ubuntu da hack nasıl yaparım ?

9 Ara 2017
99
0
EL - DÜNYA
selamun aleykum guzel aılem .
dun lınuxa gececem dedım .. bana ubuntuyu onerdıler ..

yalnız şimdi ubuntuda ne hack yapabılıyorum ( zaten termınal kodları 0 )

nede termınalı kullanabılıyorum

ubuntuda nasıl hack yapacam ... yapamassam hangı ısletım sıstemıne gecmelıyım ???

Moderatör tarafında düzenlendi:
K

Kayıtsız Üye

Ziyaretçi
Oncelıkle selam kardeşim

kayıtlı uyeyım fakat suan usendım :D Yanlıs tavsıye vermısler sana Kali Linux İndir Tüm araclar mevcuttur hepsını tek tek ogrenırsın zamanla. Hack Araclarının babaları mevcuttur :)

Gbmdpof

Kıdemli Üye
23 Eyl 2016
2,001
11
Bu soruyu soruyorsanız zaten toollar olsa da hack yapamayacaksınız demektir. Önce ilgilenmek istediğiniz alanda bilgi sahibi olun, zaten sonra her işletim sisteminde yaparsınız istediğinizi.

Salvad0r

Üye
1 Eki 2017
113
0
İlk Önce Terminal Komutlarını Öğrenmeye Başlayıp Sonra Hack Alanına Girmeniz Daha İyi Olur Fakat
İlla Hack Yapcam Diyorsanız Youtube'den Küçük Bir Araştırma Yapıp Tool'ları Kurabilirsiniz

RufSkynoN

Kıdemli Üye
15 Tem 2016
2,206
0
Vatan'
Hack Toolları buradan indirebilirsiniz;[ame]https://www.youtube.com/watch?v=iqCArLYoGfA[/ame]

Ayrıca hazır programlar bulunmamakta hepsi kod ile çalışmaktadır. O yüzden her türlü kod yazmayı öğrenmeniz gerekmektedir.

Alparslan'

Basın&Medya Ekip Lideri
17 Ağu 2015
714
3
220
Türkiye

ubuntuda nasıl hack yapacam ... yapamassam hangı ısletım sıstemıne gecmelıyım ???

Kali linux'u indir linuxa başlangıç için en iyi tavsiye o bence hele hack toollarını istiyorsan kali vazgeçilmez. Onu indir kur takıldığın yerde gel bana özelden sor.

ZuL-RaA

Kadim Üye
9 Ara 2017
5,550
16
837
Semerkant

Yaparsın da sıkıntısını çekerek bu da yeni kişiler için çok zor.
Bu yüzden ali linux'a geçmelisin.
https://www.turkhackteam.org/8079787-post22.html

xOkanx

Katılımcı Üye
29 Eki 2018
467
1

dostum herhangi bir linux pdf ini indir THT'nin arşivinde bulunmaktadır.
orda linux'un temel kodlarını gösteriyor.
kalide yaptığın herşeyi ve daha fazlasını UBUNTU da yapabilirsin

metonya

Uzman üye
9 Ara 2017
1,292
8
Türkiye
ubuntu sihirli değnek değil indirince hack yapabilesin hacki öğrenmek gerek güvenlik zaafiyetlerini ve sömürme yollarını çalışma mantığını bilmelisin hazır toollar kullanarak hack yapmak hack değildir tooların yaptığı işlevleri çalışma algoritmasını bilmen manuel olarak yapman gerekli bunları öğrendikten sonra tooları kullanırsın her defasında el ile yapmamak için

9 Ara 2017
99
0
EL - DÜNYA
Kali linux'u indir linuxa başlangıç için en iyi tavsiye o bence hele hack toollarını istiyorsan kali vazgeçilmez. Onu indir kur takıldığın yerde gel bana özelden sor.

cok saolun komutanım . takıldıgım yer olursa ılk danısacagım kısı sen olucaksın ınsallah !!

ubuntu sihirli değnek değil indirince hack yapabilesin hacki öğrenmek gerek güvenlik zaafiyetlerini ve sömürme yollarını çalışma mantığını bilmelisin hazır toollar kullanarak hack yapmak hack değildir tooların yaptığı işlevleri çalışma algoritmasını bilmen manuel olarak yapman gerekli bunları öğrendikten sonra tooları kullanırsın her defasında el ile yapmamak için

olur . teşekkür ederim değerli bilgilerınız ıcın

Moderatör tarafında düzenlendi:

R3DBULL

Katılımcı Üye
6 Nis 2016
612
0
hackten başlama, yanlış yollara girme, ilk önce yazılım öğren, html css javascript php mysql, baştan sona öğren, daha sonra gnu/linux nedir, diye araştırma yap, daha sonra ubuntu veya linux mint indir, internetten linux komutlarını öğren, sistemin nasıl çalıştığını öğren, daha sonra hack yapmaya çalış. hemen atlama.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.