TurkNet 5 GHz wifi sürekli kopuyor

Veli BLOD

Üye
13 Ocak 2019
170
6
Darende
Arkadaşlar merhaba, ben fiber altyapı olduğu için TurkNet aldım ve birkaç gündür kullanıyorum, yaşadığım tek sıkıntı Wi-Fi'de 5GHz bandına bağlanmak modemle aynı odanın içinde bile sürekli kopuyor. Yeniden bağlanıyor, bu hiç durmuyor. Sebebi nedir? Nasıl düzeltebilirim? 5GHz bandının 2, 4 GHz'ye göre daha az kapsama alanı olduğunu biliyorum ama modemle aynı oda da bile 5GHz bandına adam akıllı bağlanmıyor.

ICHIDH

Uzman üye
25 Eyl 2013
1,531
3
Erzurum
Arkadaşlar merhaba, ben fiber altyapı olduğu için TurkNet aldım ve birkaç gündür kullanıyorum, yaşadığım tek sıkıntı Wi-Fi'de 5GHz bandına bağlanmak modemle aynı odanın içinde bile sürekli kopuyor. Yeniden bağlanıyor, bu hiç durmuyor. Sebebi nedir? Nasıl düzeltebilirim? 5GHz bandının 2, 4 GHz'ye göre daha az kapsama alanı olduğunu biliyorum ama modemle aynı oda da bile 5GHz bandına adam akıllı bağlanmıyor.

TürkNet'in kopma sıkıntısıyla ilgili internette bir kaç kişiden daha aynı şikayetleri okumuştum. Destek kaydı açıp sorunu belirtince çözüm üretiyorlar, altyapı kablolarınının değiştirilmesini talep et biraz uzun sürüyor ama değiştiriyorlar ücretsiz bir şekilde. Tabi bundan önce modeminde sorun olup olmadığından emin olman gerekiyor, modeminde de arıza olabilir.

sky2222

Katılımcı Üye
17 Nis 2020
487
6
Threadripper
5Ghz bandının bağlanma mesafesi o kadar düşük değildir.Bence ya modemde , ya da senin cihazında sorun var.Başka bir cihaz ile test et , yine sorunu yaşarsan sorun modemdedir.Sorun modemde ise , modeme reset at , düzelmezse modemin chipsetinde ya da antenlerinde sorun olabilir.

MekoR

Katılımcı Üye
6 Şub 2010
660
6
Merhaba,
Modemde SSID'den yeni 5ghz oluşturun kanal aralığınıda 36-64 arasında seçin eski wifi ağını kaldırın ve yeni oluşturduğunuz 5GHZ Ağı kullanın.Çakışma olabilmektedir.Eğer çare olmazsa müşteri hizmetlerini arayın ve modemin sık sık bağlantı kaybına uğradığını yeni modem talep ettiğinizi veya sorunu düzeltmelerini isteyin.Size acces point alın öyle deneyin diye ısrar etmeye başlarlarsa şikayet edeceğinizi söyleyin yardımcı olacaklardır :)

Suskun

Kıdemli Üye
23 Ocak 2012
2,766
680
Germany
Merhaba,
Öncelikle,
Modeminizi yeniden başlatın.
Telefon, tablet veya bilgisayarınızı yeniden başlatın.
Wi-Fi kaynağına yaklaşın.
Bir Wi-Fi analiz uygulaması edinin ve Wi-Fi paraziti olup olmadığını kontrol edin.
Eğer parazit mevcutsa modeminizi farklı bir yere taşıyın veya modem arayüzünden Wi-Fi için sabit bir kanal ayarlayın.
Üreticinin internet sitesini kontrol ederek Wi-Fi adaptörünün sürücüsünü ve Wi-Fi modeminizin yazılımını güncelleyin.
Bölgenizde bir problem olup olmadığını öğrenmek adına internet sağlayıcınız ile iletişim kurun.
Eğer halka açık bir Wi-Fi ağına bağlı iseniz, başka bir tanesine bağlanmayı deneyin (İBB Wi-Fi gibi)
:diablo

İyi Forumlar.

EX

Moderatör
29 Mar 2020
1,878
1,229
Müşteri hizmetlereine başvurarak sorun hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Önerim, Modemi fabrika ayarlarına sıfırlayarak tekrar kontrol etmeniz.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.