Ubuntu kuramıyorum

Crewsing

Katılımcı Üye
8 Kas 2015
890
0
Snne
Bilgisayarımda w*ndows 7 isimli bir illet var ben bunu bilgisayarımdan kaldırıp ubuntu kurmak istiyorum ama usb den boot ettiğimde ilk başta 4 tane nokta loading *oluyor ya ondan sonra bi siyah ekran geliyor bi kaç tane yazı çıkıyor sonra bi tepki yok bi çok usb yazma programıyla yazdırdım Rufus, flash tuşlu olan bişey öyle prrogramları denedim hiç biri çalışmadı bi yardım

cimbomenes1905

Uzman üye
1 Eyl 2014
1,853
1
127.0.0.1
acaba aldığınız hata ekran görüntüsünü felan atar mısınız 3 noktadan sonra demişsiniz ubuntu açılışı yani bundan sonra siyah ekran oluyor ise ekran kartı desteklemiyor olabilir doğru iso dosyasını indirdiğinize x86 veya x64 doğru olduğuna emin olun.

7 Tem 2007
9,549
89
Bilgisayarımda w*ndows 7 isimli bir illet var ben bunu bilgisayarımdan kaldırıp ubuntu kurmak istiyorum ama usb den boot ettiğimde ilk başta 4 tane nokta loading *oluyor ya ondan sonra bi siyah ekran geliyor bi kaç tane yazı çıkıyor sonra bi tepki yok bi çok usb yazma programıyla yazdırdım Rufus, flash tuşlu olan bişey öyle prrogramları denedim hiç biri çalışmadı bi yardım
Sistemin ubuntu gereksinimlerini karşılamıyor muhtemelen. Daha hafif bi sistem öneririm. (Tavsiye:Linux Mint Cinnamon)

Miraceddin

Katılımcı Üye
3 Nis 2016
258
0
istanbul
bende ubuntuda aynı hatayı aldım usb ile yüklerken... mint yüklemeyi denedim o daha beter olunca biraz sardım sağa sola en sonunda dvd ile yüklemeyi denedim... 4x yazma ama 2x yazdır diski yoksa sorun cıkarıyo yine :) iyi forumlar

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.