Tv Yayın yapma

Mour

Yeni üye
30 Tem 2017
21
0
Öncelikle herkese merhaba, bunu uzun zamandır düşünüyordum bir televizyonda yayın yapmak için nasıl bir şeye ihtiyacım var tabi ki tüm türkiye yayını olmayacak en fazla 10-15 metrede yayın yapabilecek bir şey varmı? radyo için vardı frekansı ayarlayıp radyoda kendi müziğinizi dinleyebiliyorsunuz. televizyon için frekans verici bilen varsa yardımcı olabilirmi? dediğim gibi en fazla 10-15 metre yayın yapmak için lazım. Şimdiden Teşekkürler...

K3YL0CK3R

Katılımcı Üye
24 Eyl 2016
594
0
25
Ankara
Geçenlerde internette dolaşırken eskiden kullandığımız anten yükselticileri ile kısa mesafe için yayın yapıldığını okudum.Bir evin içi yada yakındaki evlere bile yayın yapılabileceği ve bunuda çoğumuzda bulunan anten yükselticileri ile olduğu.Yazının tamamını yazıyorum.

''sıradan yükseltici neta 940 ve daha sonra füze ürettti hala piyasada mevcut. antene takılan kısmı bunun uhf anten girişine recever olabilir, video olabilir, vcd olabilir. ordan aldığınız modüle edilmiş yani (RF) çıkışını anten yükselticisinin girişine bağlayınız. tv ye giden ucuna her hangi bir teleskobik anten bağlayınız. bu durum da yayın yapıyorsunuz.. tv nizi açın
ve frekansı taratın...kolay gelsin..''

Şimdi benim merak ettiğim bu yöntemi bilgisayarda nasıl yaparız.Ben mesala skystarla çözdüğüm kanalları bilgisayardan diğer odalara hatta apartmana nasıl yayın yapabilirim.Bu işten anlayan elektroniğe meraklı arkadaşların bilgisine ihtiyacımız var.

Kaynak : TV yayını yapmak istermisiniz.Hemde çok basit.!

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.