya bakın.
Aynen kardesim haklisin

tamam ağa

Uzman üye
7 Haz 2023
1,464
835
Aynen kardesim haklisin
Bilmiyorum bunu ciddi mi dedin fakat birkaç düşüncemi daha belirtmek istiyorum.
Milliyetçilik akımı ilk olarak 1789-1799 Fransız Devriminde ortaya çıkmış devamında bize ittiatçılarla(genç osmanlıları hariç tutuyorum.) gelmiştir ne tesadüftür ki araplarada yine benzer bir tarihte gelmiştir.
herkes lawrance lawrance diyip durur ama bundan öncesini bilmezler ilk arap milliyetçiliği kongresi Fransanın Boulevard Saint-Germain'de bulunan Fransız Coğrafya Kurumu'nun (Société de Géographie) bir salonunda (1913) yıllarında yapılmış.

bir yandan ittihatçılara tam destek verenlerin bir yandan araplara destek vermesi hiç şaşırtmadı doğrusu.

Speedy Gonzales

Katılımcı Üye
12 Kas 2021
634
296
Bilmiyorum bunu ciddi mi dedin fakat birkaç düşüncemi daha belirtmek istiyorum.
Milliyetçilik akımı ilk olarak 1789-1799 Fransız Devriminde ortaya çıkmış devamında bize ittiatçılarla(genç osmanlıları hariç tutuyorum.) gelmiştir ne tesadüftür ki araplarada yine benzer bir tarihte gelmiştir.
herkes lawrance lawrance diyip durur ama bundan öncesini bilmezler ilk arap milliyetçiliği kongresi Fransanın Boulevard Saint-Germain'de bulunan Fransız Coğrafya Kurumu'nun (Société de Géographie) bir salonunda (1913) yıllarında yapılmış.

bir yandan ittihatçılara tam destek verenlerin bir yandan araplara destek vermesi hiç şaşırtmad

ciddi dedm kardesim dalga gececek bir karakterimde yok yasimda yok

ikigai21

Üye
1 Ocak 2020
63
9
Tarihte bir ırka mensup bazı insanların bize ihanet etmesi beraberinde o ırka mensup tüm insanlara ırkçılık yapmamızı gerektiriyorsa bu mantık örgüsü içinde araplardan önce kendi ırkımız olan Türklere ırkçılık yapmamız gerekir.

bkz:

-Göktürkler, Sasaniler ile anlaşmak yaparak Akhunları yıktı.
-Göktürkler, Uygurlar tarafından yıkıldı.
-Uygurlar, Kırgızlılar tarafından yıkıldı.
-Karahanlılar, Harzemşahlılar tarafından yıkıldı.
-Harzemşahlar, Anadolu Selçuklu devletiyle yaptığı savaşlar sonucunda yıpranarak yıkıldı.
-Gazneliler, Selçuklar tarafından zayıflatılarak Gurluların yıkmasına imkan sağladı.
-Altınorda devletini, Kırım Hanlığı yıktı.
-Timur neredeyse Osmanlıyı yıkıyordu.

tamam ağa

Uzman üye
7 Haz 2023
1,464
835
Tarihte bir ırka mensup bazı insanların bize ihanet etmesi beraberinde o ırka mensup tüm insanlara ırkçılık yapmamızı gerektiriyorsa bu mantık örgüsü içinde araplardan önce kendi ırkımız olan Türklere ırkçılık yapmamız gerekir.

bkz:

-Harzemşahlar, Anadolu Selçuklu devletiyle yaptığı savaşlar sonucunda yıpranarak yıkıldı.
-Gazneliler, Selçuklar tarafından zayıflatılarak Gurluların yıkmasına imkan sağladı.
Listede Safeviler ile osmanlılar yok lütfen bunuda dahil edelim.

her neyse bak konu sapacak gibi en mantıklısı tartışmayı burada keselim.
geçmişle yaşanılmaz ders çıkartılır, Araplar dahil çevre milletler ile iyi geçinmeli ve ders kitaplarımıza güzel bilgiler eklemeliyiz. avrupaya bakın hepsi birbiriyle savaştı tecavüz etti, katliamlar yaptı ama güçü birlikte buldular kulağımıza küpe edelim :)

'Pars

Üye
10 Eyl 2023
112
50

bkz:

Hocam burada esas olan Türklerin birleşmesi, zamanında araplar ile birleştik en fazla 1-2 asır sonra ihanet ettiler. Dft tarihte ve random animasyonda anlatıyor. Araplar Türklerin elindeki gücü yitirdiğini anladığında hemen Türkleri arkasında vurup hilafet makamını kazanmak için her türlü ihaneti yapıyorlar.

powwerbangTR

Katılımcı Üye
25 Ağu 2017
513
117
Araplar hain değil, Arapların İÇİNDE HAİN VARDI ; mesela "t. e. lawrence" bir ajandı, Araplar savaşlarda bizimle (Türklerle) birlikte savaştılar ; Çanakkale`de Araplar da savaştılar, şehitlikteki kabirlerini araştırabilir isteyen kişi.
Çanakkale Savaşı sırasında, Osmanlı İmparatorluğu'nun birçok farklı etnik kökene sahip askerleri savaştı. Araplar da bu savaşa katılan birçok askerden biriydi. Osmanlı İmparatorluğu, I. Dünya Savaşı sırasında İttifak Devletleri arasında yer alarak Çanakkale Cephesi'nde mücadele etti.

Osmanlı ordusunda farklı etnik gruplardan gelen askerler, birlikte savaştılar. Araplar da bu birlikler içinde yer aldı. Çanakkale Savaşı'nda Osmanlı İmparatorluğu'nun savunma hattında yer alan askerler arasında Araplar, Türkler, Kürtler, Çerkesler ve diğer etnik gruplardan gelen askerler bulunmaktaydı.

Bu dönemde, Osmanlı İmparatorluğu'nun çeşitli bölgelerinden gelen askerler, imparatorluğun sınırları içinde birlikte savaşmışlardır. Ancak, I. Dünya Savaşı ve sonrasında Osmanlı İmparatorluğu'nun çöküşüyle birlikte, bölgedeki etnik gruplar arasında farklı siyasi ve toplumsal dinamikler ortaya çıkmıştır.

Kâbe'nin kontrolü, Osmanlı İmparatorluğu'nun son dönemlerinde, I. Dünya Savaşı sırasında, 1916 yılında Osmanlı topraklarını işgal eden birleşik Arap kuvvetleri ve ardından 1919'da bölgeye giren İngiliz kuvvetleri tarafından ele geçirildi.

Bu dönemde, Mekke ve Medine gibi kutsal şehirler de Osmanlı İmparatorluğu'nun kontrolünden çıktı. Ancak, Osmanlı İmparatorluğu'nun resmi olarak dağılması 1922 yılında gerçekleşti. İngiliz ve diğer müttefik kuvvetleri, bölgede kontrolü ele geçirmiş ve Osmanlı İmparatorluğu'nun sona ermesinin ardından Suudi Arabistan Krallığı'nın kuruluşuna kadar bölgede farklı yönetimler ve mandalar görmüştür.

Atatürk, Türk Kurtuluş Savaşı'nı yönetmiş ve zaferin ardından 29 Ekim 1923 tarihinde Türkiye Cumhuriyeti'nin ilanını gerçekleştirmiştir.

Osmanlı da bulunan birçok arap yerleşimi bu sıralarda olmuştur.

Türkiye'nin Kurulacağı bu yıllar arasındaki çerçevelere bakılacak olursa Mekke'den dönenlerin de İstihbarati olarak yerleştirilmesi mümkündür.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.