Çözüldü Türknet Sorunu hakkında

Readpower1092

Yeni üye
31 May 2013
42
0
Arkadaşlar 2 gün önce Türknet port açılmadıgı için Statik ip satın aldım , ama bu seferde sorunum , reset atıyorum ip degişmiyor ben metin2 oynuyorum , önemli bir sorun benim acıdan ne yapabılırım , Hem Port açılabilecek hemde ip degişebilecek .

Moderatör tarafında düzenlendi:

CyberXhackk

Kıdemli Üye
13 Mar 2016
3,132
10
C/C++ Dev.
Merhaba Değerli Üyemiz ;

CMD ye bu kodları girerek değiştirebilirsiniz

1) ipconfig /flushdns [Burada DNS önbelleğini silmiş oluyoruz]

2) ipconfig /release [Burada Ip adresimizi serbest bırakmış oluyoruz 0.00.00.0.]

3) ipconfig /renew [Burada yeni Ip adresi almış oluyoruz]

"Squ4LL

Özel Üye
14 Tem 2009
14,316
592
Arkadaşlar 2 gün önce Türknet port açılmadıgı için Statik ip satın aldım , ama bu seferde sorunum , reset atıyorum ip degişmiyor ben metin2 oynuyorum , önemli bir sorun benim acıdan ne yapabılırım , Hem Port açılabilecek hemde ip degişebilecek .

Merhaba değerli üyemiz, statik ip adresinin amacı zaten o dur. Siz sonuçta statik ip adresini 1 ip de tutmak için onu satın alıyorsunuz değişmemesi normal çünkü sistemden size sadece 1 ip atanmış.

IP adresleri internet hizmet sağlayıcıları tarafından atanır ve bu adresler zaman içerisinde değişebilir. Statik IP adresleri ise değişmez, atandığı cihaz veya sunucu için sabit olarak kalır.

Readpower1092

Yeni üye
31 May 2013
42
0
Malesef buda olmadı İp sabit degişmiyor .

Merhaba değerli üyemiz, statik ip adresinin amacı zaten o dur. Siz sonuçta statik ip adresini 1 ip de tutmak için onu satın alıyorsunuz değişmemesi normal çünkü sistemden size sadece 1 ip atanmış.

IP adresleri internet hizmet sağlayıcıları tarafından atanır ve bu adresler zaman içerisinde değişebilir. Statik IP adresleri ise değişmez, atandığı cihaz veya sunucu için sabit olarak kalır.

ama benim port açmam gerekiyordu , açılmıyordu napmam gerek suan da

Moderatör tarafında düzenlendi:

matrixlord

Kıdemli Üye
8 Ocak 2013
2,433
0
Güvenli İnternet profilini açarsan statik IP alırsın ama TurkNet filtreleme yapıyor ping süreleri artıyor. Statik IP'nin amacı IP'nin değişmesini engellemek. Sabit IP'ye ihtiyacın olduğu zaman Güvenli İnternet profilini açabilirsin.

Readpower1092

Yeni üye
31 May 2013
42
0
Siz modem arayüzünden port açıp, portun açık olup olmadığını kontrol ettiniz mi? Etmediyseniz rica etsem modem arayüzünden port açıp kontrol edebilir misiniz.

Türknet Statik ip almadan önce Port kapalı görünüyor du , Statik ip aldım suan açık görünüyor fakat bunun degişken olması gerekiyor , TTNET Kullanıyordum , Statik felan almıyordum , Port açılıyordu , İPDE Degişiyordu sürekli

/ Güvenli internet profili nasıl oluşturacagım ?

"Squ4LL

Özel Üye
14 Tem 2009
14,316
592
Türknet Statik ip almadan önce Port kapalı görünüyor du , Statik ip aldım suan açık görünüyor fakat bunun degişken olması gerekiyor , TTNET Kullanıyordum , Statik felan almıyordum , Port açılıyordu , İPDE Degişiyordu sürekli

/ Güvenli internet profili nasıl oluşturacagım ?

Yukarıda ki postumun aynısını tekrar tekrar yazıyorum. STATİK İP, ip değişmemesi için alınır. Siz TTNET te böyle bir talep oluşturmadığınız satın almadığınız için değişir şuan bende de aynı ama statik ip alırsam 1 ip adresine bağlı olacağım ve değişmeyecek.

TTNET çoğu kişileri ip havuzuna topladı bu 100 ile başlayan ip adresi kimde var ise alamıyordu ve çözüm yolu olarak statik ip almanızı öneriyorlardı.

Eğer sizin ip adresiniz 100 ile başlamıyorsa modem arayüzünde şuan portta sorun yaşamazsınız ama ip adresiniz değişmez.

Readpower1092

Yeni üye
31 May 2013
42
0
Yukarıda ki postumun aynısını tekrar tekrar yazıyorum. STATİK İP, ip değişmemesi için alınır. Siz TTNET te böyle bir talep oluşturmadığınız satın almadığınız için değişir şuan bende de aynı ama statik ip alırsam 1 ip adresine bağlı olacağım ve değişmeyecek.

TTNET çoğu kişileri ip havuzuna topladı bu 100 ile başlayan ip adresi kimde var ise alamıyordu ve çözüm yolu olarak statik ip almanızı öneriyorlardı.

Eğer sizin ip adresiniz 100 ile başlamıyorsa modem arayüzünde şuan portta sorun yaşamazsınız ama ip adresiniz değişmez.

Tamam anladım benbu statik ip hizmetini iptal ettirecegim , ama port nasıl açabilirim başka türlü

matrixlord

Kıdemli Üye
8 Ocak 2013
2,433
0
BU DEDİGİNİ Nasıl yapabilirim ? OIM Güvenli internet vs ? statik ipden cıkmammı gerek

Oyunlarda sorun yaşıyorsun ama port da açmak istiyorsun. Statik IP'yi iptal et, port ile işin olacağı zaman güvenli İnternet hizmetini açarsın statik IP alırsın, işini bitirince kapatırsın güvenli İnternet'i.

1- https://turk.net/online-islemler/#/home

2-
kO238q.png

3-
NZy62a.png

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.