Twitter saldırı uyarıları ve destek talepleri

0M42

Üye
8 Şub 2015
98
33
Merhaba, bazen bazı twitter kullanıcılarının "hesabım yoğun saldırı altında destek için yoruma herhangi bir şey yazın" şeklinde mesajlarını görüyorum. Bahsedilen bu saldırı ne saldırısıdır nasıl yapılmaktadır? Ve herhangi bir yorum yazarak destek olmanın mantığı nedir bu şekilde nasıl kişi desteklenmiş oluyor bunu bana anlatabilir misiniz?

alexandre20

Katılımcı Üye
13 Tem 2022
908
716
etkileşim fazla oldukça hesabın "legit" olma oranı artıyor, twitter o hesabın bir bot olduğunu daha az varsayıyor. bunu yazanlar botlar da olabilir, ve kendi kendilerine yanıt da yazıyor olabilirler. Kripto ile alakalı hesapları takip ediyorsan aşağıda tonla bot (yapay zeka ile context analizi yapılarak oluşturulmuş) ve neredeyse gerçekten ayırt edilemeyecek şekilde tweet atan kripto scam botlarını görebilirsin.

RePLiKa

Kıdemli Üye
24 Haz 2015
2,885
27
Türkiye
Cevap için teşekkürler aşağıda demişsiniz ama bir ek göremedim.

Peki hesaba saldırıdan kasıt ne oluyor şikayet mi ediliyor?
Evet yoğun ve çok taraflı şikayet sebeplerinden dolayı sosyal medya hesapları kapanabiliyor. Özellikle az etkileşim sahibi ve düşük takipçi sayılı veya çok takipçili ama etkileşimi az olan hesaplar şikayet gerekçeleriyle hesapları kapanabiliyor. Bunun bir nebzede olsa önüne geçebilmek için kullanıcılar etkileşim isteyebiliyor.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.